شهردار منطقه۲۲ تهران :

لایحه چارچوب اختیارات وظایف کمیسیونهای داخلی مناطق، شهر فروشی نیست ، نظم بخش است

شهردار منطقه ۲۲ مطرح کرد؛

شبکه فاضلاب؛ مهمترین مسأله در بحث زیرساخت‌های منطقه ۲۲

مشکلات زیرپوستی کلانشهرهای ایران

ساختار نامتعادل بودجه و منابع مالی به علت نظارت نامتعادل شورای شهر باعث شده هزینه های جاری شهر به شکل نامتعادل، خود را در بودجه شهرها نشان دهد. بودجه و منابع مالی شهر به عنوان اولین ویروس مدیریت شهری در واقع بودجه ناکارآمد شهرداری ها، دست کم در 8 کلانشهر کشور است. در حال حاضر 36 درصد جمعیت شهری کشور فقط در 8 کلانشهر متمرکز شده اند و مابقی جمعیت شهری در 1237 شهر ساکن هستند.

چرا شورای شهر به شورای شهرداری تبدیل شده است؟

انتخاب شورا باید از محلات آغاز شود. به این ترتیب که در ابتدا شورای محله ، در مرحله بعد شورای مناطق شهری و بعد شورای شهر از دل شورای مناطق شکل گیرد . اما متاسفانه شورا؛بلافاصله و "درجا" توسط مردم انتخاب می شوند. همه ی این امور به دلیل ساختار غلط نظام شورایی در کشور می باشد و برای حل این موضوع هم شورای محله ها و هم شورای فرادست مسقیما توسط مردم باید انتخاب شوند. در آن زمان می توان مدعی مدیریت محلی شد. متاسفانه مدیریت محلی شکل نگرفته و آن چیزی که وجود دارد کاریکاتوری است از آن چیزی که در قانون اساسی وجود دارد.

چراغ سبز شهرداری‌ها برای متخلفان/ شورای پنجم باید شورای شیشه ای باشد

نوذرپور رئیس جامعه مهندسان شهرساز با تشریح اولویت‌ها،چالش‌ها و برنامه‌هایی که باید در شورای پنجم مورد تاکید قرار گیرد ، گفت: لازم است اعضای شورای شهر پنجم برای فراهم کردن بستر افزایش مشارکت‌های مردمی و حضور آنها برنامه داشته باشند. چرا که فعالیت 21 نفره شورای پنجم بدون حضور و مشارکت مردم ناشدنی و ناممکن است.

شهردار منطقه ۲۲ خبر داد:

تا سال ۱۴۰۵ حدود ۱۰۰ مدرسه با همکاری شهرداری، دولت و خیرین مدرسه ساز در منطقه ۲۲ ساخته خواهد شد که ساخت حدود ۲۰ مورد آن تا پایان امسال محقق می شود.

شهردار منطقه ۲۲ و رئیس سابق جامعه مهندسان شهرساز درباره آینده پیش روی پایتخت می‌گوید ؛

هویت تازه در انتظار تهران

اولویت های مدیریت شهری از زبان شهردار منطقه ۲۲ ؛

حمل و نقل همگانی و پسماند ۲ اولویت مدیریت شهری است / آغاز عملیات اجرایی خط ۱۰ رضایتمندی شهروندان را به دنبال دارد