0 چهارشنبه 19 آذر
سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران پیگیر استرداد مجموعه شهید میرحسینی است

سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران پیگیر استرداد مجموعه شهید میرحسینی است

لی نوذرپور، شهردار منطقه ۲۲ در گفتگو با شهر درباره بازپسگیری مجموعه تفریحی و اردوگاه شهید میرحسینی که در خبرها و تذکرات محمود میرلوحی، عضو شورای شهر با عنوان مجموعه میرزا حسین از آن نام برده شده است، گفت: این مجموعه در اختیار منطقه ۲۲ نیست و در دوره مدیریت شهری گذشته دراختیار دفتر شهردار بود. در فاصله بین تغییر و تحول شهرداری تهران بین آقایان نجفی و قالیباف، این مجموعه در اختیار عده ای که منتسب به نهادهای نظامی معرفی شدند قرار گرفت و از آن تاریخ تاکنون هم مکاتبات و مراودات زیادی بین مرکز و مجموعه مربوطه برگزار شده است.

او افزود: در حال حاضر نیز سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران پیگیر استرداد این مجموعه است و مکاتباتی در این زمینه انجام شد. در مقطعی نهاد مربوطه اعلام کرده که حاضر به خرید این مجموعه است و حتی نماینده ای برای این کار معرفی کرد ولی اخیرا سازمان املاک و مستغلات اعلام کرده که قصد فروش این زمین ها را ندارد و برای جبران کمبود سرانه های خدماتی منطقه ۲۲ به آن نیاز دارد.
نوذرپور با بیان اینکه شهرداری در اردوگاه شهید میرحسینی، مجموعه تفریحی ایجاد کرده، ادامه داد: شهرداری تهران زمین این مجموعه را با تهاتر از سازمان اوقاف در اختیار گرفت و سازه هایی برای برنامه های فرهنگی، هنری و تفریحی در آن ایجاد شده و سوله هایی شکل گرفته است. اما در حال حاضر شهرداری منطقه از نوع کاربری این مجموعه مطلع نیست.
محمود میرلوحی عضو شورای شهر در جلسه علنی دیروز شورای اسلامی شهر تهران گفته بود که بر اساس اطلاعات واصله ۷۰ هکتار زمین مجموع تفریحی شهید میرحسینی در چارچوب توافقنامه‌ای بین سازمان اوقاف و شهرداری تهران به صورت ۹۹ ساله تحویل داده شده و طبق اسناد مالی موجود ۱۴۱ میلیارد تومان توسط شهرداری در این مجموعه هزینه شده است.
میرلوحی در ادامه با تاکید بر این نکته که با توجه به سیاست‌های کلی و قوانین و مقررات موجود و با توجه به دستور مقام معظم رهبری مبنی بر خروج ۲۵ پادگان از شهرها ورویه های جدید بویژه تغییر پادگان ۰۶ به عرصه عمومی انجام فعالیتهای نظامی در این مجموعه توجیهی ندارد، خواستار استرداد این مجموعه توسط شهرداری شد.

مطالب مرتبط