خاطرات
علی نوذرپور:
به یاد نگهبان
همین نزدیکی ها دعوت شده بودم به جلسه ای که میزبان آن نگهبان بود.
در ادامه بخوانید...
نخستین بانک اطلاعاتی مدیران شهری
کد مطلب: 27317
تاریخ انتشار: 1396/04/07
پایگاه اطلاع رسانی مدیریت شهری
اولین اقدام شورای شهر پس از استقرار، انتخاب شهردار است. ازهمین رو اولین دغدغه شوراهای منتخب دوره پنجم انتخاب شهردار است. اما متاسفانه به دلیل نبود بانک اطلاعاتی جامع آنها باید از طریق گفتگو و رایزنی در یک دایره محدود آشنایان، شهردار مورد نظر خود را انتخاب کنند. که انتخابی جامع و مانع نخواهد بود. چرا که شوراها بدون آشنایی و شناخت از مجموعه ظرفیت های مدیریت شهری ، انتخاب خود را انجام داده اند...

اولین اقدام شورای شهر پس از استقرار،  انتخاب شهردار است. ازهمین رو اولین دغدغه  شوراهای منتخب دوره پنجم انتخاب شهردار است. اما متاسفانه به دلیل نبود بانک اطلاعاتی جامع آنها باید از طریق  گفتگو و رایزنی در یک دایره محدود آشنایان، شهردار مورد نظر خود را انتخاب کنند. که انتخابی جامع و مانع نخواهد بود. چرا که شوراها بدون آشنایی و شناخت از مجموعه ظرفیت های مدیریت شهری ، انتخاب خود را انجام داده اند.
متاسفانه تاکنون بانک اطلاعاتی از شهرداران کشور تهیه نشده است. و این موضوع زیان ها وضررهای اساسی به شهرها و مدیریت آنها وارد کرده است.
دسته اول زیان ها متوجه شوراهاست که بدون اطلاعات کافی دست به انتخاب شهردار می زنند که پس از مدت زمانی مجبور به تغییر شهردار شده و شهر در این مدت به واسطه مدیریت ضعیف ؛ دچار عقب ماندگی می شود و در نهایت محبوبیت و اعتبار شوراها کاهش می یابد.
دسته دوم زیان ها متوجه شهرهاست که در اختیار مدیرانی قرار می گیرند که شناخت و تجربه کافی از شهر و مدیریت شهری ندارند.
و دسته سوم زیان ها متوجه افرادی است که ظرفیت مناسب برای اداره شهر دارند و از تجربه و تخصص لازم برخوردارند ولی چون در معرض انتخاب  شوراها قرار نمی گیرند؛  می باید یا خانه نشین شده و یا در مسولیتی غیرمرتبط مشغول کار شوند.
و در نهایت زیان به مجموعه ی ظرفیت ها،  منابع و امکانات کشور وارد می شود و فقدان و یا عقب ماندگی توسعه شهری منجر به تاخیر در توسعه یافتگی کشور خواهد شد.
از این رو تصمیم گرفته شد در این سایت؛ افرادی که صلاحیت فنی و اجرایی لازم را برای شهردار شدن دارند،  را معرفی کنیم. لذا از همه کسانی که در این مسوولیت بوده و یا ظرفیت های فنی و تخصصی و  اجرایی لازم را دارند، تقاضا می شود رزومه های خود را به آدرس پست الکترونیکی: resume@nozarpour.ir ارسال نمایید. تا پس از بررسی در بخش شهرداران سایت به نمایش گذاشته شود.
امیدوارم این حرکت ، گام کوچکی باشد برای بهبود مدیریت شهری و آغازی باشد برای تشکیل بانک اطلاعات مدیریت شهری کشور.

                    علی نوذرپور
                

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین