خاطرات
به قلم علی نوذرپور
درباره من
سال ۱۳۳۹ در اهواز به دنیا آمدم.مادرم –خدا بیامرز- می گفت روز ۹ آبان به دنیا آمدم ولی در شناسنامه ام ۲۵ دی ماه ذکر شده است.دوران کودکی را در محله های لشکرآباد و بیست متری شهرداری ها زندگی کردم.دوره ابتدایی را در مدرسه ابتدایی بهار،فروغی و کسری گذراندم و دوره راهنمایی را در مدرسه راهنمایی ماندانا...
در ادامه بخوانید...
افتتاح بوستان زندگی در منطقه ۲۲
کد مطلب: 27345
تاریخ انتشار: 1396/9/21
با حضور نوذرپور شهردار منطقه ۲۲ و مدیران شهری منطقه، بوستان زندگی در مساحتی بالغ بر ۶ هزار مترمربع افتتاح و آماده بهره برداری شد. به گزارش ر وابط عمومي شهرداري منطقه ۲۲، نوذرپور شهردار منطقه، با بیان اینکه ۴۰ درصد منطقه را پوشش گیاهی و فضای سبز تشکیل می دهد، افزود : با وجود فضای سبز گسترده در منطقه، متاسفانه، در محلات با کمبود پارک ها و بوستان های محلی مواجه هستیم؛ لذا توجه به گسترش و توسعه فضاي سبز يکي از مهمترين اولويت ها در منطقه به شمار مي رود.

به گزارش ر وابط عمومي شهرداري منطقه ۲۲، نوذرپور شهردار منطقه، با بیان اینکه ۴۰ درصد منطقه را پوشش گیاهی و فضای سبز تشکیل می دهد، افزود : با وجود فضای سبز گسترده در منطقه، متاسفانه، در محلات با کمبود پارک ها و بوستان های محلی مواجه هستیم؛ لذا توجه به گسترش و توسعه فضاي سبز يکي از مهمترين اولويت ها در منطقه به شمار مي رود.

وی ادامه داد: در بسیاری از محلات منطقه می توانیم با حداقل هزینه ها و امکانات، پارک های محلی برای استفاده مردم هر محله ایجاد نماییم. البته در این زمینه در سال های قبل نیز، تلاش های زیادی انجام شده است. در همین راستا و به منظور ارتقاء و توسعه فضاهای سبز منطقه، بوستان زندگی با همکاری شهرداری ناحیه یک و معاونت خدمات شهری و محیط زیست، عمران منطقه احداث و به دیگر بوستان های محلی منطقه اضافه شد.
وی یادآورد شد: آغاز عمليات اجرايي و عمراني اين بوستان از آذرماه سال جاري کليد خورد و طبق برنامه زمان بندي شده کار ساخت و بهره برداري از آن یک ماه به طول انجاميد. ضمن اینکه این پارک در گذشته کاربری جنگلی داشته و با اقدامات صورت گرفته و برای استفاده عموم از آن، به بوستان محلی تغییر کاربری پیدا کرده است.
نوذرپور خاطرنشان کرد: این بوستان در فضايي بالغ بر ۶ هزار و ۱۰۰ مترمربع در ۲۴ متری لاله، خیابان حضرت ولی عصر(عج)، احداث و آماده بهره برداری شد؛ عملیات عمرانی بوستان از جمله خاکبرداري، آب پاشي، تحکيم پهنه ، نصب المان ها و احداث معابر بوستان و ... انجام و به پايان رسيده و دارای امکانات مناسب تفریحی برای استفاده کودکان و سایر شهروندان است. ضمن اینکه عملیات نصب سنگ فرش، نخاله برداری، کف پوش زمین بازی، ست وسایل بازی کودکان، ست بدنسازی،آلاچیق، نیمکن، مخازن زباله، کاشت گل و گیاه و فضای سبز با همکاری معاونت های مربوطه انجام شد.
شهردار منطقه ۲۲ تهران افزود : با توجه به وجود تفرج گاه های منطقه ای و فرامنطقه ای زیادی که در منطقه وجود دارد؛ مانند بوستان آبشار، دریاچه خلیج فارس پارک چیتگر و پارک جوانمردان برای تفریح مردم تهران به خصوص در روزهای تعطیل سال بسیار مناسب است و تلاش می کنیم خدمات رسانی و مناسب سازی برای استفاده مردم از این مکان ها را توسعه دهیم.
وي در پايان خاطرنشان کرد: با توجه به افزايش روز افزون جمعيت در منطقه ۲۲ و آلودگي شهر تهران توسعه فضاي سبز و کاشت درختان در بوستان ها و معابر سطح منطقه اهميت ويژه اي دارد و اگر منصفانه نگاه کنيم شهرداري منطقه ۲۲ در حوزه توجه به فضاي بصري شهر و افزايش سرانه فضاي سبز تا به امروز در وضعيت قابل قبولي بوده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین