خاطرات
به قلم علی نوذرپور
درباره من
سال ۱۳۳۹ در اهواز به دنیا آمدم.مادرم –خدا بیامرز- می گفت روز ۹ آبان به دنیا آمدم ولی در شناسنامه ام ۲۵ دی ماه ذکر شده است.دوران کودکی را در محله های لشکرآباد و بیست متری شهرداری ها زندگی کردم.دوره ابتدایی را در مدرسه ابتدایی بهار،فروغی و کسری گذراندم و دوره راهنمایی را در مدرسه راهنمایی ماندانا...
در ادامه بخوانید...
لزوم احداث پارک های محلی در منطقه 22
کد مطلب: 27347
تاریخ انتشار: 1396/09/18
نوذز پور در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد
شهردار منطقه 22 تهران گفت: 40 درصد این منطقه را پوشش گیاهی و فضای سبز تشکیل داده است، اما در محلات با کمبود پارک محلی و امکانات و تجهیزات تفریحی، ورزشی مواجه هستیم. لزوم احداث پارک های محلی در منطقه 22علی نوذر پور شهردار منطقه 22 تهران در گفتگو با خبرنگارحوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با بیان اینکه منطقه 22 از نظر ساختار کاربری به دو بخش قابل تقسیم است، اظهار کرد: یک بخش محله هایی است که از گذشته شکل گرفته و تا حدودی در برنامه ریزی ها به آن ها توجه شده است و بخش دیگر برج ها هستند.

شهردار منطقه 22 تهران با بیان اینکه برج ها در غرب منطقه شکل گرفته اند،افزود: در محدوده غربی منطقه،شناسایی محلات، تعیین حدود و صغور  آن ها ضروری است.

نوذر پور با بیان اینکه مشکل این محلات ضعف در تامین سرانه های خدمات شهری است، ادامه داد:همچنین در منطقه 22 تعداد مدارس به نسبت جمعیت کم است و مردم مجبور می شوند برای تحصیل فرزندانشان، به منطقه 5 بروند.

کمبود پارک محلی در منطقه 22

شهردار منطقه 22 تهران با بیان اینکه 40 درصد منطقه را پوشش گیاهی و فضای سبز تشکیل داده است، افزود : با وجود فضای سبز گسترده در منطقه،اما در محلات با کمبود پارک محلی و امکانات و تجهیزات تفریحی، ورزشی مواجه هستیم.

نوذر پور با اشاره به ظرفیت های اکولوژیکی منطقه 22 گفت : فضاهایی در منطقه وجود دارد که با مشارکت مردمی ، مدیریت صحیح و حداقل تغییرات می شود برای آن ها ظرفیت های اجتماعی ایجاد کرد.

وی افزود: در بسیاری از محلات منطقه می توانیم با حداقل هزینه ها و امکانات ، پارک های محلی برای استفاده مردم هر محله ایجاد کنیم.

نوذر پور با اشاره به سایر ظرفیت های منطقه 22 ادامه داد : یکی از ظرفیت های خوب وجود دو قله در منطقه با ارتفاع 2500 و 2250 متر است که می توان به عنوان کوه نوردی و پیاده روی و همچنین جذب گردشگران از آن ها بهره برد، از این رو همکارانم در شهرداری درحال شناسایی راه ها و برنامه ریزی لازم برای  بهره برداری مردم از این دو قله هستند.

شهردار منطقه 22 تهران با اشاره به آب و هوای مناسب این منطقه افزود : تفرج گاه هایی که در منطقه وجود دارد مثل آبشار، دریاچه خلیج فارس پارک چیتگر و پارک جوانمردان برای تفریح مردم تهران به خصوص در روزهای تعطیل سال بسیار مناسب است و تلاش می کنیم خدمات رسانی و مناسب سازی برای استفاده مردم از این مکان ها را توسعه دهیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین