خاطرات
علی نوذرپور:
به یاد نگهبان
همین نزدیکی ها دعوت شده بودم به جلسه ای که میزبان آن نگهبان بود.
در ادامه بخوانید...
هیچ کس از بی قانونی سودی نخواهد برد/شاکله نظام رعایت قانون است
کد مطلب: 27355
تاریخ انتشار: یکشنبه 18 آذر 1397
شهردار منطقه۲۲، در نشستی با فرماندهای حوزه مقاومت بسیج عماریاسر، تاکید کرد:
شهردار منطقه۲۲ عدم رعایت قانون از طرف ادارات و سازمانهای دولتی را برای کشور یک تهدید دانست و گفت: قانون برای تمام مردم یکسان است و شهروندان نباید احساس کنند که قوانین فقط برای شهروندان اعمال می‌شود.

به گزارش وبسایت اطلاع رسانی دکترعلی نوذرپور،علی نوذرپور شهردار منطقه۲۲ با حضور در ناحیه مقاومت بسیج عمار‌یاسر بر تعامل و همکاری فی مابین مدیریت شهری و نیروهای نظامی و انتظامی تاکید کرد و گفت: مهمترین رویکرد در منطقه توسعه فضای سبز است.

نوذرپور گفت: منطقه۲۲ براساس طرح جامع شهر تهران قرار بود به یک منطقه بکر و قطب تحقیقاتی، گردشگری، اقتصاد جهانی و تفریحی تبدیل شود. اما بایذ قبول کرد که ساخت و سازهای سال های اخیر در این منطقه باعث شده تا چشم اندازی که در طرح تفصلی و جامع شهر تهران برای این محدوده متصور شده بود؛ محقق نشود. 
شهردار منطقه ۲۲ با اشاره به ویژگی های این منطقه گفت: مساحت منطقه ۲۲ حود ۶۰۰۰ هکتار است. این در حالی است که مساحت حریم این منطقه حدود ۱۸ هزا هکتار است که به همین دلیل به یکی از مناطق استراتژیک شهر تهران تبدیل شده است.
نوذرپور با تنفس‌گاه دانستن منطقه ۲۲ برای شهر تهران اظهار داشت: با وجود اینکه مساحت قابل توجهی از این منطقه به فضای سبز اختصاص داده شده اما به واسطه نقش و کارکرد فرامنطقه‌ای منطقه ۲۲، این منطقه تفرجگاهی برای کل شهر تهران تعریف شده است و در حال حاضر ۲۸۵۰ هکتار فضای سبز داریم و در تلاشیم که این مقدار افزایش یابد.
وی بحث توسعه بوستان چیتگر و توسعه آن را یكی از موارد بسیار مهم در دوره جدید مدیریت شهری دانست و گفت: تعداد ۲۰ هزار اصله نهال در این بوستان و ۲۰ هزار اصله دیگر در سایر عرصه های جنگلی منطقه كاشته شد.در خصوص آبیاری بوستان نیز رایزنی هایی با اداره كل منابع طبیعی صورت گرفته و طبق توافقاتی كه با اداره آب و فاضلاب انجام شده از فاضلاب تولید شده برای تولید آب مورد نیاز برای آبیاری درختان بوستان استفاده خواهد شد و در حال حاضر مشكلی برای آبیاری آن وجود ندارد.
شهردار منطقه۲۲، با بیان اینکه با بحران جدی کمبود سرانه های ورزشی، رفاهی، فرهنگی، بهداشتی و غیره در منطقه ۲۲ روبرو هستیم گفت: این منطقه در آینده با جمعیت مازاد مواجه است و شهرداری در حل این موضوع به کمک ارگان های دولتی و نظامی احتیاج دارد.
وی در ادامه افزود: بیشتر پروژه های عمرانی و سرمایه گذاری در سطح منطقه۲۲، معطوف به حوزه گردشگری است. در حوزه گردشگری و ایجاد محیط های تفرجگاهی و تفریحی در منطقه با توجه به وجود ۸ روستا در محدود حریم منطقه و وجود همزمان كوه، دریاچه و.. در منطقه ، می توان از این ظرفیتها برای افزایش گردشگر و جذب آنها در منطقه، اشتغالزایی و كسب درآمد استفاده كرد. 
شهردار منطقه۲۲ عدم رعایت قانون از طرف ادارات و سازمانهای دولتی را برای کشور یک تهدید دانست و عنوان داشت: قانون برای تمام مردم یکسان است و شهروندان نباید احساس کنند که قوانین فقط برای شهروندان اعمال می‌شود.
نوذرپور، با اشاره به مشكلات و چالش های پیش رو در این منطقه گفت: نظم و انضباط دادن به مسائل ساخت و ساز در حوزه شهرسازی یكی از مهمترین چالش های ما در منطقه به شمار می رود. از گذشته تا به امروز مسائل مختلفی در ارتباط با كاركردهای منطقه ۲۲ در شهر تهران مطرح بود كه بخشی از این كاركردها در حوزه گسترش و توسعه پهنه های تفرجگاهی و فراغتی برای شهر تهران است كه كمتر به این مقوله توجه شده است.
قانون، ملاک عمل در مدیریت شهری خواهد بود/ رعایت کلیه ضوابط قانونی در ساخت و سازها در منطقه ۲۲
وی ملاک عمل مدیریت جدید شهری را قوانین مصوب دولت در حیطه شهری و قوانین شهرداری تهران عنوان کرد و گفت: با تغییر مدیریت جدید شهرداری تهران قرار بر این شد تا مر قانون در کلیه ساخت و سازها و مسائل شهری به طور کامل اجرا شود و هیچگونه عملی از سوی هیچ دستگاهی خارج از قانون پذیرفته نخواهد شد.
نوذرپور، کلیه مراحل ساخت و ساز از صدور پروانه و مطابقت آنها با طرح تفضیلی و سندهای قانونی مصوب باید مطابق آنچه در قانون پیش بینی شده، انجام گیرد.
شهردار منطقه۲۲، گفت: در واقع مجموعه اقدامات صورت گرفته در حوزه شهرسازی و مسائل مربوط به آن در حوزه های ترافیکی،عمرانی، مالی و حقوقی باید به طور دقیق و کامل احصا و با درنظر گرفتن ابعاد قانونی و حقوقی بتوان در برابر کسانی که قصد سواستفاده و زیرسوال بردن خدمات صورت گرفته را دارند دفاع کرد.
وی بحث تفكیك پسماند منطقه ۲۲ را یكی از مناطق پایلوت در شهر تهران در این زمینه دانست و بیان کرد: در كل كشور و در كلانشهرها حداقل ۱۵ درصد زباله ها به صورت پاك تفكیك و در اختیار ماموران شهرداری قرار می گیرد اما متاسفانه طبق آمار تنها ۳ درصد از زباله های تولیدی در شهر تهران از مبدا تفكیك می شوند كه این مقدار رقم بسیار ناچیزی به شمار می رود.شهرداری منطقه ۲۲ با تدابیری که در این زمینه اندیشیده در حال حاضر این مقدار را به ۱۲ درصد رسانده و تا پایان سال جاری به ۲۰درصد خواهیم رساند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین