خاطرات
علی نوذرپور:
به یاد نگهبان
همین نزدیکی ها دعوت شده بودم به جلسه ای که میزبان آن نگهبان بود.
در ادامه بخوانید...
در گفتمان حاکم بر مدیریت جدید شهری تصمیم‌گیری بر مبنای مصلحت شهر است نه مصلحت قدرتمندان
کد مطلب: 27359
تاریخ انتشار: شنبه 24 آذر 1397
نوذرپور در اختتامیه مراسم پیاده سازی مدل تعالی منابع انسانی در منطقه۲۲:
اختتامیه مراسم پیاده سازی مدل تعالی منابع انسانی در منطقه۲۲ با حضور کارشناسان انجمن مدیریت منابع انسانی ایران و مدیریت شهری منطقه۲۲با رویکرد تغییر در گفتمان مدیریت شهری برگزار شد.

به گزارش وبسایت اطلاع رسانی دکترعلی نوذرپور، علی نوذرپور شهردار منطقه۲۲در این جلسه با بیان اینکه، با حضور مردم و رای مردم به اصلاح طلبان، تغییر گفتمان در مدیریت شهری صورت گرفته است،گفت: راهبرد اصلی گفتمان اصلاح طلبی، تصمیم گیری بر مصلحت شهر است نه بر مصلحت قدرتمندان و ثروتمندان.
 نوذرپور در ادامه گفت: مدیریت منابع انسانی منطقه۲۲، در مسیر رویکردهای کارگزاران اصلاح طلبان با عنوان‌های عملکرد صحیح، مسولیت پذیری، حفظ اصول و ارزش ها، شفافیت در تصمیم گیری و ... قرار گرفته است و مستمر و پایدار به راه خود ادامه می دهد.
 شهردار منطقه ۲۲ در ادامه سخنان خود به رویکرد ها و سیاست های مدیریت جدید شهری نسبت به مدیریت شهری گذشته اشاره کرد و ادامه داد: اولین رویکرد مدیریت شهری، تغییر مدیریت روزمره به مدیریت برنامه محور برای رسیدن به یک شهر با توسعه پایدار است.
 نوذرپور با بیان اینکه تغییر از مدیریت مسئله محور به مدیریت دارای مبنا دومین رویکرد مدیریت شهری است، افزود: توجه به پتانسیل ها و سرمایه های طبیعی منطقه از الویت های برنامه ریزی مدیریت شهری است. نیروی انسانی توانمند و متخصص نیز جزی از سرمایه های انسانی منطقه است که در حال حاضر از این سرمایه ها به صورت مفید و مستمر استفاده می شود.
 وی با بیان اینکه با تغییر ماموریت ها و وظایف شهرداری تهران از ابتدای تاسیس تا به امروز و تغییر آن از یک نهاد صرفا خدماتی به یک نهاد اجتماعی نگاه ها و خواسته های مردم نیز نسبت به آن تغییر کرد است، اظهار داشت: تلاش برای تحقق زیرساخت ها و ایجاد آرامش و رفاه برای شهروندان تنها در سایه شکل گیری سیاست یکپارچه مدیریت شهری محقق می شود، اما متاسفانه آنگونه که باید و شاید سیاست گذاری ها آنهم در بحث کلان به خوبی صورت نگرفته است.
 شهردار منطقه۲۲ با بیان اینکه ما خدمتگزار شهروندان هستیم و در همین راستا ایجاد رفاه شهروندان باید در اولویت برنامه های مدیریت شهری قرار گیرد، گفت: علی رغم ساخت و سازها و امکانات شهری زیادی که در شهر تهران وجود دارد اما تا به امروز سیاست گذاری های صورت گرفته در برخی از حوزه ها با کاستی هایی مواجه بوده است و می توان گفت تغییر سیاست ها و جهت گیری ها خواسته مردمی بوده است که در انتخابات شرکت و خواستار تغییرات در شهر تهران شدند.
 وی تغییر از مدیریت مساله محور به دارایی محور را بر اساس سند چشم انداز شهر تهران لازمه مدیریت شهری دانست و افزود: تغییر از مدیریت سنتی به مدیریت دانایی مبنا،تغییر مدیریت غیرشفاف به مدیریت شیشه ای،مدیریت عمرانی محور به مدیریت اکولوژیک مبنا، تغییر از رویکرد خودبسندگی به رویکرد دیپلماسی محور، مدیریت صرفا کالبدی به مدیریت فرهنگ مبنا، مدیریت جزیره ای به مدیریت هماهنگ،مدیریت مالی شهری به مدیریت اقتصاد شهری مبنا و توجه به بحث اشتغال، کسب و کار مردم و تولید ثروت، تحقق مدیریت هوشمند، تغییر مدیریت بحران محور ، تغییر رویکرد مرد محور به خانواده محور، رویکرد رئیس مبنا به سازمان مشارکت محور، مدیریت سازمان مبنا به مردم محور، و تغییر مدیریت خیر خاصه به خیر عامه و ... از جمله برنامه های در نظر گرفته شده است که در شهرداری منطقه ۲۲ باید به آن توجه ویژه ای شود.
 به گفته نوذرپور توجه صرف به مسائل عمرانی شهر غلط است و مسائل فرهنگی و اجتماعی و تلاش برای داشتن یک شهر با کیفیت با استفاده از ظرفیت های موجود و جذب دانش،سرمایه و تخصص افراد، ایجاد بسترهای مناسب برای اشتغال مردم و بکارگیری مشارکت مردم در اداره محلات باید مورد توجه قرار گیرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین