خاطرات
علی نوذرپور:
به یاد نگهبان
همین نزدیکی ها دعوت شده بودم به جلسه ای که میزبان آن نگهبان بود.
در ادامه بخوانید...
منطقه۲۲ آینه و هویت آینده شهر تهران است/پیشنهاد نوذرپور جهت ایجاد جایگاه مستقل برای حریم مناطق
کد مطلب: 27360
تاریخ انتشار: يكشنبه 25 آذر 1397
بازدید معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران از منطقه۲۲:
دکتر شاپور رستمی، منطقه۲۲ را منطقه‌ای جوان خواند و افزود: سکان منطقه در دستان مدیریت شهری منطقه است و شما با تصمیمات و برنامه‌ریزی هایتان هویت منطقه را که هویت آینده شهر تهران است خواهید ساخت.

به گزارش وبسایت اطلاع رسانی دکترعلی نوذرپور، معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران در نظارت ستادی از منطقه۲۲، از پروژه های در دست احداث منطقه بازدید کرد.

 علی نوذرپور شهردار منطقه۲۲ در جلسه شورای مدیران منطقه۲۲ که با حضور معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران برگزار شد، با ارائه گزارشی از اقدامات شاخص منطقه در دوره جدید مدیریت شهری، گفت: تثبیت طرح تفضیلی منطقه از اقدامات شاخص و اثر گذار حوزه شهرسازی بوده است که با پیگیری های مستمر مدیریت شهری منطقه انجام شده است.
 شهردار منطقه۲۲ به حریم منطقه اشاره کرد و افزود: حریم مناطق شهر تهران با توجه به اهمیت آنان نباید زیر مجموعه معاونت شهر سازی مناطق باشد، بلکه باید از لحاظ خدمات شهری و اجتماعی برای آنان برنامه ریزی داشته باشیم.
 وی با بیان اینکه معاونت‌های مالی و اقتصاد شهری مناطق، متمرکز به درآمدهای شهرسازی هستند، ادامه داد: فعالیت‌های اقتصاد شهری پایدار در برنامه های مالی وجود ندارد و فقط به درآمد مالی متمرکز شده‌اند.
 نوذرپور با انتقاد از بودجه های غیرکارشناسی که برای مناطق تخصیص داده می شود، اظهار داشت: بودجه‌های تخصیصی به مناطق از بالا به پایین تحمیل می شود و باید با هماهنگی و طرح های تفضیلی مناطق منطبق شوند.
 در ادامه این جلسه دکتر شاپور رستمی معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران، ضمن تبریک ولادت امام حسن عسکری(ع)، از زحمات و اقدامات مدیریت شهری منطقه به پاس خدمات ارزنده‌ای که در این منطقه انجام داده است، تشکر و قدردانی کرد و گفت: منطقه۲۲ از لحاظ زیست محیطی و شهرسازی بسیار حساس و آینده ساز برای شهر تهران است.
 معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران با بیان اینکه آینده زیست محیطی کسانی که در شهر تهران می‌خواهند زندگی کنند در دست تصمیمات مدیریت شهری امروز است و باید به این موضوع توجه داشته باشیم، اظهار داشت: سیل مهاجرت از روستا به شهر ها تشدید پیدا کرده است و مدیریت شهری با برنامه‌ریزی به موقع باید برای موضوعات اجتماعی و زیست محیطی فکری کنند.
 رستمی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات شهر به دلیل عدم وجود مدیریت یکپارچه شهری است، افزود: برای اینکه بخواهیم در نبود مدیریت یکپارچه شهری با مشکل مواجه نشویم باید در سه سطح تعامل بوجود بیاوریم. سطح یک، تعامل بین بخشی در درون منطقه، سطح دوم تعامل بین منطقه و ستاد و سطح سوم تعامل بین دستگاه‌های تصمیم گیرنده است.
 معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران، منطقه۲۲ را منطقه‌ای جوان و آینه شهر تهران دانست و افزود: سکان منطقه در دستان مدیریت شهری منطقه است و شما با تصمیمات و برنامه‌ریزی هایتان هویت منطقه را که هویت آینده شهر تهران است خواهید ساخت.
 وی با تاکید بر جلوگیری از ساخت ساز غیر مجاز در منطقه، گفت: وجود تعاونی های مسکن در منطقه۲۲ تهدید نیست بلکه باید آن را به فرصت ها در چهارچوب قانون تبدل کرد.
 رستمی گفت: اقداماتی که در منطقه۲۲ اتفاق می‌افتد را در حد یک منطقه نبینند، چرا که هر اقدامی که در جهت رفاه مردم از جمله فعالیت های شهرسازی، عمرانی و... انجام می شود در سطح ملی است و می تواند به عنوان ایده و الگو قرار گیرد. 
 معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران با اشاره به نقش مهم نواحی برای خدمت رسانی به شهروندان خاطرنشان کرد: نواحی وظیفه‌ی، ایجاد ارتباط، تعامل و هماهنگی با شهروندان را بر عهده دارند و ستاد تسهیل گر است و می بایست زنجیره و ارتباطی بین نواحی، ستاد منطقه و ستاد مرکزی برای ایجاد مجموعه ای یکدست صورت گیرد.
 معاون امور مناطق شهرداری تهران لزوم اطلاع رسانی و آمادگی در برابر بحث حوادث را پر اهمیت برشمرد و بررسی حوادث چند سال اخیر و راهکارهای مقابله با آن ها پیشگیری و آمادگی پدافندی را از نکات مهم عنوان کرد.
 وی به جایگاه وسیع فعالیت منطقه و بازخورد مثبت آن به عنوان الگو بین سایر شهرهای کشور نیز اشاره داشت و اظهار امیدواری کرد با مدیریت صحیح و کارآمد، مشکلات مردم با صبوری و پاسخگویی قانونی پیگیری شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین