خاطرات
به قلم علی نوذرپور
درباره من
سال ۱۳۳۹ در اهواز به دنیا آمدم.مادرم –خدا بیامرز- می گفت روز ۹ آبان به دنیا آمدم ولی در شناسنامه ام ۲۵ دی ماه ذکر شده است.دوران کودکی را در محله های لشکرآباد و بیست متری شهرداری ها زندگی کردم.دوره ابتدایی را در مدرسه ابتدایی بهار،فروغی و کسری گذراندم و دوره راهنمایی را در مدرسه راهنمایی ماندانا...
در ادامه بخوانید...
درآمد ۴ برابری مدیریت شهری منطقه۲۲
کد مطلب: 27389
تاریخ انتشار: يكشنبه 16 دي 1397
نوذرپور خبر داد:
شهردار منطقه۲۲ از افتتاح مجموعه ۱۸ هکتاری باغ گلها تا پایان سال جاری خبر داد.

شهردار منطقه۲۲ از افتتاح مجموعه ۱۸ هکتاری باغ گلها تا پایان سال جاری خبر داد.
به گزارش وبسایت اطلاع رسانی علی نوذرپور، علی نوذرپور شهردار منطقه۲۲ در دومین جلسه نظارت ستادی منطقه۲۲ که با حضور سید مصطفی موسوی لاری مدیر کل هماهنگی ، نظارت و پیگیری امور مناطق برگزار شد، با ارائه گزارشی از اقدامات شاخص منطقه در دوره جدید مدیریت شهری، گفت: مجموعه ارزیابی های انجام شده قابل تقدیر است چون باعث بهبود عملکرد مدیریت شهری منطقه و افزایش رضایتمندی شهروندان می شود.
نوذرپور با بیان اینکه بسیاری از محلات شهر تهران ویژگی های محله را ندارند، اظهار داشت: در محله بندی منطقه۲۲ باید تجدید نظر شود و با مطالعات انجام شده این منطقه باید از ۱۲محله به ۳۳ محله تبدیل شود.
شهردار منطقه۲۲ تثبیت طرح تفصیلی منطقه را از اقدامات شاخص و اثر گذار حوزه شهرسازی در این منطقه دانست که با پیگیری های مستمر مدیریت شهری منطقه در یک سال اخیر انجام شده است.

درآمد ۴ برابری مدیریت شهری منطقه۲۲
وی با بیان اینکه در دوره مدیریت شهری جدید منطقه۲۲ هیچ گونه اقدام خلاف قانون انجام نشده است، ادامه داد: با توجه به اینکه درصد بالایی از درآمدهای منطقه از شهرسازی است، هیچ گونه اقلام خلاف قانون انجام داده نشده است وگفتنی است با برنامه ریزی های انجام شده درآمد منطقه را نیر چهار برابر افزایش داده ایم.
شهردار منطقه۲۲ به حریم منطقه اشاره کرد و افزود: حریم مناطق شهر تهران با توجه به اهمیت آنان نباید زیر مجموعه معاونت شهر سازی مناطق باشد، بلکه باید از لحاظ خدمات شهری و اجتماعی برای آنان برنامه ریزی داشته باشیم.
نوذرپور با بیان اینکه حریم مناطق می تواند پناهگاه مناسبی در زمان بحران باشد افزود: حریم مناطق نباید رها شوند و به عقیده من به شهردار حریم نیازمندیم و از پتانسیل های گردشگری، فرهنگی، اجتماعی و ... حریم باید بهره ببریم. 


اجرایی شده مقررات ملی ساختمان در منطقه۲۲
نوذرپور به اجرایی شده مقررات ملی ساختمان در منطقه۲۲ اشاره کرد و عنوان کرد: به صورت جدی پیگیر هستیم که مقررات ملی ساختمان را در این منطقه اجرایی کنیم و این موضوع کمک ستاد را بیشتر از بیش نیاز دارد.
وی با بیان اینکه باغ گلها را در منطقه۲۲ تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید، گفت: آب آبیاری بوستان چیتگر از آب بازیافتی برج های مسکونی منطقه تامین می شود و دیگر از آب منطقه ای استفاده نمی کنیم و هیچ هزینه ای پرداخت نمی شود.
شهردار منطقه۲۲ با بیان اینکه در امسال ۸۰ هزار درخت در بوستان جنگلی چیتگر کاشته شده است، ادامه داد: در ساخت پارک های محلی هم اقدامات خوبی انجام شده که به تبع آن حضور و مشارکت های اجتماعی شهروندان منطقه افزایش یافت.
 

افزایش ۲۰ درصدی تفکیک پسماند
نوذرپور از افزایش ۲۰ درصدی تفکیک پسماند خشک از مبداء به صورت پاک در منطقه۲۲ خبر داد و اظهار داشت: سایت تفکیک بازیافت ضایعات الکترونیک در منطقه۲۲ با هدف حفظ محیط زیست و حفاظت از سرمایه های ملی مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.
وی در خصوص آمادگی منطقه ۲۲ برای مقابله با بلایای طبیعی و رعایت سطح ایمنی در ساخت و سازهای منطقه ۲۲ گفت: کمیته ایمنی در منطقه۲۲ برای بررسی و صدور مجوز ایمنی برج های منطقه با حضور کارشناسان سازمان آتش نشانی شهرداری تهران و دیگر کارشناسان حوزه ایمنی برگزار می شود.
نوذرپور همچنین در بخش دیگری از صحبت‌هایش به برنامه‌های اجتماعی در نظر گرفته شده توسط شهرداری این منطقه برای مردم ساکن در این منطقه اشاره کرد و گفت: با شکل‌دهی طرحی به نام «خیابان محلی برای زندگی است نه صرفاً برای تردد» خیابان‌هایی که مستعد هستند در اختیار خانواده‌ها قرار دهیم تا بچه‌ها و خانواده‌ها بتوانند در محل حضور داشته باشند و به تعامل بپردازند.
شهردار منطقه ۲۲ در پایان صحبت‌هایش به برگزاری نشست هفتگی با اعضای شورای محلات این منطقه برای بیان و بررسی مشکلات شهروندان خبر داد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین