خاطرات
به قلم علی نوذرپور
درباره من
سال ۱۳۳۹ در اهواز به دنیا آمدم.مادرم –خدا بیامرز- می گفت روز ۹ آبان به دنیا آمدم ولی در شناسنامه ام ۲۵ دی ماه ذکر شده است.دوران کودکی را در محله های لشکرآباد و بیست متری شهرداری ها زندگی کردم.دوره ابتدایی را در مدرسه ابتدایی بهار،فروغی و کسری گذراندم و دوره راهنمایی را در مدرسه راهنمایی ماندانا...
در ادامه بخوانید...
بازنگری طرح جامع ریلی تهران با رویکرد توسعه حمل و نقل عمومی در منطقه ۲۲
کد مطلب: 27403
تاریخ انتشار: چهار شنبه 4 دي 1397
با حضور علی نوذرپور صورت گرفت ؛
جلسه مدیریتی بازنگری طرح جامع ریلی تهران با رویکرد توسعه حمل و نقل عمومی و توجه به فرایند تحلیلی طرح تفصیلی و هماهنگی جهت اتصال خطوط حمل و نقل ریلی شهر تهران به منطقه ٢٢ با حضور معاون شهرسازی و معماری، مدیران و کارشناسان حوزه های متولی برگزار شد.

به گزارش وبسایت اطلاع رسانی علی نوذرپور، جلسه مدیریتی بازنگری طرح جامع ریلی تهران در منطقه ۲۲ ، با حضور مهندس عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، خانم دکتر فرزانه صادق مدیرکل شهرسازی و طرح های شهری ، دکتر علی نوذرپور شهردار منطقه ۲۲ ، مشاور مترو در معاونت حمل و نقل و ترافیک ، مشاوران طرح و نمایندگان ادارات و نهادهای ذیربط برگزارشد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در ابتدای این جلسه با اشاره به بار جمعیتی موجود منطقه ۲۲ و موقعیت جغرافیایی این منطقه بر تکمیل شبکه های حمل و نقل به خصوص شبکه حمل و نقل ریلی تأکید کرد و گفت : با توجه به ضوابط طرح جامع و تفصیلی باید امکان احداث و اتصال شبکه های ریلی به این منطقه پس از بررسی کارشناسی در اولویت قرار گیرد.
مهندس عبدالرضا گلپایگانی بررسی سناریو های احداث و تکمیل شبکه حمل ونقل عمومی را برای دسترسی آسان شهروندان به این منطقه و سایر شبکه های ناوگان حمل و نقل عمومی خواستار شده و بر تلاش کارگروه تخصصی در این زمینه تأکید کرد . 
در ادامه جلسه ، نحوه شکل گیری شبکه حمل و نقل عمومی و خصوصاً حمل و نقل ریلی در منطقه ۲۲ و نحوه اتصال آن به سایر خطوط توسعه در شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت با توجه به اینکه طرح تفصیلی منطقه ۲۲ تهیه و در کمیسیون ماده پنج طرح گردیده مقرر شد :تا پیشنهادات طرح جامع حمل و نقل ریلی که توسط معاونت حمل و نقل ترافیک در حال تهیه می باشد، ضمن هماهنگی، در راستای تحقق اهداف طرح تفصیلی مورد بازنگری قرار گیرد. 
همچنین در ادامه این جلسه با توجه به اثرات چند جانبه خطوط شبكه ریلی منطقه ۲۲، بر توجه به مواردی چون آثار زیست محیطی احداث خطوط زیرزمینی مترو در بلندی های شمیران، انطباق و هماهنگی خطوط پیش بینی شده با سازمان فضایی شهر تهران خصوصاً نحوه ارتباط منطقه ۲۲ با پهنه مركزی ، نحوه كاربست رویكرد توسعه حمل و نقل محور (TOD) و بهره گیری از ایستگاه ها در نحوه تأمین خدمات در سطح منطقه و برخورداری از مزیت های ایستگاه های مترو در توسعه کسب و كار و فعالیت و انطباق آن با الگوی توزیع كاربری ها و تراكم ها در طرح تفصیلی، تأکید شد.
لازم به ذکر است نظر به جمعیت پذیری و نقش آتی منطقه ۲۲ در شهر تهران ، ضرورت ایجاد ، توسعه و ارتقاء زیرساخت ها و تجهیزات توسعه حمل و نقل همگانی در این منطقه كاملاً مبرهن بوده و تحقق چشم انداز ها و اهداف طرح جامع و طرح تفصیلی ویژه وابسته به شكوفایی حوزه های اقتصادی و پهنه های كار و فعالیت خواهد بود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین