خاطرات
به قلم علی نوذرپور
درباره من
سال ۱۳۳۹ در اهواز به دنیا آمدم.مادرم –خدا بیامرز- می گفت روز ۹ آبان به دنیا آمدم ولی در شناسنامه ام ۲۵ دی ماه ذکر شده است.دوران کودکی را در محله های لشکرآباد و بیست متری شهرداری ها زندگی کردم.دوره ابتدایی را در مدرسه ابتدایی بهار،فروغی و کسری گذراندم و دوره راهنمایی را در مدرسه راهنمایی ماندانا...
در ادامه بخوانید...
تشریح راهبردهای حوزه معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه/ضرورت تشکیل کمیته های مشورتی در شهرداری منطقه
کد مطلب: 27422
تاریخ انتشار: چهارشنبه 3 بهمن 1397
توسط علی نوذرپور صورت گرفت؛
شهردار منطقه ۲۲ راهبردهای حوزه خدمات شهری و محیط زیست منطقه را تشریح کرد.

به گزارش وبسایت اطلاع رسانی علی نوذرپور، در جمع مدیران این حوزه ، اظهار کرد : یکی از وظایف با قدمت و با سابقه در شهرداری ها وظایف مربوط به حوزه خدمات شهری است. در واقع نظافت جزء مسائلی است که مردم شهرداری را به این شغل می شناسند و از قدیم یکی از دستاوردهای قانون انقلاب قانون بلدیه بوده که می توان از آن به عنوان واگذاری امور به مردم و مشارکت آنها در اداره امور یاد کرد که به تدریج تکمیل و وظایف دیگری هم برآن استوار شد. 
شهردار منطقه ۲۲ با بیان اینکه حوزه خدمات شهری قدمت بیشتری از لحاظ گسترش، تنوع از سایر حوزه ها است که قاعدتاٌ عملکرد آن باعث ارتقاء و رشد شهرداری می شود افزود: بخشی از وظایف خدمات شهری ذاتی و بخشی دیگر از وظایف جدید اضافه شده است مانند، محیط زیست که هم پوشانی با وظایف دولت دارد و باید تلاش کرد نقش قوی تری برای این بخش تعریف و از حالت تدارکاتچی دولت خارج شود که برای این کار ضمن استفاده از ظرفیت های دولت و جلوگیری از موازی کاری ، کارهای شاخص و ویژه ای که در شهرداری می توان انجام داد، همکاران در واحد محیط زیست برای خود تعریف کنند. 
وی در ادامه افزود : از محیط زیست این انتظار می رود ضمن رسیدگی به اوضاع اساسی کاری خود که رفع آلودگی زیست محیطی آب، خاک و هوا است می توان کارهای جدیدی در حوزه پرندگان و جانوران نیز انجام داد. که شهرداری می تواند بستر و زمینه های اجرایی در منطقه را فراهم کند و کار ویژه ای در حوزه محیط زیست انجام شود . 

انتظارات شهردار از اداره ساماندهی برای رفع مزاحت های شهری
شهردار منطقه۲۲با اشاره به کارهای رومزه در اداره ساماندهی در خصوص بند ۲۰ ماده ۵۵ در خصوص رفع مزاحمت های شهری افزود: برخی از مزاحمت قابل حل نیست مانند، واحدهای تعمیرگاهی، که با تمهیدات فنی، بهداشتی، ترافیکی یا شهر سازی و اجتماعی، مرتفع نمی شود مگر با طراحی و انتقال به مکانی مناسب با همکاری ادارا املاک و مستغلات منطقه آنها را سازماندهی کرد که می توان از آن به عنوان کار شاخص این اداره نام برد. 
استفاده از ظرفیت آب های غیر شرب زیر زمینی در فضاهای شهری
نوذر پور درخصوص اداره مسیل‌ها و قنوات نیز گفت: باید از ظرفیتی که در منطقه وجود دارد برای آوردن آب بر روی زمین و در فضاهای شهری استفاده بهینه کرد ، در واقع باید مسیر قنوات که در زیر زمین است دیده شوند که می توان ظرفیت گردشگری و دیدنی برای شهروندان و ساکنین منطقه باشد و همچنین باعث جذابیت بیشتر در فضای سبز و میادین است.

اداره پسماند جزو رویکردهای اصلی مدیریت شهری است
شهردار منطقه ۲۲ ادامه داد: اداره پسماند جزو رویکردهای اصلی مدیریت بوده است. در واقع یکی از جاهایی که باید خودمان را با شهر سنجید و ارزیابی کرد در بحث تفکیک پسماند است که چه مقدار در این زمینه توانسته ایم موفق باشیم که برای رسیدن به این موفقعیت جدیت، استمرار و حضور و مشارکت شهروندان نیاز است.
وی در ادامه افزود: باید از تجربیات دیگر شهرها از جمله: کرمانشاه، مشهد و شیراز در حوزه های زیباسازی، فضای سبز ،پسماند و.... استفاده کرد. همچنین از ظرفیت های که در دولت و وزارت کشور است با واحدهای ذیربط آنها ارتباط برقرار کرد و از مجموعه قوانین و مقررات و ظرفیت های که در سطح ملی است می توان استفاده کرد. هر چقدر از افراد قوی تر و با تجربه تر در جهت گسترش دایر مشاوره استفاده شود می توان کارهای بزرگ انجام داد. 
نوذرپور خاطرنشان کرد: برای اثر گذار بودن در منطقه باید از تمام ظرفیت های پیرامون استفاده کنیم برای رسیدن به این موضوع باید بحث و گفتگو و تبادل نظر کرد. با ایجاد کمیته های مشورتی ، شهروندان را دعوت به مشارکت کنید. در واقع حضور مردم در مدیریت شهری بسیار مفید و ارزشمند است. حتی می‌توان ضمن براورده کردن برخی از توقعات نهادها و گرو های اجتماعی از توان آنها نیز هم استفاده کرد. 
وی در پایان ضمن قدردانی تلاشهای مدیریت و پرسنل معاونت خدمات شهری و محیط زیست ،افزود: منطقه ۲۲ از طبیعت زیبا، ظرفیت و مساحت قابل توجهی برخوردار است که می توان با عملکرد مناسب و سازماندهی شده در جهت زیبای منطقه ، رضایتمندی شهروندان را افزایش داد .باید برای آسایش و آرامش ساکنین و شهروندان این منطقه توسط مدیریت شهری همواره باید تلاش کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین