خاطرات
به قلم علی نوذرپور
درباره من
سال ۱۳۳۹ در اهواز به دنیا آمدم.مادرم –خدا بیامرز- می گفت روز ۹ آبان به دنیا آمدم ولی در شناسنامه ام ۲۵ دی ماه ذکر شده است.دوران کودکی را در محله های لشکرآباد و بیست متری شهرداری ها زندگی کردم.دوره ابتدایی را در مدرسه ابتدایی بهار،فروغی و کسری گذراندم و دوره راهنمایی را در مدرسه راهنمایی ماندانا...
در ادامه بخوانید...
اعلام آمادگی شهردار منطقه22 برای معرفی سرمایه گذاران بخش خصوصی جهت توسعه روستاهای حریم
کد مطلب: 27433
تاریخ انتشار: شنبه 13 بهمن 1397
شهردار منطقه22 در جلسه بررسی مطالعات طرح ساختاری حریم پایتخت مطرح کرد:
نوذرپور گفت: روستاهای واقع در حریم منطقه22 ظرفیت ایجاد مسیر گردشگری برای شهروندان را دارد و ما در برنامه‌ریزی نگهداشت فضای سبز منطقه به گونه‌ای عمل کرده‌ایم که بتوانیم نیاز شهر تهران را درخصوص فضای سبز مورد نیاز پاسخگو باشیم.

به گزارش وبسایت اطلاع رسانی علی نوذرپور، علی نوذرپور، شهردار منطقه22، در جلسه بررسی مطالعات طرح ساختاری حریم پایتخت که با حضور محمد محمددوست مدیر کل حریم شهرداری تهران برگزار شد ،با بیان اینکه کارکرد اصلی منطقه ۲۲ کارکرد فراغتی و تفرجگاهی برای شهر تهران است،گفت: در برنامه‌ریزی نگهداشت فضای سبز منطقه به گونه‌ای عمل کرده‌ایم که بتوانیم نیاز شهر تهران را درخصوص فضای سبز مورد نیاز پاسخگو باشیم.
شهردار منطقه۲۲، تثبیت طرح تفصیلی منطقه را از اقدامات شاخص و اثر گذار حوزه شهرسازی در این منطقه دانست، افزود: با توجه به اینکه درصد بالایی از درآمدهای منطقه از شهرسازی است، هیچ گونه اقلام خلاف قانون انجام داده نشده است.
نوذرپور به حریم منطقه اشاره کرد و افزود: حریم مناطق شهر تهران با توجه به اهمیت آنان نباید زیر مجموعه معاونت شهر سازی مناطق فقط باشد، بلکه باید از لحاظ خدمات شهری و اجتماعی برای آنان برنامه ریزی داشته باشیم.
وی  با بیان اینکه روستاهای واقع در حریم منطقه ظرفیت ایجاد مسیر گردشگری برای شهروندان را دارد، گفت: در برنامه‌ریزی نگهداشت فضای سبز منطقه به گونه‌ای عمل کرده‌ایم که بتوانیم نیاز شهر تهران را درخصوص فضای سبز مورد نیاز پاسخگو باشیم.
شهردار منطقه۲۲ با بیان اینکه شهرداری به دنبال توسعه و پیشرفت عمرانی در روستاها است، تصریح کرد: شهرداری طبق قانون موظف به نظارت بر ساخت و سازهاست و در برابر بی قانونی در ساخت و سازها طبق قانون عمل می‌کند.
 وی با بیان اینکه قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی به تصویب شورای نگهبان می‌رسد خاطرنشان کرد: رعایت قوانین هم تکلیف قانون و هم تکلیف دین است و قانون رفتار ما را تعیین می کند. اینکه انتظار داشته باشیم مسئولین به قانون توجه نکنند و از آن عدول کنند، انتظاری منطقی نیست.
 نوذرپور با بیان اینکه عدم توجه به قوانین، روند پیشرفت و توسعه را با مخاطراتی روبه رو می کند، گفت: در حال حاضر با تمام کنترل‌های انجام شده در محدوه حریم منطقه۲۲، تعداد ۵۰۰ ساختمان خارج از روستاها بدون مجوز ساخته شده است و این بسیار خطرساز است.
 وی  بر ایجاد بازارباغ ها، بازارچه های محلی و مسیرهای گردشگری در روستاها تاکید کرد و افزود: شهرداری منطقه۲۲ این ظرفیت را دارد تا سرمایه گذاران بخش خصوصی در حوزه های فرهنگی، تفریحی و ورزشی را برای سرمایه گذاری به روستا ها معرفی کند تا در اشتغال زایی جوانان روستا، گردشگری و ترویج فرهنگ های بومی روستاها کمک شایانی شود.
 شهردار منطقه۲۲ با اشاره به اینکه هدف شهرداری منطقه، مشارکت بین شهرداری، شوراهای روستا و مردم است گفت: روستاییان می‌توانند با توجه به زیرساخت‌های روستاهای خود، برنامه‌ها و طرح های گردشگری و جذب توریست را تهیه و ارائه نمایند و ما آنها را برای اجرا در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهیم و یا از خود روستاییان در اجرای طرح ها با نظارت شوراها و دهیاری ها استفاده می‌کنیم.
وی در پایان با بیان اینکه، منطقه22 از لحاظ زیست محیطی و شهرسازی بسیار حساس و آینده ساز برای شهر تهران است، افزود: آینده زیست محیطی کسانی که در شهر تهران می‌خواهند زندگی کنند در دست تصمیمات مدیریت شهری امروز است و باید به این موضوع توجه داشته باشیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین