خاطرات
به قلم علی نوذرپور
درباره من
سال ۱۳۳۹ در اهواز به دنیا آمدم.مادرم –خدا بیامرز- می گفت روز ۹ آبان به دنیا آمدم ولی در شناسنامه ام ۲۵ دی ماه ذکر شده است.دوران کودکی را در محله های لشکرآباد و بیست متری شهرداری ها زندگی کردم.دوره ابتدایی را در مدرسه ابتدایی بهار،فروغی و کسری گذراندم و دوره راهنمایی را در مدرسه راهنمایی ماندانا...
در ادامه بخوانید...
لزوم برداشتن بار درآمدی از دوش شهرسازی های مناطق
کد مطلب: 27438
تاریخ انتشار: پنج شنبه 18 بهمن 1397
نوذرپور در مراسم نکوداشت منوچهر مزینی مطرح کرد:
شهردار منطقه22 با بیان مجدد اینکه باید بار درآمدی و ارباب رجوعی را از مدیران شهرسازی مناطق برداشت، گفت: به نظر من مدیران شهرسازی مناطق هم باید زمان آزادی برای برنامه ریزی و تفکر در مورد شهرسازی های نوین در مناطق خود داشته باشند که این در حال حاضر وجود ندارد.

به گزارش وبسایت اطلاع رسانی علی نوذرپور،  شهرداری منطقه ۲۲ تهران با همکاری جامعه مهندسان شهرساز ایران، مراسم بزرگداشت دکتر منوچهر مزینی را همراه با یک نشست هم اندیشی در سالن جلسات بوستان جنگلی چیتگر برگزار کرد.
علی نوذرپور رئیس سابق جامعه مهندسان شهرساز ایران و شهردار منطقه22 با حضور در این مراسم طی سخنانی گفت: اولین الگوی شهری که از استادم منوچهر مزینی، آموختم این بود که شهر هم جسم دارد و هم جان. جان شهر را مردم آن شهر تشکیل می دهند و در طراحی و برنامه ریزی های شهری بسیار مهم و اهمیت دارند.
شهردار منطقه22 با بیان اینکه معاونت های شهرسازی در شهرداری ها نقش اقتصادی و مالی را بیشتر به دوش می کشند، افزود: واقعیت موضوع این است که معاونت های شهرسازی در شهرداری ها نقش درآمدی و مالی را در شهر ایفا می کنند و نمی‌توانند زیاد به فکر برنامه ریزی های رو به جلوی شهرسازی  بپردازند.
وی با بیان اینکه معاونین شهر سازی در طول روز خود باید به دنبال پاسخ گویی‌های ارباب رجوع ها باشند و اگر کمی غفلت کنند بازخواست می شوند اظهار داشت: باید این روند کاری شهرسازی ها در مناطق که به صورت مرور زمان شکل گرفته است اصلاح شود چون ضربه بدی به برنامه ریزی های نوین شهرسازی در شهر وارد می‌شود.

برداشتن بار درآمدی و ارباب رجوعی از دوش شهرسازی های مناطق شهرداری
نوذرپور با بیان مجدد اینکه باید بار درآمدی و ارباب رجوعی را از مدیران شهرسازی مناطق برداشت ادامه داد: به نظر من مدیران شهرسازی مناطق هم باید زمان آزادی برای برنامه ریزی و تفکر در مورد شهرسازی های نوین در مناطق خود داشته باشند که این در حال حاضر وجود ندارد.
شهردار منطقه22 با بیان اینکه لایحه خودکفایی شهرداری ها در سال 1362 از طرف وزارت کشور برای مصوب شدن به دولت و مجلس ارائه شد اما انجام نشد گفت: با توجه به اینکه این مصوبه تثبیت نشد اما دولت ها کمک های خود را به شهرداری ها به مرور زمان قطع کردند که در حال حاضر دولت فقط 6درصد بودجه شهرداری ها را تامین می کند.
در ادامه این نشست مهندس احمد سعیدنیا عضو اصلی هیات‌مدیره جامعه مهندسان شهرساز ایران طی سخنانی گفت: الگوهای ذهنی و تفکرات ما معماران و شهرسازان، صد در صد تاثیر پذیر از عقاید و نگاه های اساتیدمان است و این الگوپذیری را من مشخصا بیشتر از استادم منوچهر مزینی در خود دارم.
وی در ادامه با بیان اینکه استاد منوچهر مزینی تبدیل واژه "انجمن مهندسین شهرساز ایران"  به " جامعه مهندسان شهرساز ایران" را  از خود به ارزشمندی بجا گذاشت، افزود: وی فردی هنرمند، ادیب و مهندسی شهرساز و  معمار بود و اولین کتاب های شهرسازی در ایران به قلم او بوده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین