خاطرات
به قلم علی نوذرپور
درباره من
سال ۱۳۳۹ در اهواز به دنیا آمدم.مادرم –خدا بیامرز- می گفت روز ۹ آبان به دنیا آمدم ولی در شناسنامه ام ۲۵ دی ماه ذکر شده است.دوران کودکی را در محله های لشکرآباد و بیست متری شهرداری ها زندگی کردم.دوره ابتدایی را در مدرسه ابتدایی بهار،فروغی و کسری گذراندم و دوره راهنمایی را در مدرسه راهنمایی ماندانا...
در ادامه بخوانید...
روایت نوذرپور از تجارب خود در کیفی سازی نیروها در سازمان دهیاری‌ها و شهرداری‌های کشور
کد مطلب: 27444
تاریخ انتشار: سه شنبه 30 بهمن 1397
در جشنواره تجارب مدیران شهرداری تهران مطرح شد:
جشنواره تجارب مدیران شهرداری تهران با حضور مدیران شهری و دولتی در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی علی نوذرپور، علی نوذرپور شهردار منطقه22 که به عنوان یکی از سخنرانان ویژه مراسم اختتامیه این جشنواره سخن می گفت ،اظهار کرد: در مجموع شهرداری‌های کل کشور 300 هزار نفر مشغول به کار هستند که میانگین پست سازمانی برای هر پست 5.7 نفر مشغول به کار هستند.
شهردار منطقه22 با بیان اینکه در شهرداری تهران 66 هزار نفر مشغول به فعالیت هستند و میانگین پست سازمانی برای هر پست 1.6 نفر است، افزود: از این تعداد 25 هزار نفر در ستاد و 41 هزار نفر در شرکت ها و سازمان های وابسته خدمات ارائه می کنند.وضعیت این تعداد نیروی انسانی باید با کیفی سازی خدمات ساماندهی شود.این آمار گویای وضعیت خوب و مناسب شهرداری تهران را نسبت به سایر استان‌های کشور در حوزه منابع انسانی نشان می دهد.
نوذرپور با اشاره به شکل‌گیری دو جشنواره "بهترین عمل کردها در دهیاری ها" و "بهترین عملکردها در شهرداری‌ها" در سطح ملی که در زمان تصدیش در وزارت کشور برگزار کرد، ادامه داد: پیشنهاد می دهم شهرداری تهران جدا از دولت برای برگزاری جشنواره منابع انسانی برنامه‌ریزی کند.
وی از دیگر تجربیات خود از برگزاری دو جشنواره در وزارت کشور به پیشنهاداتی که از سوی شهراری‌های شهر‌های کوچک که به جشنواره ارائه شده بود اشاره کرد و آنان را الگوی فاخر برای شهر تهران دانست.
شهردار منطقه22 همچنین پیشنهاد داد در برگزاری جشنواره های منابع انسانی علاوه بر"بهترین عملکرد ها" باید به "ارزیابی عملکرد ها" هم توجه شود . 
نوذرپور به عنوان مثال برگزاری "جشنواره شهید باکری" را پیشنهاد داد و اظهار کرد: : شهید مهدی باکری در دوران حیات خویش شهردار ارومیه بود که باید در سالروز شهادتش جشنواره ای در سه بخش عملکرد شهرداری های استان های مختلف، نیروی انسانی و مدیران شهرداری برگزار شود.
وی اظهارداشت:نظام نامه ای برای برگزاری این جشنواره در سال 95 تنظیم شد ولی هنوز اجرایی نشده است امیدواریم تا در آبان ماه سال آینده اولین جشنواره شهید باکری را اجرایی کنیم.
شهردار منطقه 22 تهران تاکید کرد: این جشنواره نقش مهمی در رقابت بین شهرداری ها و کیفی بخشی خدمات به شهروندان ایفا خواهد کرد.
وی با بیان این که در بخش دولت جشنواره شهید رجایی برگزار می شود گفت: در این جشنواره بهترین کارمندها تجلیل و نهادهای موفق معرفی می شوند این در حالی است که شخصیت حقوقی شهرداری با دولت متفاوت است از این رو برای برگزاری این گونه مراسم ها جشنواره های خاص خودشان را باید داشته باشند.
نوذرپور تصریح کرد: یکی از راه ها برای ارتقا بخشی به عملکرد نیروی انسانی این است که بین پرسنل شهرداری رقابت سازنده ایجاد شود تا شاهد خدمات مناسب به شهروندان شویم.
شهردار منطقه 22 با اشاره به ارائه برخی تجارب موفق از سوی شهرداران نواحی در این جشنواره بر ضرورت تعیین چارچوب حقوقی و قانونی برای این تجارب و همکاری و تعامل بین بخشی نهادهای مختلف تاکید کرد.
گفتنی است در این جشنواره از مجید عبدالمجید شهردار ناحیه 3 منطقه 22 به عنوان تجربه برگزیده تقدیر شد.

  

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین