خاطرات
علی نوذرپور:
به یاد نگهبان
همین نزدیکی ها دعوت شده بودم به جلسه ای که میزبان آن نگهبان بود.
در ادامه بخوانید...
ایجاد حضور بی مانع زنان در شهر و مدیریت شهری
کد مطلب: 27453
تاریخ انتشار: پنج شنبه 9 اسفند 1397
علی نوذرپور در مراسم روز زن مطرح کرد؛
سلسه نشست های تخصصی نقش زنان در مدیریت شهری با موضوع نقش زنان در شهرسازی با حضور اساتید دانشگاهی و مدیریت شهری در سالن همایش های معاونت فرهنگی اجتماعی منطقه22 برگزار شد.

سلسه نشست هاي تخصصي نقش زنان در مديريت شهري با موضوع نقش زنان در شهرسازي با حضور اساتيد دانشگاهي و مديريت شهري در سالن همايش هاي معاونت فرهنگي اجتماعي منطقه22 برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی علی نوذرپور، علي نوذرپور شهردار منطقه22 در اين نشست با بيان اينکه يکي از مسائل جدي اصلاح طلبان در مديريت شهري توجه و ارتقاء به جايگاه زنان است، گفت: مديريت شهري توجهاي جدي به مديريت تخصصي بانوان در شهرداري دارد و بايد از ظرفيتها بانوان استفاده کرد.

شهردار منطقه22 يکي از شاخصهاي توسعه جوامع را ميزان مشارکت بانوان در موقعيتهاي مختلف اجتماعي، سياسي و فرهنگي دانست و گفت: هر چقدر حضور زنان در محيط کاري و پست هاي مديريتي پررنگتر باشد نشان دهنده آن است که جامعه در مسير توسعه و پيشرفت قرار دارد و هر چه اين مشارکت کمتر باشد، نشان ميدهد که ما در اين مسير عقب هستيم و بايد تلاش خود را براي حضور بيشتر زنان انجام دهيم. نوذرپور با اشاره به رويکرد شوراي شهر تهران به حضور 30درصدي بانوان در مديريت شهري، ادامه داد: با توجه به ليست انتخاباتي اصلاح طلبان در انتخاباتات شوراها و اختصاص سهيمه 30 درصدي به بانوان  با لحاظ کردن ظرفيت هاي علمي و تخصصي اين قشر فارغ از نگاه جنسيتي، بر همين اساس ،اين رويکرد مستمرا  در منطقه22 در حال اتفاق است تا آنجايي که در حال حاضر دو معاون مهم و تخصصي، برنامه ريزي و حمل و نقل و ترافيک و نيز روساي برخي ادارات در منطقه22 را بانوان تشکيل مي دهند.

وي با بيان اينکه شهر را براي حضور زنان محيا ميکنيم، افزود: بايد مسائل و مشکلاتي که براي بانوان شاغل در منطقه ايجاد ميشود شناسايي شود و با توجه به نيازهاي آنان مسائل و مشکلات رفع شده تا حضور بي مانع آنان در شهر و مديريت شهري ايجاد شود.

شهردار منطقه 22 در ادامه تاکيد کرد: رصد مشکلات زنان منطقه و رفع مشکلات آنها در محيط کاري نه تنها سبب ميشود تا آنان وضعيت مناسبتري در محيط کار داشته باشند، بلکه محدوديتهاي موجود شناسايي شده و ميتوانند راهکارهاي قابل توجه را اعلام کرده و درصدد رفع آن قدم برداريم. نوذرپور  با بيان اينکه شهر را بايد از نگاه صرفا مردانه خارج کرد و براي حضور فعل و بانشاط بانوان آماده کرد،گفت: توقع اين است تا بتوان از تجارب و تخصص زنان شايسته منطقه که داراي تحصيلات عالي در دانشگاههاي خوب هستند استفاده کرد. در اين شرايط درخواست دارم تا هر چه سريعتر اين افراد شناسايي و معرفي شوند که بتوانيم در موقعيتهاي مختلف از خدماتشان بهره بگيريم.

وي در پايان با اشاره به نشستهاي قبلي حضور زنان در مديريت ايمني، طراحي فضاي سبز شهري، خدمات شهري و حمل و نقل و ترافيک که در منطقه22 برگزار شده بود، خاطر نشان کرد: شکل گيري اين نشست هاي تخصصي درراستاي استفاده بهينه از مشارکت مردم و  پاسخگويي به شعارهاي مديريت  جديد شهري  و اعتقاد به حضور جدي بانوان در حوزه مديريت شهري است. شهردار منطقه 22 با اظهار خرسندي از حضور خانم دکتر گيتي اعتماد و سولماز حسينيون در اين نشست ،خاطرنشان کرد:سرکار خانم اعتماد از بانوان فرهيخته و  نامدار در حوزه شهرسازي و معماري است که سابقه طولاني تدريس در دانشگاه هاي معتبر را دارد و بايد از ظرفيت هاي ايشان در اتاق هاي فکر استفاده شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین