خاطرات
علی نوذرپور:
به یاد نگهبان
همین نزدیکی ها دعوت شده بودم به جلسه ای که میزبان آن نگهبان بود.
در ادامه بخوانید...
طرح تفصیلی منطقه٢٢ تصویب شده و به زودی ابلاغ می‌شود
کد مطلب: 27455
تاریخ انتشار: شنبه 11 اسفند 1397
حناچی در آیین بهره‌برداری پروژه تقاطع بزرگراه حکیم با بلوار المپیک، مطرح کرد:
شهردار تهران گفت که تقویت زیرساخت‌ها و مقاوم‌سازی پل‌ها حیاتی است و در همین راستا باید حدود ٧٠٠ دهنه پل در تهران دائماً مانیتور شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی علی نوذرپور، پیروز حناچی در آیین بهره‌برداری پروژه تقاطع بزرگراه حکیم با بلوار المپیک که صبح امروز با حضور اعضای شورای شهر، معاونان و مدیران شهری در تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید حکیم با بلوار حکیم برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت میلاد حضرت فاطمه (س) گفت: در نتیجه اجرای پروژه تقاطع غیرهمسطح بلوار المپیک در منطقه٢٢، تنها در ۶ خط حمل‌ونقل عمومی و اتوبوسرانی، حدود 4.2 کیلومتر کسر مسیر خواهیم داشت و شهروندان ١۴ دقیقه زودتر به مقصد خواهند رسید. البته پیشبرد این پروژه مشکلات محلی نیز برای برخی ساکنین داشته است که با ساخت پل‌ها و دوبرگردان های بعدی حل خواهد شد.

وی با اشاره به وضعیت اقتصادی شهرداری تهران عنوان کرد: این پروژه‌ها در شرایطی اجرا شدند که منابع مالی کافی برای انجامشان موجود نبود، علی‌رغم این مشکلات تلاش شد تا طرح‌های عمرانی با پیشرفت فیزیکی بالا اجرایی شوند. مابقی طرح‌ها نیز با همین آهنگ تعقیب خواهند شد.
شهردار تهران در ادامه گفت: سال ١٩٩۵ در ژاپن زلزله‌ای رخ داد که تنها ٢٠ ثانیه طول کشید، اما حدود ۶ هزار نفر کشته داد و بسیاری از شریان‌های اصلی بر اثر آن تخریب شد؛ دو اتوبان اصلی به دنبال تخریب پل‌ها از بین رفتند و امکان کمک‌رسانی به مردم مختل شد؛ بخش زیادی از کشته‌شدگان نیز به خاطر دیر رسیدن امداد و آتش و شکستن شریان‌های اصلی گاز و آتش‌سوزی جان خود را از دست دادند.
حناچی تأکید کرد: تقویت زیرساخت‌ها و مقاوم‌سازی پل‌ها حیاتی است. باید حدود ٧٠٠ دهنه پل را در تهران دائماً مانیتور کنیم.
شهردار تهران با بیان اینکه به امید خداوند تا انتهای سال چند پروژه دیگر را نیز مورد بهره‌برداری قرار خواهیم داد، گفت: در طرح‌های عمرانی نیز تغییر رویکرد خواهیم داشت به این معنی که بخشی از بار انجام پروژه را به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی می‌سپاریم.
حناچی با اشاره به برگزاری همایش دوچرخه سواری در تهران گفت: دیروز خیابان میرداماد در تسخیر دوچرخه‌ها بود؛ امیدوارم به‌زودی تمام تهران در تسخیر دوچرخه‌ها قرار گیرد تا روزهای پاک بیشتری برای شهروندان داشته باشیم. این موضوع مستلزم همکاری تمام آن‌هایی است که می‌توانند نقشی داشته باشند. سه‌شنبه‌های‌بدون‌خودرو تنها یک نماد است. امیدوارم روزی برسد که برای پیشبرد امور روزانه‌ نیازی به استفاده از وسایل موتوری شخصی نداشته باشیم.
وی با اشاره به طرح تفصیلی منطقه٢٢ نیز تصریح کرد: این طرح در شورای‌عالی شهرسازی و معماری به تصویب رسیده و به‌زودی ابلاغ خواهد شد؛ امیدواریم توسعه آتی منطقه بر اساس همین طرح پیش برود.
شهردار تهران در پایان ضمن تشکر از از زحمات معاونت فنی‌وعمرانی، خاطرنشان کرد: امیدوارم با اهتمام اطمینان مردم به مدیران شهری بتوانیم گزارش‌های بهتری ارایه دهیم. دوران سختی پیش‌رو داریم که ان‌شاءالله با هماهنگی و همراهی پشت‌سر خواهیم گذاشت.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین