خاطرات
علی نوذرپور:
به یاد نگهبان
همین نزدیکی ها دعوت شده بودم به جلسه ای که میزبان آن نگهبان بود.
در ادامه بخوانید...
کاشت 120 هزار اصله نهال در سطح منطقه22
کد مطلب: 27464
تاریخ انتشار: سه شنبه 21 اسفند 1397
با مشارکت مدیران شهری و دولتی و 880 دانش آموز برگزار شد:
شهردار منطقه22 گفت: در دوسالی که مدیریت شهری بر سر کار آمده است 19متر مربع به ازاری هر نفر به فضای سبز منطقه22 اضافه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی علی نوذرپور، مراسم 120 هزار اصله درخت در منطقه22 با عنوان درخت دانش، صبح امروز با حضور فرماندار تهران، مدیر کل منابع طبیعی استان تهران، جمعی از اعضای شورای شهر تهران، مدیران شهری و 880 نفر از دانش آموزان سطح منطقه در بوستان جنگلی چیتگر برگزار شد.
شهردار منطقه22 با حضور در این مراسم با تشکر از کسانی که این بوستان جنگلی را به میراث گذاشتند، گفت: بوستان جنگلی چیتگر با مساحت770 هکتار در گذشته به دلیل عدم اسقرار امکان تفریحی و گردشگری مورد استقبال شهروندان قرار نمی‌گرفت، اما در حال حاضر با اقدامات ویژه مدیریت جدید شهری این بوستان جنگلی دارای امکانات تفریحی، گردشگری، دوچرخه سواری، اسب سواری و محلی برای تعاملات اجتماعی شهروندان شده است.
نوذرپور با بیان اینکه بوستان جنگلی چیتگر جز سرمایه‌های ملی حساب می‌شود، افزود: حفظ و توسعه جنگل‌ها و فضای سبز منطقه از وظایف اصلی مدیریت شهری منطقه است و به صورت مستمر انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه بوستان جنگلی چیتگر به مرور زمان آسیب دیده است و باید ترمیم شود، ادامه داد: سازمان‌های خدمت رسان در دولت برای اینگونه خدمات به شهر تهران به کل کنار کشیده‌اند و شهرداری به تنهایی در حال حل این مشکلات است، امیدوارم با اجرای این مراسم ها و حضور مدیران سایر نهادهای خدمتگزار به شهرداری کمک شود.
وی، خاطرنشان کرد: فضاهای سبز شهری نیز به عنوان عرصه‌های فعال و پویای برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی تبدیل شده است و باید توجه شهروندان و مدیران اجرایی را به اهمیت نگهداشت، حفظ و ارتقا فضای سبز جلب کرد.
شهردار منطقه22 با بیان اینکه در سال گذشته 40 هزار اصله درخت در منطقه22 کاشته شده است ادامه داد: امسال با همکاری سازمان پارک ها 120هزار اصله درخت در سطح منطقه22کاشته می شود.
وی با بیان اینکه در حریم این منطقه 350 هکتار به زیر کاشت درخت رفته است و در سال های آینده به بهره برداری می رسد، گفت: تمام عرصه جنگلی چیتگر با پساب منطقه ۲۲ سیراب می‌شود.
نوذرپور با بیان اینکه در دوسالی که مدیریت شهری بر سر کار آمده است 19متر مربع به ازای هر نفر به فضای سبز منطقه22 اضافه شده است، گفت: قبل از این به ازای هر نفر 138 متر فضای سبز وجود داشت که با اقدامات مدیریت شهری در حال حاضر به ازای هر نفر 157 متر فضای سبز وجود دارد.
نوذرپور فضای سبز شهری را جز فضاهای ضروری و لاینفک پیکره شهرها دانست و گفت: کمبود فضای سبز شهری می‌تواند اختلالات جدی در حیات شهرها به وجود آورد.
شهردار منطقه ۲۲، با بیان اینکه پارک جنگلی چیتگر از لحاظ بافت پوشش گیاهی، موقعیت جغرافیایی و عملکرد زیست محیطی مورد توجه جدی مدیریت شهری پایتخت است، خاطرنشان کرد: بوستان جنگلی چیتگر یک تنفس گاه شاخص برای پایتخت است.
گفتنی است در این مراسم که با حضور شهروندان تهران و دانش آموزان برگزار شد درخت دانش با حضور رئیس سازمان بوستان ها و فضای سبز تهران، فرماندار تهران، آرش میلانی عضو شورای اسلامی شهر تهران، مدیر کل منابع طبیعی استان تهران، شهرار منطقه22، معاون خدمات شهری و محیط زیست، معاون امور مناطق شهرداری تهران و مشاور وزیر آموزش پرورش کاشته شد.

 

عکس : امیر گلی پور

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین