خاطرات
علی نوذرپور:
به یاد نگهبان
همین نزدیکی ها دعوت شده بودم به جلسه ای که میزبان آن نگهبان بود.
در ادامه بخوانید...
منطقه22 نیازمند برنامه‌های پایدار برای30 سال آینده است
کد مطلب: 27466
تاریخ انتشار: سه شنبه 21 اسفند 1397
نوذرپور در کمیته فنی و بهداشتی شمال غرب تهران مطرح کرد:
شهردار منطقه22 گفت باید برای 30 سال آینده فکری پایدار برای آبیاری فضای سبز شهر تهران بویژه منطقه22 انجام شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی علی نوذرپور،  جلسه کمیته فنی و بهداشتی شمال غرب تهران در منطقه22 با حضور دستگاه ها و سازمان های دولتی و غیر دولتی خدمات رسان شهری  برگزار شد.
شهردار منطقه22 در این جلسه با بیان اینکه فلسفه این جلسات هماهنگی دستگاه های خدمت رسان دولتی و غیر دولتی است، افزود: لزوم برگزاری این جلسات به دلیل عدم وجود مدیریت واحد شهری در بین دستگاه های خدمت‌رسان دولتی و غیر دولتی است.
نوذرپور با بیان اینکه علی‌رقم اینکه سه سال پیش طرح مدیریت یکپارچه شهری به دولت ارسال شده ولی اقدای انجام نشده است، افزود: خود دولت هم در حال حاضر به این نتیجه رسیده است که باید یکسری از وظایف خدمات شهری را به شهردار ها واگذار کند.
وی با بیان اینکه دولت باید بسیاری از وظایف خدمات شهری خود را به مدیریت شهری که از سمت مردم و شهروندان منتخب شده اند بسپارد، اظهار داشت: همه دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی خدمت رسان به شهروندان باید یک مجموعه باشیم، چراکه همه در نهایت خدمتگزار مردم هستیم و تفاوتی وجود ندارد.
شهردار منطقه22 با بیان اینکه هر چه دیرتر به این یکپارچگی مدیریتی برسیم فقط مردم ضرر می‌کنند، ادامه داد: منطقه22 با وجود پتانسیل های گردشگری،تفریحی، ورزشی و ... که دارد، خدمت‌رسانی به تمام شهروندان تهران و سایر شهرهای ایران را دارد، به همین منظور، ضرورت همراهی، همکاری و هماهنگی دستگاه های دولتی و غیر دولتی با منطقه22 باید بیشتر باشد.
نوذرپور با اشاره به مشکلات مربوط به اداره برق در منطقه22 گفت: بسیاری از معابر اصلی و فرعی منطقه در حال حاضر مشکل روشنایی دارند و که این خود باعث عدم امنیت در آن معابر است و نارضایتی بسیاری از شهروندان را بوجود آورده است.
وی با اشاره به مشکلات مربوط به آب و فاضلاب در منطقه، ادامه داد: یکی از اهداف مدیریت شهری این است که نیمی از وسعت منطقه22 را فضای سبز تشکیل دهد و این خود نیازمند تامین آب است.
 شهردار منطقه22 با بیان اینکه بدهی‌های قدیمی شهرداری منطقه به سازمان آب و فاضلاب دلیلی است که این سازمان در حال حاضر خدمات به منطقه ارائه نمی‌دهد، افزود: بوستان های منطقه برای رفاه حال مردم است و فقط برای شهرداری سربار هزینه دارد و هیچگونه درآمد زایی برای منطقه ندارد پس لازم است دیگر سازمانها‌ی دولتی و خصوصی به کمک شهرداری برای خدمت به مردم بشتابند.
نوذرپور با بیان اینکه باید برای 30 سال آینده فکری پایدار برای آبیاری فضای سبز شهر تهران بویژه منطقه22 انجام دهیم، خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی های انجام شده 4ایستگاه تصفیه آب برای آبیاری بوستان‌های سطح منطقه22 به بهره‌برداری می رسد.
وی با بیان اینکه طرح تفضیلی منطقه22 در شورای عالی شهرسازی و معماری کشور به تایید رسیده است افزود: طرح تفضیلی منطقه22 به امضاء وزیر نیرو، کشاورزی و غیره رسیده است پس حتما برای تامیین منابع انرژی،آبی و فضای سبز منطقه حتما برنامه داشته‌اند و باید به شهروندان خدمات ارائه دهند.
نوذرپور با بیان اینکه منطقه22 یک منطقه درحال شکل‌گیری است و باید دارای برنامه های ویژه‌تری باشد، افزود: در حال حاضر این منطقه داری کمبود سرانه های آموزشی، درمانی، ورزشی و ... است که باید برای حل آن دولت همکاری و همراهی با مدیریت شهری داشته باشد که در غیر این صورت در آینده ای نزدیک فاجعه ساز خواهد شد.

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین