خاطرات
علی نوذرپور:
به یاد نگهبان
همین نزدیکی ها دعوت شده بودم به جلسه ای که میزبان آن نگهبان بود.
در ادامه بخوانید...
بررسی آخرین وضعیت طرح ارتقای کیفیت فضاهای عمومی منطقه 22
کد مطلب: 27497
تاریخ انتشار: چهارشنبه 25 ارديبهشت 1398
در بیستمین جلسه کمیسیون طراحی شهری صورت گرفت؛
بیستمین جلسه کمیسیون طراحی شهری با دستور جلسه "ارائه گزارش از آخرین وضعیت طرح ارتقای کیفیت فضاهای عمومی منطقه 22" با حضور مهندسان مشاور پارت در محل سالن جلسات دفتر شهردار برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی علی نوذرپور،، این طرح به کارفرمایی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران در چهار سطح تهیه شده و به همراه دیگر مستندات طرح تفصیلی منطقه در مرحله بررسی و تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران قرار دارد.

سه سطح نخست طرح پیش­تر در پانزدهمین جلسه کمیسیون طراحی شهری مورد بحث و بررسی قرار گرفته و سطح چهارم با محوریت طراحی محور چهارباغ در این جلسه توسط مهندسان مشاور ارائه شد. در ابتدای جلسه، فرآیند طراحی شهری محور چهارباغ در قالب نظام­های پنج­گانه کاربری و فعالیت، حرکت و دسترسی، فضاهای همگانی، فرم کالبدی و منظر شهری و به دنبال آن پروژه­های موضوعی و موضعی پیشنهادی مطرح شد. پس از آن اعضا به بحث و بررسی پیرامون موضوعات یاد شده پرداختند.

در این نشست علی نوذرپور ضمن اشاره به حجم بالای درخواست برای سرمایه­ گذاری در محدوده چهارباغ تاکید کرد: ساز و کار تدقیق و طراحی جزئیات اجرایی پروژه­ های موضوعی- موضعی هرچه سریع­تر صورت پذیرد؛ بدین ترتیب که مشخص شود معاونت شهرسازی و معماری خود متولی امر خواهد بود یا آنکه موضوع به منطقه تفویض خواهد شد.

همچنین حسب پیشنهاد مهندس نخعی­ پور معاون محمل و نقل و ترافیک، مقرر شد در خصوص شیوه دسترسی به پلاک ­های محدوده طرح، همکاری میان این معاونت و مهندسان مشاور پارت صورت گیرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین