خاطرات
علی نوذرپور:
به یاد نگهبان
همین نزدیکی ها دعوت شده بودم به جلسه ای که میزبان آن نگهبان بود.
در ادامه بخوانید...
نوذرپور: لایحه مدیریت یکپارچه شهری در دولت رسوب کرده است
کد مطلب: 27506
تاریخ انتشار: پنج شنبه 23 خرداد 1398
در جمع نمازگزاران مسجد امام جعفر صادق(ع) مطرح شد:
شهردار منطقه22 از افزایش 19متر مربعی فضای سبز به ازای هر نفر در منطقه در یک سال گذشته خبر داد و گفت: افزایش فضای سبز از اولویت های شهرداری محسوب می شود و سعی داریم این فضا را بیش از این افزایش دهیم.

کواکبیان: مسجد باید الگویی برای احترام به قانون و مقررات باشد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی علی نوذرپور، علی نوذرپور در دیدار مردمی نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی و مدیریت شهری با شهروندان منطقه22 مسجد امام جعفر صادق(ع)،که با حضور سیده فاطمه ذوالقدر، مصطفی کواکبیان، محمدرضا بادامچی نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عیسی فرهادی معاون استاندار و فرماندار شهرستان تهران برگزار شد حضور پیدا کرد و طی سخنانی گفت: 19متر مربع فضای سبز به ازای هر نفر در منطقه22 در یک سال گذشته اضافه شده است و سعی داریم این فضا را بیش از این افزایش دهیم.
نوذرپور با تنفس‌گاه دانستن منطقه 22 برای شهر تهران اظهار داشت: با وجود اینکه مساحت قابل توجهی از این منطقه به فضای سبز اختصاص داده شده اما به واسطه نقش و کارکرد فرامنطقه‌ای منطقه ۲۲، این منطقه تفرجگاهی برای کل شهر تهران تعریف شده است و در همین راستا هدف‌گذاری ما این است که سطح فضای سبز کمتر از ۵۰ درصد مساحت کل منطقه نشود.
شهردار منطقه22 با بیان اینکه با بحران جدی کمبود سرانه های عمومی در منطقه 22 روبرو هستیم گفت: این منطقه در آینده با جمعیت مازاد 520 هزار نفری مواجه است و شهرداری در حل این موضوع به کمک دولت، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مشارکت خیرین نیازمندیم.
وی در بخش دیگری از شخنانش به مدیریت پسماند و زباله در این منطقه اشاره کرد و ادامه داد: میزان جمع آوری پسماند خشک در گذشته 3 درصد بوده که آن را به 18 درصد رسانده ایم و شهروندان زباله‌های خشک خود را جداگانه از طریق پلتفرم هوشمند مديريت پسماند در منطقه22و غرفه های بازیافت در محلات تحویل می دهند و در ازای آن منازل شهروندان به صورت رایگان در مقابل آتش و زلزله بیمه می‌شوند و یا کود کمپوست برای باغچه و گلدان دریافت می‌کنند.
نوذرپور به وضعیت ناوگان حمل و نقل عمومی منطقه ۲۲ نیز اشاره کرد و افزود: کمبود وسایل حمل و نقل عمومی از مشکلات این منطقه است. همچنین کمبود اتوبوس در کل تهران وجود دارد و اقداماتی در خصوص نوسازی این ناوگان انجام نشده است به طوری که حدود ۷۵ درصد ناوگان اتوبوسرانی به سن فرسودگی رسیده است و به همان میزان نیز منطقه ۲۲ از این موضوع متاثر است.
شهردار منطقه ۲۲ ادامه داد: در حوزه مترو اقدامات زیادی انجام شده؛ اما منطقه ۲۲ نیازمند به حداقل 3 خط مترو یک خط ال آر تی در طرح های مطالعاتی و تفضیلی منطقه22 دیده شده است و جزئ اهداف استراتژیک مدیریت منطقه است.
وی ادامه داد: 20 هزار اصله درخت در پارک چیتگر کاشته شده و برای آبیاری درختان چیتگر با سازمان آب و فاضلاب قرارداد بستیم که شهرداری چهار نقطه زمین با تاسیسات در اختیار سازمان آب و فاضلاب قرار دهیم وتاسیس شبکه فاضلاب با سازمان آب و فاضلاب باشد. 
شهردار منطقه 22 با اشاره به موضوع روشنایی در سطح این منطقه و نبود روشنایی کافی در برخی از معابر آن گفت: شهروندان به طور مداوم گلایه‌هایی در مورد روشنایی سطح معابر دارند که در این خصوص با شرکت برق تهران مذاکراتی را انجام داده‌ایم اما آنها نیز محدودیت‌هایی در حوزه مالی دارند. متاسفانه در ایران مدیریت شهری در جایگاه خود قرار نگرفته و آب و برق و گاز به مدیریت شهری سپرده نشده است. لایحه مدیریت یکپارچه شهری نیز متاسفانه در دولت رسوب کرده و همچنان بی نتیجه مانده است.
کواکبیان: مسجد باید الگویی برای احترام به قانون و مقررات باشد
در ادامه این جلسه مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از مدیریت شهری منطقه22 بابت اقدامات و خدمات شایسته به شهروندان طی سخنانی گفت: ما نماینگان به صورت مستمر با شهروندان تهران، ری، اسلامشهر ، شمیرانات و ... دیدارهای مردمی را برگزار می کنیم و پیگیر مشکلات شان هستیم هر چند سخت و پر هزینه باشد.
کواکبیان از احداث یک پاسگاه کلانتری جدید در منطقه22 خبر داد و افزود: موضوعات روشنای و فاضلاب در منطقه مربوط به سازمان آب و برق منطقه ای است و حتما از وزارت نیرو پیگیری خواهیم کرد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مساجد باید به صورت مستمر ساماندهی بشوند اما در چهارچوب قانون و مقررات، افزود: نهایت کمک را به مساجد خواهیم کرد اما نمی توان گفت چون مسجد است از راه های بی قانونی اقدام و کمکی انجام شود. مسجد باید الگوی برای دیگران در اجرای و احترام به قوانین و مقررات باشد.
وی با بیان اینکه هزینه ها در تهیه اقلام روزمره زندگی مردم زیاد شده است ادامه داد: حضور مردم در راهپیمایی روز قدس نشانگر مقاومت و ایستادگی مردم در برابر تحریم ها و مشکلات است.مردم پای ملت، کشور و شهدا ایستاده اند.
کواکبیان با اشاره به سفر نخست وزیر ژاپن به ایران، خاطر نشان شد: ایران در مسائل بین المللی در حال رشد است و این سفر نخست وزیر ژاپن به ایران نشانگر عقب نشینی امریکا است.
وی در پایان با بیان اینکه مسولین باید نوکری مردم را بکنند، گفت: عقب نشینی امریکا و پیشرفت های بین المللی ایران فقط به خاطر مقاومت و حضور به موقع مردم است و باید این مهم را قدردان باشیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین