خاطرات
به قلم علی نوذرپور
درباره من
سال ۱۳۳۹ در اهواز به دنیا آمدم.مادرم –خدا بیامرز- می گفت روز ۹ آبان به دنیا آمدم ولی در شناسنامه ام ۲۵ دی ماه ذکر شده است.دوران کودکی را در محله های لشکرآباد و بیست متری شهرداری ها زندگی کردم.دوره ابتدایی را در مدرسه ابتدایی بهار،فروغی و کسری گذراندم و دوره راهنمایی را در مدرسه راهنمایی ماندانا...
در ادامه بخوانید...
مسئولیت اجرایی حفاظت از محیط زیست به شهرداری واگذار شود
کد مطلب: 27508
تاریخ انتشار: پنج شنبه 23 خرداد 1398
علی نوذرپور در جلسه تقدیر از فعالان محیط زیست مطرح کرد:
شهردار منطقه22 با بیان اینکه حفاظت از محیط زیست شهری هم بر عهده شهرداری است و هم بر عهده دولت، گفت: سازمان محیط زیست قدرت اجرایی برای اجرای برنامه های حفاظت محیط زیستی ندارد و بهتر است که این اختیارات را به مدیریت شهری و دیگر سازمان های اجرای تفویض کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی علی نوذرپور، علی نوذرپور در جلسه تقدیر از فعالان محیط زیست طی سخنانی گفت: اجرای برنامه های محیط زیستی در شهر تهران باید با همکار دولت، شهرداری و مردم صورت بپذیرد و به غیر از این امکان پذیر نیست.

نوذرپور در ادامه با بیان اینکه دولت کمک چندانی به اجرای برنامه های زیست محیطی نمی کند، افزود: وزارت صنایع و معادن در حمایت از موضوع پسماند باید انرژی های ناشی از پسماند را برای سوخت کارخانجات سیمان استفاده کند و همچنین وزارت جهات کشاورزی از کود ناشی از کمپوست برای مسایل کشاورزی حمایت کند ، اما در حال حاضر این اقدامات انجام نمی شود.
شهردار منطقه۲۲ با بیان اینکه سازمان محیط زیست به تنهایی قادر به انجام ماموریت های اجرایی خود نیست، افزود: سازمان محیط زیست بهتر است در امور پژوهشی و نظارتی فعالیت کند چراکه قدرت اجرایی ندارد و از طرفی این توان اجرایی در شهرداری ها بیشتر وجود دارد و بهتر است این درخواست تفویض اختیارات از دولت به شهرداری ها از طریق نهادهای مردمی داده شود.
نوذرپور با بیان اینکه آگاهی شهروندان نسبت به موضوع پسماند و حفظ محیط زیست با توجه به کاستی‌های دولتمردان در امر آموزش بسیار بالا است، گفت: مدیریت شهری به کمک شهروندان و سایر ارگان‌های خدمت‌رسان در موضوع تفکیک زباله با برنامه‌ریزی‌های جامع و مستمر باید به سمت تفکیک صد در صدی زباله حرکت کند.
وی با اشاره به راه اندازی پلتفرم هوشمند مديريت پسماند در منطقه22، افزود: شهروندان زباله‌های خشک خود را جداگانه از طیق این پلتفرم و غرفه های بازیافت در محلات تحویل می دهند و در ازای آن منازل شهروندان به صورت رایگان در مقابل آتش و زلزله بیمه می‌شوند و یا کود کمپوست برای باغچه و گلدان دریافت می‌کنند.
نوذرپور با اشاره به اولویت های شهرداری منطقه22 در موضوعات زیست محیطی، گفت: در منطقه ۲۲ چند راهبرد اساسی درباره این موضوع دنبال می شود و شناسایی عرصه هایی از منطقه که نیازمند حفاظت کامل از اکوسیستم های موجود هستند و از دخل و تصرف در عرصه های های یاد شده جلوگیری شده است. 
وی با بیان اینکه آلودگی هوای تهران مسئله اول شهر است، خاطرنشان شد: یکی از اولویت های مدیریت جدید شهری منطقه تقویت مشارکت مردم در مدیریت شهری بویژه درباره مسائل محیط زیستی است که می توان به همایش های دوچرخه سواری و پیاده روی اجرا شده در منطقه22 اشاره کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین