خاطرات
علی نوذرپور:
به یاد نگهبان
همین نزدیکی ها دعوت شده بودم به جلسه ای که میزبان آن نگهبان بود.
در ادامه بخوانید...
مسئولیت اجرایی حفاظت از محیط زیست به شهرداری واگذار شود
کد مطلب: 27508
تاریخ انتشار: پنج شنبه 23 خرداد 1398
علی نوذرپور در جلسه تقدیر از فعالان محیط زیست مطرح کرد:
شهردار منطقه22 با بیان اینکه حفاظت از محیط زیست شهری هم بر عهده شهرداری است و هم بر عهده دولت، گفت: سازمان محیط زیست قدرت اجرایی برای اجرای برنامه های حفاظت محیط زیستی ندارد و بهتر است که این اختیارات را به مدیریت شهری و دیگر سازمان های اجرای تفویض کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی علی نوذرپور، علی نوذرپور در جلسه تقدیر از فعالان محیط زیست طی سخنانی گفت: اجرای برنامه های محیط زیستی در شهر تهران باید با همکار دولت، شهرداری و مردم صورت بپذیرد و به غیر از این امکان پذیر نیست.

نوذرپور در ادامه با بیان اینکه دولت کمک چندانی به اجرای برنامه های زیست محیطی نمی کند، افزود: وزارت صنایع و معادن در حمایت از موضوع پسماند باید انرژی های ناشی از پسماند را برای سوخت کارخانجات سیمان استفاده کند و همچنین وزارت جهات کشاورزی از کود ناشی از کمپوست برای مسایل کشاورزی حمایت کند ، اما در حال حاضر این اقدامات انجام نمی شود.
شهردار منطقه۲۲ با بیان اینکه سازمان محیط زیست به تنهایی قادر به انجام ماموریت های اجرایی خود نیست، افزود: سازمان محیط زیست بهتر است در امور پژوهشی و نظارتی فعالیت کند چراکه قدرت اجرایی ندارد و از طرفی این توان اجرایی در شهرداری ها بیشتر وجود دارد و بهتر است این درخواست تفویض اختیارات از دولت به شهرداری ها از طریق نهادهای مردمی داده شود.
نوذرپور با بیان اینکه آگاهی شهروندان نسبت به موضوع پسماند و حفظ محیط زیست با توجه به کاستی‌های دولتمردان در امر آموزش بسیار بالا است، گفت: مدیریت شهری به کمک شهروندان و سایر ارگان‌های خدمت‌رسان در موضوع تفکیک زباله با برنامه‌ریزی‌های جامع و مستمر باید به سمت تفکیک صد در صدی زباله حرکت کند.
وی با اشاره به راه اندازی پلتفرم هوشمند مديريت پسماند در منطقه22، افزود: شهروندان زباله‌های خشک خود را جداگانه از طیق این پلتفرم و غرفه های بازیافت در محلات تحویل می دهند و در ازای آن منازل شهروندان به صورت رایگان در مقابل آتش و زلزله بیمه می‌شوند و یا کود کمپوست برای باغچه و گلدان دریافت می‌کنند.
نوذرپور با اشاره به اولویت های شهرداری منطقه22 در موضوعات زیست محیطی، گفت: در منطقه ۲۲ چند راهبرد اساسی درباره این موضوع دنبال می شود و شناسایی عرصه هایی از منطقه که نیازمند حفاظت کامل از اکوسیستم های موجود هستند و از دخل و تصرف در عرصه های های یاد شده جلوگیری شده است. 
وی با بیان اینکه آلودگی هوای تهران مسئله اول شهر است، خاطرنشان شد: یکی از اولویت های مدیریت جدید شهری منطقه تقویت مشارکت مردم در مدیریت شهری بویژه درباره مسائل محیط زیستی است که می توان به همایش های دوچرخه سواری و پیاده روی اجرا شده در منطقه22 اشاره کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین