خاطرات
علی نوذرپور:
به یاد نگهبان
همین نزدیکی ها دعوت شده بودم به جلسه ای که میزبان آن نگهبان بود.
در ادامه بخوانید...
دعوت از شهروندان برای حضور در انتخابات شورایاری ها
کد مطلب: 27512
تاریخ انتشار: يكشنبه 2 تير 1398
نوذرپور در جلسه شورای فرهنگی منطقه22 مطرح کرد:
شهردار منطقه22 در جلسه شورای فرهنگی منطقه با دعوت از شهروندان در انتخابات شورایاری‌ها، گفت: راهبرد اصلی این انتخابات این است که ساختار از کف محله رشد یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی علی نوذرپور، علی نوذرپور شهردار منطقه22 طی سخنانی در این جلسه، گفت: حوزه خدمات شهری و محیط زیست منطقه، با توجه به نیاز مبرم مدیریت پسماند با روش‌های اصولی و متداول و مبتنی بر تکنولوژی و فن آوری های روز دنیا، نخستین پلتفرم هوشمند مدیریت پسماند درمنطقه22 را راه اندازی کرد. این سامانه یکپارچه "بازماند" در حال حاضر با 6 اپلیکیشن کاربردی بر بستر پلتفرم هوشمند مدیریت پسماند در حال فعالیت و ارائه سرویس به شهروندان منطقه ۲۲ است.
 نوذرپور تاکید کرد: کلیه غرفه های بازیافت سطح منطقه ۲۲ به این تکنولوژی مجهز هستند و شهروندان با اشتراک (حساب کاربری) یکپارچه خود می توانند هر زمان از طریق غرفه‌های بازیافت درخواست جمع آوری پسماند خشک از مبدا، خرید بسته اینترنت از اپراتورهای تلفن همراه (همراه اول، ایرانسل و رایتل)، پرداخت قبض‌های خدماتی و موبایلی و کارت به کارت را به کاربر ارائه می‌دهد.
 وی همچنین گفت: کیف پول اپلیکیشن دیجی‌پی امکان انتقال وجه میان کاربران را فراهم می‌کند و بازگشت وجه از خریدهای بازگردانده شده، در این اپلیکیشن به شکل خودکار و در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود.
 شهردار منطقه22، در ادامه سخنان خود با تاکید بر نزدیک شدن انتخابات شورایاری ها خاطرنشان کرد: نهاد شورایاری به عنوان یک ابزار نظارتی شورای شهر در محلات شکل گرفت؛ اما متاسفانه هیچگونه جایگاه قانونی برای آنها درنظر گرفته نشده است که این امر نیازمند اصلاح قانون شوراها است تا شورایاران بر حسب قانون، حیطه اختیارات خود را بدانند و عمل کنند. بنده اعتقاد دارم اداره شهرهای ما بدون همراهی شورای محله و مردم میسر نخواهد شد و وجود شورایاری و شورای محلات به نفع مدیریت شهری خواهد بود.
 نوذرپور مشارکت و همکاری شورای محلات با مدیریت شهری را یک ضرورت خواند و گفت: با توجه به مشکلاتی که در جامعه وجود دارد، مشارکت شهروندان در انجام امور و بکارگیری ظرفیت از سمن ها در زمینه های مختلف می تواند کمک حال مدیریت شهری باشد.
 شهردار منطقه22 در پایان افزود: شوراها آمده‌اند که امکان نظارت موثر بر امور شهر را ایجاد کنند اما در قوانین فعلی ما شوراها به جز حوزه شهرداری‌ها در سایر حوزه‌ها نقشی ندارند.

 

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین