خاطرات
علی نوذرپور:
به یاد نگهبان
همین نزدیکی ها دعوت شده بودم به جلسه ای که میزبان آن نگهبان بود.
در ادامه بخوانید...
اعلام آمادگی سرمایه گذاران برای مشارکت جهت ساخت مترو در منطقه22
کد مطلب: 27513
تاریخ انتشار: يكشنبه 2 تير 1398
اعلام آمادگی سرمایه گذاران برای مشارکت جهت ساخت مترو در منطقه22
سرمایه گذاران برای مشارکت جهت ساخت و تجهیز خط مترو در منطقه22 اعلام آمادگی کردند. جلسه ای با حضور دکتر محسن پورسید آقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، علی نوذرپور شهردار منطقه22 و سرمایه گذاران در منطقه22 برگزار شد و در مورد کمبودها و الزامات مسیر متروی پیش بینی شده در منطقه بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

در این جلسه پورسید آقایی طی سخنانی گفت: یکی از مطالبات بحق شهروندان منطقه ۲۲ شهرداری تهران بهبود و گسترش حمل و نقل عمومی منطقه و آوردن حداقل یک خط مترو به این منطقه است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه منطقه22 قرار بود محلی برای سکونت و گردشگری پایه گزاری شود، تصریح کرد: مترو تهران باید پوشش کاملی از حمل‌ونقل پاک و ایمن را در شهر تهران داشته باشد تا اثربخشی مترو بیش‌ از پیش در جابه‌جایی روزانه شهروندان مشخص شود.
پورسید آقایی با اشاره به اینکه در آینده نزدیک آزاد راه تهران،شمال و انتهای اتوبان خرازی به عنوان کمربندی تهران-کرج افتتاح خواهد شد، خاطرنشان کرد: به روشنی می توان گفت که بار ترافیکی در منطقه به مرور زمان افزایش خواهد یافت و باید برای حل مشکلات ترافیکی در ایجاد خط مترو در منطقه جدی باشیم.
وی با بیان اینکه برای ساخت هر یک کیلومتر مترو با تمام تجهیزات مبلغی حدود 450 میلیارد تومان نیاز است، افزود: مدیریت شهری می خواهد با سیاست برد برد با سرمایه گذاران در ساخت خط مترو در منطقه22 مشارکت کند.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تصریح کرد: اصلی ترین خط مترو در منطقه 22 خط شماره 10 است که حداقل 7 ایستگاه را در منطقه22 پوش و دولت روند اجرایی مترو در منطقه را به تاخیر نیندازد و این موضوع مشارکت سرمایه گذاران را می طلبد.ش خواهد داد.

در ادامه این جلسه شهردار منطقه22 نیز طی سخنانی گفت: در راستای توسعه حمل و نقل عمومی مسیر مترو در مطالعات طرح تفضیلی ویژه منطقه22 به پایان رسیده و برای تثبیت به شورای عالی شهرسازی و معماری ارسال شده است.
نوذرپور با اشاره به الگوی مدل سازی ترافیکی افق 1404 در منطقه22، افزود: علی رغم شکل گیری تمامی خطوط حمل نقل عمومی و شهری، متوسط سرعت در اتوبان های منطقه22 به 21 کیلومتر در ساعت خواهد رسید و این یک هشدار برای منطقه محسوب می شود.
وی با بیان اینکه عناصر جاذبه های سفر در منطقه22 باعث ایجاد تشدید ترافیک در منطقه هستند، ادامه داد: در تلاش هستیم تا کمبود منابع در شهرداری
شهردار منطقه22 با بیان اینکه سرمایه گذاران در منطقه22 از این طرح ابراز خوشایندی و اعلام آمادگی کرده اند افزود: مدیریت شهری اعتقاد کامل به مشارکت و خدمت به شهروندان را دارد و امیدوار هستیم در این موضوع هم به مانند یک سال گذشته با همکاری و مشارکت مردم موفق خواهیم شد.
گفتنی است خط 10 مترو تهران حدود 41 کیلومتر است که 11.3 کیلومتر آن از منطقه22 می‌گذرد و همچنین دارای 24 ایستگاه است که 9 ایستگاه آن در منطقه22 وجود دارد. این خط از محور سروستان نهم عبور كرده و بعد از گذشتن از ميدان ساحل و ميدان درياچه به سمت شرق امتداد خواهد يافت. محل تقریبی ایستگاه های خط 10 مترو در محدوده منطقه 22 ایستگاه متروی وردآورد، بلوار اردستانی جنوب شهرک شهید خرازی، بلوار پژوهش، جنوب مجموعه ایران مال، میدان دریاچه، ميدان ساحل، تقاطع بلوار کاشان و سروستان نهم، ميدان اتريش، غرب محور آيت ا... مهدوي كني ايستگاه تبادلي با خط 9 است.
شایان ذکر است در صورت تصویب ساخت خط 10 مترو در شورای عالی ترافیک کشور در سال جاری بر اساس پیش بینی‌های صورت گرفته آغاز فاز اجرایی آن در سه ماهه پایانی سال 98 خواهد بود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین