خاطرات
به قلم علی نوذرپور
درباره من
سال ۱۳۳۹ در اهواز به دنیا آمدم.مادرم –خدا بیامرز- می گفت روز ۹ آبان به دنیا آمدم ولی در شناسنامه ام ۲۵ دی ماه ذکر شده است.دوران کودکی را در محله های لشکرآباد و بیست متری شهرداری ها زندگی کردم.دوره ابتدایی را در مدرسه ابتدایی بهار،فروغی و کسری گذراندم و دوره راهنمایی را در مدرسه راهنمایی ماندانا...
در ادامه بخوانید...
برای ارتقا کیفیت زندگی شهروندان باید شهری هوشمند داشته باشیم
کد مطلب: 27530
تاریخ انتشار: پنج شنبه 3 مرداد 1398
شهردار منطقه 22 در مراسم رونمایی از سامانه سامع :
شهردار منطقه 22 تاکید کرد :با حضور شهروند هوشمند در محیطی هوشمند؛ کسب و کار شهری هوشمند رونق می گیرد که در نهایت؛ منجر به ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان و خدمات رسانی بهتر به شهروندان می شود .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی علی نوذرپور، علی نوذرپور در مراسم رونمایی از سامانه اطلاعات  مکانی و عمرانی ،طی سخنانی گفت: تحقق شهر هوشمند در اسناد مهمی چون قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه کشور و برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران بند 4 از ماده 16 و ماده 17 و نیز مقدم بر این موارد در طرح جامع شهر تهران ذکر شده و بر اجرای آن تأکید شده است و  این امر مورد تأکید و پیگیری جدی شهردار محترم نیز هست. 
وی افزود:در شهر هوشمند؛ حاکمیت شهرها هوشمند است؛ حمل و نقل شهری هوشمند است، محیط زیست و خدمات شهری هوشمند است؛ مدیریت بحران و ایمنی شهر نیز هوشمند است. 
به گفته نوذرپور با حضور شهروند هوشمند در محیطی هوشمند؛ کسب و کار شهری هوشمند رونق می گیرد که در نهایت؛ منجر به ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان و خدمات رسانی بهتر به شهروندان می شود.  
وی ادامه داد:  در منطقه 22، دومین سامانه هوشمند در حوزه عمرانی در دستور کار قرار گرفته است؛ با هدف، تسریع و مستند سازی و شفافیت در گردش اطلاعات پروژه های عمرانی و نیز سهولت دسترسی به آخرین وضعیت جغرافیایی، اسنادی، مالی، اعتباری و اجرایی پروژه های عمرانی شهر و در نتیجه تحقق این دو هدف؛ ارتقاء شاخص های عمرانی خواهد بود.   
شهردار منطقه 22 تصریح کرد: این پروژه از پاییز 1396 در دستور کار قرار گرفت و با حمایت و هماهنگی و همراهی سازمان فن آوری و اطلاعات شهرداری تهران امروز به بهره برداری می رسد. این پروژه تحت عنوان"سامانه ثبت اطلاعات مکانی و توصیفی پروژه های عمرانی" بر پایه ثبت اطلاعات مکانی قراردادهای عمرانی و تحت لایه های GIS طراحی شده است و مشتمل بر دو بخش قراردادهای مطالعاتی (که مربوط به مهندسین مشاور است) 
 و نیز قراردادهای اجرایی (که مربوط به پیمانکاران است) می باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین