خاطرات
به قلم علی نوذرپور
درباره من
سال ۱۳۳۹ در اهواز به دنیا آمدم.مادرم –خدا بیامرز- می گفت روز ۹ آبان به دنیا آمدم ولی در شناسنامه ام ۲۵ دی ماه ذکر شده است.دوران کودکی را در محله های لشکرآباد و بیست متری شهرداری ها زندگی کردم.دوره ابتدایی را در مدرسه ابتدایی بهار،فروغی و کسری گذراندم و دوره راهنمایی را در مدرسه راهنمایی ماندانا...
در ادامه بخوانید...
بررسی راهکارهای اجرایی طرح پهنه خانگی
کد مطلب: 27532
تاریخ انتشار: پنج شنبه 3 مرداد 1398
در بیست و سومین جلسه کمیسیون طراحی شهری صورت گرفت:
بیست و سومین جلسه کمیسیون طراحی شهری با دو دستور جلسه برگزار شد.

مطابق دستور جلسه نخست، نتایج بررسی "مطالعه و تهیه طرح مفهومی، پایه و تفصیلی ساماندهی و زیباسازی پل حکیم در ترکیب با محیط طبیعی و مصنوع پیرامون محور تهران- کرج (گام سوم)" به کارفرمایی سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران توسط معاونت های مرتبط در حضور نماینده کارفرما، نماینده اداره کل شهرسازی و طرح های شهری تهران همچنین نمایندگان مهندسان مشاور آرمانشهر و پرداراز به بحث و تبادل نظر گذاشته شد. 

قرارداد طرح ساماندهی مبادی ورودی غربی تهران (محور تهران- کرج) در دو گام میان سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران و مهندسین مشاور معمار و شهرساز آرمانشهر در سال 1391 به پایان رسید. طرح یاد شده به عنوان یک طرح راهبردی اهدافی چون تبدیل حوزه های دروازه ای به مکان های شاخص، نمادین و هویت مند شهر تهران، سوق دادن شهر تهران به اقتصاد مدرن، شهر هوشمند و انعطاف پذیر را دنبال کرده است. 
در ادامه، سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران به عنوان گام سوم مطالعات ساماندهی مبادی ورودی غربی تهران بر روی آزادراه تهران- کرج، اقدام به انعقاد پروژه ساماندهی و زیباسازی پل حکیم در ترکیب با محیط طبیعی و مصنوع (محور تهران- کرج) (مطالعات سطح میانی و خرد) با مهندسان مشاور پرداراز کرد که به صورت اجمالی در بیست و یکمین جلسه کمیسیون طراحی شهری با حضور نمایندگان کارفرما و مشاور طرح بررسی قرار گرفت. 
در ادامه جلسه، بررسی راهکارهای اجرایی طرح پهنه خانگی به عنوان دستور جلسه دوم مورد بحث قرار گرفت. با توجه به ابلاغ دستورالعمل خیابان کامل از معاونت حمل و نقل و ترافیک، به دستور شهردار منطقه مقرر شد مقایسه تطبیقی میان خیابان کامل و طرح پهنه خانگی انجام گرفته و در صورت عدم وجود تفاوت اساسی، طرح مطابق دستورالعمل یاد شده با سرپرستی معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه در محدوده های انتخاب شده در نواحی 2 و 3 اجرا شود. 
در پایان جلسه نیز حکم عضویت سرکار خانم دکتر سولماز حسینیون به عنوان هیات علمی کمیسیون طراحی شهری توسط شهردار محترم به وی اهدا شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین