خاطرات
علی نوذرپور:
به یاد نگهبان
همین نزدیکی ها دعوت شده بودم به جلسه ای که میزبان آن نگهبان بود.
در ادامه بخوانید...
توسعه حمل‌ونقل عمومی در غربی‌ترین نقطه تهران
کد مطلب: 27543
تاریخ انتشار: چهارشنبه 23 مرداد 1398
در جلسه شورای مدیران معاونت حمل نقل و ترافیک شهرداری تهران مطرح شد:
شورای مدیران معاونت حمل نقل شهرداری تهران امروز در منطقه22 برگزار شد و در مورد موضوعات حمل و نقل عمومی و ترافیکی منطقه22 تصمیماتی مفید اتخاذ شد.

نوذرپور: منطقه22 درآمدزا برای دیگر مناطق
شورای مدیران معاونت حمل نقل شهرداری تهران امروز در منطقه22 برگزار شد و در مورد موضوعات حمل و نقل عمومی و ترافیکی منطقه22 تصمیماتی مفید اتخاذ شد.
به گزارش روابط عمومی منطقه22، محسن پورسیدآقایی در بازدید از منطقه ٢٢ تصریح كرد: مطالعه طرح احداث مجتمع پارک‌سواری در ورودی این منطقه به‌منظور پوشش سفرهای رفت‌وبرگشت تهران - كرج در حال انجام است كه با توجه به تقاضای سفر، ایستگاه وردآورد نیز در این طرح دیده‌شده است. 
معاون شهردار تهران بر ضرورت رفع مسائل و مشكلات موجود و توسعه حمل‌ونقل عمومی در منطقه ٢٢ به‌عنوان غربی‌ترین نقطه تهران تاكید كرد و گفت: مطالعه احداث ٤ خط مترو در تهران به اتمام رسیده كه بر اساس آن خط ٩ و ١٠ مترو و امتداد بخشی از خط ٦ مترو به شهروندان در این منطقه خدمات‌رسانی خواهد كرد. 
وی با اشاره به تکمیل خطوط ٦ و ٧ مترو طی سال آینده تاکید کرد: با بهرهبرداری کامل از این خطوط، حلقهی متروی پایتخت به اتمام خواهد رسید .
پوشش کامل حملونقل پاک و ایمن در شهر تهران
پورسیدآقایی تصریح کرد: مترو تهران باید پوشش کاملی از حملونقل پاک و ایمن را در شهر تهران داشته باشد تا اثربخشی مترو بیش از پیش در جابهجایی روزانه شهروندان مشخص شود.
گفتنی است اصلی ترین خط در منطقه۲۲ خط شماره 10 است که حداقل 7 ایستگاه را در منطقه۲۲ پوشش خواهد داد.
وی با اشاره به آمار تصادفات جرحی و فوتی در بخشی از بزرگراه شهید همدانی تاكید كرد؛ عدم وجود دوربین‌های ثبت تخلف در این بزرگراه یكی از مشكلات مطرح‌شده بود كه مقرر شد تجهیز ٤ دوربین ثبت تخلف دیگر در این محور در دستور كار قرار گرفت. 
پورسیدآقایی با اشاره به پروژه‌های ترافیكی آماده‌ی بهره‌برداری در بزرگراه‌های منطقه، گفت: ٤ تقاطع و رمپ نیمه‌کاره‌ی بلوار سمیعی- بزرگراه خرازی، بزرگراه آزادگان- كوهك، بلوار كوهك -بزرگراه همدانی و بلوار دهكده المپیك -بزرگراه همدانی در اولویت بهره‌برداری قرارگرفته‌اند و نظر به اینكه دو پروژه پیشرفتی كمتر از ٨٥ درصد دارند مقرر شد،در كمیته اولویت‌بندی تخصیص بودجه مطرح و بررسی شوند . 
معاون شهردار تهران از امکان‌سنجی احداث ال آر تی در این منطقه خبر داد و گفت :طول تقریبی طرح مطالعه شده ال آر تی در این منطقه ١٣.٥ كیلومتر بوده است. 
وی بر ضرورت ساماندهی پارکینگ‌های طبقاتی در منطقه ٢٢ اشاره كرد و گفت: پارکینگ‌های دریاچه ، بوستان جوانمردان و پاركینگ مجتمع ایستگاهی وردآورد در دستور كار قرارگرفته كه بر اساس آن ٥ نقطه در اطراف دریاچه شهدای خلیج‌فارس شناسایی و احداث پاركینگ در این نقاط در دستور كار قرارگرفته است
منطقه22 درآمدزا برای دیگر مناطق
علی نوذرپور شهردار منطقه22 در ادامه این نشست با اشاره به موقعیت خاص و ویژه منطقه22، گفت: در مدیریت شهری گذشته منطقه22 فقط درآمد زایی می کرد و درآمد آن در دیگر مناطق خرج می شد و حالا با توجه به اینکه سکونت ها در منطقه در حال بارگذاری است باید برای ایجاد سرانه های عمومی و حمل نقل عمومی به منطقه کمک شود.
نوذرپور در ادامه با بیان اینکه بلند مرتبه‌سازی در این منطقه با تمام موارد زیبایی‌هایی که دارد کار را برای مدیریت شهری منطقه سخت و دشوار کرده است، افزود: منطقه22 ده درصد از کل شهر تهران را در بر دارد و در حال توسعه است اما متاسفانه با توجه به آمارهای موجود در موضوع حمل و نقل عمومی دچار عقب ماندگی است و باید فکری به حال آن کنیم.
شهردار منطقه ۲۲ تهران با تأکید بر کنترل جمعیت پذیری و جلوگیری از بارگذاری‌های سنگین در منطقه افزود: توسعه شبکه حمل و نقل انبوه در طرح تفصیلی جدید منطقه22 مورد توجه قرار گرفته که پس از تصویب شورای عالی آن را اجرا خواهیم کرد.

شهردار منطقه 22 با بیان اینکه شهروندان منطقه22 در استفاده از حمل و نقل عمومی از کل شهر تهران وضعیت خوبی را ندارند، افزود:‌ در حال حاضر سهم حمل و نقل مترو در تهران11درصد برای هر فرد است که این آمار در منطقه 22 حدودنن 7درصد است ضمن اینکه سهم اتوبوس در تهران 16 تا 17 درصد که این آمار در منطقه 9درصد و سهم تاکسی در تهران 23 درصد است که در منطقه22 این رقم به 12 درصد می رسد.
شهردار منطقه ۲۲ تهران در توضیح احداث خط ۹ و ۱۰ مترو در منطقه ۲۲ گفت: این دو خط مترو شمال، جنوب، شرق و غرب منطقه را به یکدیگر وصل می‌کند که این انتخاب می‌تواند بسیاری از مشکلات منطقه را حل کند.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین