خاطرات
علی نوذرپور:
به یاد نگهبان
همین نزدیکی ها دعوت شده بودم به جلسه ای که میزبان آن نگهبان بود.
در ادامه بخوانید...
هیچ درختی به واسطه کم آبی خشک و قطع نشده است
کد مطلب: 27562
تاریخ انتشار: دوشنبه 1 مهر 1398
پاسخ شهردار منطقه22 به ابهامات مطرح شده درباره بوستان چیتگر؛
شهردار منطقه 22 بر ضرورت همکاری نهادهای مختلف از جمله دولت برای حفظ و توسعه فضای سبز شهر تهران بویژه در منطقه 22 تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی علی نوذرپور، علی نوذرپور در گفت‌وگوی زنده با شبکه خبر درباره نحوه آبیاری بوستان چیتگر و بدهی اعلام شده به سازمان آب و فاضلاب گفت: بدهی که از سوی سازمان آب و فاضلاب اعلام شده است 127 میلیارد تومان است که124 میلیارد آن مربوط به حق انشعاب قبل از انقلاب است و مابقي آن بهاي آب مصرفي در ساليان گذشته است.ولی باید تاکید کنم درختی به خاطر کمبود آب در چیتگر خشک نشده است.
شهردار منطقه22 با بیان اینکه در سال جاری با وجود تمام کاستی ها نگذاشته‌ایم آبیاری درختان در منطقه قطع شود، افزود: در این مدت با استفاده از پسآب فاضلاب تمامی بوستان ها آبیاری شده و خلاء کم آبی تاکنون جبران شده است و هیچ درختی به واسطه کم آبی خشک و قطع نشده است.
نوذرپور در بخش دیگری از این مصاحبه در مورد شایعه‌های تعدیل نیروه در بوستان چیتگر،خشک کردن درختان بابت ساخت ساز و عمر درختان، خاطر نشان کرد: قاعدتا درختان عمر خاصی دارند و بعضا تعدادی از درختان ممکن است به دلیل پایان عمرشان از بین بروند و تعدادی به خاطر بیماری اگر علاج نشد باید قطع شوند اما دیگر شایعات، واقعیت و مبنای عینی ندارد.
وی با اشاره به فعالیت پیمانکاران در بوستان چیتگر، ادامه داد: هر سال بالغ بر 7 میلیارد تومان حقوق کارکنان بوستان جنگلی چیتگر برای  نگهداشت پرداخت می شود.
شهردار منطقه22 با بیان اینکه در سال گذشته 120 هزار اصله درخت در منطقه22 کاشته شده است،گفت: در این راستا در حریم منطقه 350 هکتار و در داخل منطقه 450 هکتار درخت کاشته شده است.هرگونه ساخت و ساز در منطقه 22 در کنترل است و در چارچوب طرح تفصیلی منطقه انجام می شود.مطمئنا جایی که فضای سبز باشد امکان ساخت و ساز و جود ندارد.
نوذرپور در پاسخ به سوال خبرنگار شبکه خبر مبنی بر اینکه آیا قرار است با سازمان آب جلسه داشته باشید یا خیر، گفت: اگر بخواهیم در سال آتی کمبود آب نداشته باشیم باید سازمان آب با ما همکاری داشته باشد. یکی از همکاری های که سازمان آب باید داشته باشد این است که هزینه انشعابی که برای قبل از انقلاب بوده است را دریافت نکند و اداره جنگل ها و منابع طبيعي هم اعلام كرده است كه سازمان آب نبايد هزينه انشعاب آب قبل از انقلاب را طلب كند.
شهردار منطقه22 با اشاره به افزایش نامعقول بهاي آب بها در چند سال اخير، ادامه داد: بدهي شهرداری تا سال 94 فقط 3 ميليارد  تومان بود ولي هم اكنون  به دلیل  افزایش چند برابری بهاي آب بها به 23 ميليارد  تومان افزایش یافته است.آب بهای مصرفی فضای سبز را با تعرفه بنایی حساب کردند در حالی که باید با تعرفه کشاورزی حساب کنند.وقتی بوستانهای جنگلی از جمله چیتگر در اختیار دولت است قاعدتا نباید چنین بهایی را از شهرداری طلب کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین