خاطرات
علی نوذرپور:
به یاد نگهبان
همین نزدیکی ها دعوت شده بودم به جلسه ای که میزبان آن نگهبان بود.
در ادامه بخوانید...
باید امید را در میان مردم زنده نگه داشت/ انسجام داخلی،مقاومت و دیپلماسی و تعامل فعال با جهان رمز عبور از وضعیت فعلی کشور است
کد مطلب: 27565
تاریخ انتشار: يكشنبه 7 مهر 1398
علی نوذرپور، در اختتامیه نمایشگاه یاران آسمانی، مطرح کرد:
شهردار منطقه 22 با بیان اینکه باید امید را در میان مردم زنده نگه داشت تاکید کرد: انسجام داخلی،مقاومت و دیپلماسی و تعامل فعال با جهان رمز عبور از وضعیت فعلی کشور است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی علی نوذرپور،  علی نوذرپور با حضور در مراسم اختتامیه نمایشگاه یاران آسمانی که به مناسبت هفته دفاع مقدس در دریاچه شهدای خلیج فارس برگزار شد ،ضمن اشاره به نقش آفرینی ارتش، سپاه، بسیج و نیروهای مردمی در هشت سال دفاع مقدس، طی سخنانی گفت: هر چه از استقلال، تمامیت ارضی، عزت و سربلندی داریم از فداکاری همۀ شهیدان، جانبازان و آزادگان‌مان است.
 شهردار منطقه22 با بیان اینکه خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، استقامت و ایمانشان برای همۀ ما درس‌آموز بود است، افزود: ما روز پایان جنگ یعنی روز فتح نهایی را جشن نگرفته‌ایم؛ ما روز آغاز جنگ و اولین هفتۀ دفاع را گرامی می‌داریم.
 نوذرپور در ادامه تاکید کرد: امسال هفته دفاع مقدس در ماه محرم قرار دارد و تأمل بر این دو حادثه بزرگ از تاریخ ما به ما می آموزد که حق همیشه پیروز و جاودانه است.
 وی خاطر نشان کرد: فلسفه حادثه عاشورا و دفاع مقدس، ضرورت مقاومت را در خود دارد که امروز هم در برابر تحریم های ظالمانه رمز پیروزی مقاومت همراه با تدبیر در عرصه بین الملل است.
 نوذرپور با بیان اینکه امیدوارم بازخوانی حادثه عاشورا و دفاع مقدس، همیشه موجب ایجاد روشنایی در مسیرهای پیش روی کشور عزیزمان باشد،گفت: می توانیم با صبر، گذشت، ایثار، جانفشانی، رحمت، مهربانی در برابر کینه توزیها، شقاوت ها، ظلمها و همه بدیها بایستیم و سربلند و جاودانه باشیم.
 وی در بخش دیگری از سخنان خود به شرایط كشور در انتهای دولت دهم اشاره کرد و یادآور شد: دولت اول آقای روحانی در شرایطی روی کار آمد که با تحریم های سازمان ملل ،تحریم های آمریكا و تحریم‌های اتحادیه اروپا مواجه بودیم .همچنین قرارداشتن كشور ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد به عنوان خطری برای صلح و امنیت جهانی از دیگر شرایطی بود که در آن زمان نظام با آن رو به رو بود.
 نوذرپور با اشاره به رشد اقتصادی منفی 6 درصد و تورم بالای 40 درصد به همراه نوسانات شدید ارزی در انتهای دولت احمدی‌نژاد ،به تشریح عملکرد دولت روحانی پرداخت و تصریح کرد: در دولت آقای روحانی تمامی تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران و تمامی قطعنامه های سازمان ملل علیه كشورمان لغو شد .همچنین پذیرش حق غنی سازی ایران توسط شورای امنیت سازمان ملل از دیگر دستاوردهای این دولت است.
 وی در همین زمینه ادامه داد: با و جود كاهش قیمت جهانی نفت تبدیل رشد اقتصادی منفی 6 درصد در سال 91 به مثبت 4/7 درصد یکی دیگر از دستاوردهای ارزشمند این دوران است.
 شهردار منطقه 22 با بیان اینکه تورم 40 درصدی در سال 92 به 6/8 درصد در سال پایانی دولت یازدهم رسید،خاطرنشان کرد:تولید از میدان مشترك پارس جنوبی به دو برابر یعنی از رقم 240 میلیون متر مكعب در روز در نیمه اول سال 92 به 500 میلیون مترمكعب در روز در سال پایانی دولت یازدهم رسید و تولید صادرات محصولات پتروشیمی به ترتیب 14 و 46 درصد افزایش یافت.
 وی با بیان اینکه كشور از وارد كننده نفت گاز به صادر كننده آن با بیش از 13 میلیون لیترصادرات در روز
 تبدیل شد،به تحولات دوره دوم دولت روحانی بویژه از دی ماه 96 تا مقطع كنونی اشاره کرد و گفت:دستاوردهای دولت یازدهم و حركت رو به جلو و قدرت گرفتن كشور در حوزه اقتصادی؛ دشمن خارجی را با افراطیون داخلی هم راستا كرد و اتفاقات دی ماه 96 محقق شد.این اتفاقات دشمن خارجی را امیدواربه نارضایتی ها و شورش های داخلی كرد به گونه‌ای كه ترامپ به رئیس جمهور فرانسه وعده سرنگونی 3ماهه نظام اسلامی ایران را داد.جان بولتُون نیز با توجه به تنش های دی ماه 96 گفته بود ایران به زودی از داخل فرو می پاشد و چهل سالگی انقلاب را نمی بیند.
 نوذرپور افزود:در این دوره بی‌سابقه ترین تحریم‌های اقتصادی علیه ایران اعمال شد تا جایی كه سردمداران آمریكایی مدعی شده بودند، صادرات نفت ایران را به صفر خواهند رساند.با این حال با وجود خروج آمریكا از برجام و تحریم‌های گسترده و بی سابقه اقتصادی، دولت توانست شوك‌های اقتصادی ناشی از این شرایط را با مدیریت اقتصادی كنترل كند.
 وی با بیان اینکه كنترل بازار ارز و مسیر نزولی بهای ارز پس از شوك ناشی از تحریم‌های جدید، در حال حاضر وضعیت باثبات بازار ارز را به وجود آورده است،تصریح کرد: دیپلماسی فعال كشور پس از خروج آمریكا از برجام برای اولین بار توانست اجماع سیاسی جهانی علیه آمریكا را به همراه داشته باشد.
 شهردار منطقه 22 با بیان اینکه باید امید را در میان مردم زنده نگه داشت،خاطرنشان کرد: در مقطع فعلی ادامه دیپلماسی و تعامل فعال با جهان به منظور رفع تحریم ها و كم كردن آثار تحریم‌ها به صورت همزمان امری ضروری است.
 وی حفظ ثبات ارز،كاهش تورم و تلاش برای مثبت كردن رشد اقتصادی ،تمركز بر افزایش صادرات غیرنفتی،ارتقاء وضعیت تولید داخلی ،تلاش برای بهبود معیشت مردم به خصوص دهك های پایین را از جمله راهکارهایی برای بهبود وضعیت فعلی دانست و تصریح کرد: شرایط کنونی کشور ضرورت انسجام داخلی را بیش از گذشته برای نظام حیاتی کرده است از سوی دیگر تاكید بر توان و قدرت تولید داخلی، شایسته سالاری در مدیریت‌های اجرایی، قانون‌مداری و تبعیت از قانون از سوی نهادهای قدرت و ثروت، سازمان ها و ادارات دولتی، نظامی و حساس بودن نسبت به فساد و مبارزه قاطعانه با فساد و در كنار آنها دیپلماسی فعال، می تواند ایران را در دفاع از خود سربلند نگه دارد و حیله و مکر دشمنان را به خود آنها برگرداند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین