خاطرات
علی نوذرپور:
به یاد نگهبان
همین نزدیکی ها دعوت شده بودم به جلسه ای که میزبان آن نگهبان بود.
در ادامه بخوانید...
دیپلماسی از قطب گردشگری پایتخت شروع می شود
کد مطلب: 27584
تاریخ انتشار: دوشنبه 13 آبان 1398
حضور مهمانان و نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی و شهرداران کشور های خارجی در منطقه ۲۲:
قطب گردشگری پایتخت میزبان میهمانان و نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی و شهرداران کشورهای خارجی مراسم اختتامیه چهارمین دوره جایزه جهانی خشت طلایی تهران بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی علی نوذرپور، میهمانان و نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی و شهرداران شهرهای خارجی مراسم اختتامیه چهارمین دوره جایزه جهانی خشت طلایی عصر خود را در منطقه ۲۲ گذراندند و از فضاهای گردشگری و تفریحی منطقه بازدید کردند.

نشست مشترک شهردار سارایوو با شهردار منطقه ۲۲
علی نوذرپور شهردار منطقه ۲۲ در حاشیه این بازدید نشستی مشترک با اسكاكا شهردار سارایوو داشت و ضمن خوشامدگویی طی سخنانی گفت: منطقه ۲۲ یک محدوده تفریحی و تفرجگاهی به شمار می‌رود که به عنوان قطب گردشگری پایتخت نامیده می شود که به همین دلیل توسعه گردشگری از جمله مسائلی است که در دستور کار ما قراردارد و برای آن هدف‌گذاری کرده‌ایم و تلاش داریم تا تمام ظرفیت‌های موجود را شناسایی و از حالت بالقوه به بالفعل تبدیل کنیم.
شهردار منطقه ۲۲ با بیان اینکه نیمی از مساحت منطقه را فضای سبز تشکیل می‌دهد، ادامه داد: ۲هزار و 850 هکتار فضای سبز، بوستان و بوستان جنگلی داریم و هدف ما حفظ و گسترش این فضای سبز است تا علاوه بر اثر‌گذاری در بحث کاهش آلودگی هوا و پاک کردن ریه‌های شهر، پاسخگوی نیاز گردشگران طبیعت و پر کردن اوقات فراغت شهروندان هم باشد.
نوذرپور با بیان اینکه علاوه بر فضای سبز، ما دریاچه شهدای خلیج‌فارس را هم داریم، افزود: بیش از ۲50 هکتار مساحت دریاچه و محدوده آن است که این دریاچه یکی از مراکز مهم گردشگری تهران به شمار می‌رود و برای منطقه ۲۲ هم حکم یک نقطه مهم و مرکزی را دارد.
وی به وظایف محدود شهرداری اشاره کرد و افزود: شهرداری در موضوعاتی مانند آب، فاضلاب و برق هیچگونه حق مداخله ندارد، در حالی که تجربه دنیا نشان داده که مدیریت این امور را اگر به مدیریت شوراهای محلات بسپارند بسیار مفیدتر به انجام می رسد.
در ادامه این نشست اسكاكا، شهردار سارایوو ضمن امیدواری به ارتقای همكاری های دو شهر سارایوو و تهران در حوزه های مختلف شهری در برهه های آتی طی سخنانی گفت: سارایوو هم به ماننده گفته های شما در موضوعات حمل و نقل و ترافیک، بلند مرتبه سازی، آلودگی هوا و غیره با مشکلاتی رو به رو است که امیدوارم با همکاری و استفاده از تجربیات تهران و منطقه ۲۲ از این مشکلات گذر کنیم.
اسكاكا در پایان از شهردار منطقه ۲۲دعوت كرد تا در فرصتی مناسب با هدف بررسی راه های افزایش همكاری بین پایتخت های بوسنی و هرزگوین و جمهوری اسلامی ایران به سارایوو سفر كند.

 

علم باعث نزدیک شدن ملت ها می شود
شهردار منطقه ۲۲ همچنین با حضور در ضیافت شام میهمانان و نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی و شهرداران شهرهای خارجی ضمن خوش‌آمدگویی به میهمانان طی سخنانی گفت: در طرح تفضیلی جدید منطقه ۲۲، افق منطقه را در سال 1405، منطقه ای خلاق، پیشرو و کارآمد نسبت به کل مناطق شهر تهران خواهیم رساند.
وی منطقه ۲۲ را حلقه اصلی بین کلان شهر تهران و شهر کرج دانست وتاکید کرد: وجود جنگل، دریاچه و ارتفاعات البرز از دیگر شاخص های مهم این منطقه به شمار می رود.
نوذرپور در ادامه با اشاره به اینکه منطقه ۲۲ از پردرآمدترین مناطق شهر تهران است افزود: با سرمایه گذاری‌های که در آینده انجام می شود، منطقه را به سمت پروژه های خلاقانه، نوآورانه و رقابت پذیر با سایر پروژه های شهر تهران هدایت می کنیم.
وی در پایان رویداد بین‌المللی خشت طلایی را فرصتی برای افزایش کیفیت زندگی شهری دانست.
در ادامه این ضیافت رئیس سازمان شهرهای متحد و ملت های محلی لبنان (UCLG) طی سخنانی گفت: فکر می کردم این سفر یک سفر عادی است اما با حضور در شهر تهران و منطقه ۲۲ حس می کنم در بین خانواده و مردم خودم هستم و این یک موضوع و حقیقت تاریخی است.
وی با بیان اینکه تصمیماتی که امروز در جایزه جهانی خشت طلایی گرفته شد از اعماق (UCLG) بوده و نهادینه می شود، ادامه داد: علم و مشارکت علمی باعث نزدیک شدن ملت ها به یکدیگر می شود.
رئیس سازمان شهرهای متحد و ملت های محلی لبنان (UCLG) با اشاره به نسل های آینده، تاکید کرد: با گفتن حقیقت فقط می توانیم به نسل های آینده و فرزندانمان کمک کنیم و در اینجا می گویم مواردی که در مورد ایران نشان می دهند حقیقت ندارد.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین