خاطرات
به قلم علی نوذرپور
درباره من
سال ۱۳۳۹ در اهواز به دنیا آمدم.مادرم –خدا بیامرز- می گفت روز ۹ آبان به دنیا آمدم ولی در شناسنامه ام ۲۵ دی ماه ذکر شده است.دوران کودکی را در محله های لشکرآباد و بیست متری شهرداری ها زندگی کردم.دوره ابتدایی را در مدرسه ابتدایی بهار،فروغی و کسری گذراندم و دوره راهنمایی را در مدرسه راهنمایی ماندانا...
در ادامه بخوانید...
اگر شهردار منطقه ۲۲ بودید چه می کردید
کد مطلب: 27590
تاریخ انتشار: دوشنبه 20 آبان 1398
مسابقه ای که علی نوذرپور در در مراسم انتخاب شهردار مدرسه مطرح کرد:
شهردار منطقه 22 تاکید کرد: این شهر برای مردم است و مدیران شهری فقط برای اینکه امکانات شهری و زندگی را برای مردم راحتتر کنند بر سر کار آمده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی علی نوذرپور،   مراسم انتخاب شهردار مدرسه با حضور دکتر شاپور رستمی معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران و علی نوذرپور شهردار منطقه22 در مدرسه دخترانه شهدای راه آهن برگزار شد.
شهردار منطقه22 در این مراسم با بیان اینکه همه مکلف به انجام قانون اساسی جمهوری اسلامی در کشور هستیم، گفت: در قانون اساسی وظایف ملی به سه قوه و وظایف محلی به شورایاری ها و شهرداری ها واگذار شده است.
نوذرپور با اشاره به اینکه شورایاری ها و شهرداری ها با رای مردم انتخاب شده اند، افزود: دلیل اینکه مدیریت شهری باید از دل مردم انتخاب شوند این است که برنامه ها و خواسته های شهروندان را انجام دهند و شهر را برای زندگی راحت آماده کنند.
وی تاکید کرد: این شهر برای مردم است و مدیران شهری فقط برای اینکه امکانات شهری و زندگی را برای مردم راحتتر کنند بر سر کار آمده اند.
 شهردار منطقه22 با بیان اینکه شهرداران مدارس باید پاسخگو باشند، ادامه داد: شهرداران مدارس وظایف خود را بدانند و متوجه بشوند تا بتوانند پاسخ گوی دانش آموزان باشند به همانگونه که مدیریت شهری پاسخگوی شهروندان است.
نوذرپور با بیان اینکه منطقه22 قطب گردشگری شهر تهران است، افزود: شهردار مدرسه و دانش آموزان با آموزش به اطرافیان خود می توانند در حفظ و نگهداشت فضای سبز محلاتشان به مدیریت شهری کمک کنند.
وی با اشاره به رشد 15درصدی تفکیک پسماند از مبدا در دوره جدید مدیریت شهری ،خاطرنشان کرد: شما دانش آموزان با انتقال آموزش های دیده شده خود در مدارس به خانوادهایتان می توانید در نجات شهر و محلات از انباشت زباله و پسماند کمک کنید.
شهردار منطقه22 با اشاره به بارگذاری برج های مسکونی در منطقه، گفت: زندگی در این منطقه می طلبد تا آگاهی و دانش خود را در موضوعات ایمنی در برج ها و سوانح طبیعی افزایش دهیم تا در برابر خطرات در آینده مصون بمانیم.
 در ادامه این مراسم دکتر شاپور رستمی معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران طی سخنانی، گفت: مدیریت شهری با "شعار تهران شهری برای همه به مشارکت بالای شهروندان نیاز دارد و تمام انرژی خود را برای بالابردن این مشارکت قرار می دهیم.
معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران  با بیان اینکه آموزش ها باید به صورت بنیادی برنامه ریزی شود، افزود: طرح "شهردار مدرسه" با رویکرد آموزش در سنین نوجوانی انجام می شود تا مسولیت پذیری در کودکان و نوجوانان نهادینه شود.
وی با بیان اینکه شورایاری ها پل ارتباطی بین شهروندان و مدیریت شهری هستند، ادامه داد: ما به واسطه طرح "شهردار مدرسه" می خواهیم دانش آموزان پل ارتباطی بین شهروندان، خانواده ها با مدیریت شهری باشند تا میزان مشارکت را افزایش دهیم.
رستمی با بیان اینکه شما دانش آموزان آینده سازان این کشور هستید، خاطرنشان کرد: شهرداران مدارس با نظارت و عملکرد خود می توانند کمک حال مدیریت شهری باشند.
معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران با بیان اینکه انتخابات رکن اساسی دموکراسی در کشور است ادامه داد: خوشحالم انتخابات در مدارس برگزار می شود و از آموزش و پرورش تشکر می کنم بابت همکاری هایشان با مدیریت شهری.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین