خاطرات
علی نوذرپور:
به یاد نگهبان
همین نزدیکی ها دعوت شده بودم به جلسه ای که میزبان آن نگهبان بود.
در ادامه بخوانید...
مشکلات محلات خود را به گوش مسولین دولتی برسانید
کد مطلب: 27599
تاریخ انتشار: يكشنبه 26 آبان 1398
شهردار منطقه۲۲ در جمع شورایاران محله سروآزاد مطرح کرد:
شهردار منطقه۲۲ گفت: عدم واگذاری برخی از وظایف به مدیریت شهری از سوی دولت، زمینه ساز بروز بسیاری از مشکلات در جامعه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی علی نوذرپور، علی نوذرپور شهردار منطقه۲۲ در جلسه شورایاری محله سروآزاد طی سخنانی، گفت: دولت‌ها تمایل به واگذاری وظایف‌شان به دیگر دستگاه‌های اجرایی ندارد و این در حالی است که دولت باید برای تامین سرانه‌های خدماتی منطقه۲۲ اقدام عاجل انجام دهد.
نوذرپور درباره کمبود سرانه‌های عمومی در منطقه ۲۲ گفت: تامین این سرانه‌ها به عهده شهرداری نیست و در واقع سرانه ۷ گانه سرانه‌هایی هستند که دستگاه‌ها و سازمان‌ها وظیفه تامین آنها را به عهده دارند.
شهردار منطقه۲۲ با بیان اینکه در زمان تثبیت طرح تفصیلی منطقه۲۲ در سال 91 هفت وزیر مربوطه این طرح را تصویب کرده اند، افزود: دستگاه های مربوطه باید در همان زمان تصویب طرح سرانه های مورد نیاز منطقه را ایجاد می کردند و حال که جمعیت بارگذاری شده است از شهرداری کمک برای اجرا سرانه های عمومی دارند.
نوذرپور تاکید کرد: ایجاد و توسعه شبکه های روشنایی معابر،خیابان ها و محلات جزء وظایف ذاتی و قانونی اداره برق بوده که تا به امروز به دلیل برخی کم کاری ها از سوی اداره برق برخی از این وظایف در مدیرت شهری گذشته بر عهده شهرداری منطقه محول شده بوده که باعث تشدید بی‌قانونی شده است و باید در آینده حل شود.
نوذرپور با بیان اینکه شورایاری ها نماینده مردم هستند، گفت: شورایاری ها باید با نهادهای دولتی ارتباط برقرار کنند و مشکلات محلات را که مربوط به نهادهای دولتی است را از خود آنان طلب کنند و درخواست شهروندان را به آنان برسانند.
وی با اشاره به اهداء دو قطعه زمین به وزارت آموزش و پرورش، خاطرنشان کرد: واگذاری زمین به دیگر نهاد ها از طریق شهرداری بسیار مشکل است و باید با هماهنگی شورای اسلامی شهر تهران انجام شود. با این حال مدیریت شهری منطقه۲۲ این مسیر را پیموده است و دو زمین در اختیار وزارت آموزش و پرورش برای ساخت مدرسه قرار داده است و انشالله این مسیر در چارچوب قانون ادامه خواهد داشت.
نوذرپور با بیان اینکه برای ساخت مدرسه در منطقه ۲۲ از سمن ها و خیریه ها دعوت می کنیم، افزود: مدیریت شهری منطقه۲۲ بر اساس وظایف اجتماعی خود با انجمن خیریه مدرسه ساز هماهنگی های لازم را برای ساخت مدرسه در سطح منطقه انجام داده است.
نوذرپور مشارکت و همکاری شورای محلات با مدیریت شهری را یک ضرورت خواند و گفت: با توجه به مشکلاتی که در جامعه وجود دارد، مشارکت شهروندان در انجام امور و بکارگیری ظرفیت سمن ها در زمینه های مختلف می تواند کمک حال مدیریت شهری باشد.

 

عکس: امیر نظردنیوی

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین