خاطرات
به قلم علی نوذرپور
درباره من
سال ۱۳۳۹ در اهواز به دنیا آمدم.مادرم –خدا بیامرز- می گفت روز ۹ آبان به دنیا آمدم ولی در شناسنامه ام ۲۵ دی ماه ذکر شده است.دوران کودکی را در محله های لشکرآباد و بیست متری شهرداری ها زندگی کردم.دوره ابتدایی را در مدرسه ابتدایی بهار،فروغی و کسری گذراندم و دوره راهنمایی را در مدرسه راهنمایی ماندانا...
در ادامه بخوانید...
روش های تجربی شناخت شهر
کد مطلب: 27620
تاریخ انتشار: يكشنبه 1 دي 1398
یادداشت علی نوذرپور در روزناهه همشهری :
تجربه دو ساله مدیریتی اینجانب در شهرداری منطقه 22 در خصوص شناسایی مسائل شهری در چند محور ذیل قابل جمع بندی است :

الف – پیاده روی در شهر
الف – 1: فردی

برای شناخت جزء به جزء شهر و یا به عبارت دیگر "یک به یک" شهر روزانه مسافتی را بدون همراهی همکاران طی می کردم. در این حرکت پیاده و به واسطه مشاهده میدانی، با معضلات مربوط به پیاده روه ، فضاهای سبز حاشیه خیابان ها و یا پارک ه ، مخازن پسماند ، نظافت خیابان ها، گرفتگی و ماندگی آب در جوی ها و موارد مشابه به صورت عینی آشنا می شدم؛ به کمک تصویربرداری از معضل مربوطه، مشکل را احصاء کرده و پس از استقرار در دفتر کار، تصویر چاپ شده و با تعیین و اعلام دستور ذیل آنها، جهت اقدامات مقتضی به معاونت ها و مدیریت های ذیربط ارسال می کردم.
الف – 2: جمعی
در پیاده روی از محله ها به اتفاق معاونین حوزه های شهرسازی، حمل و نقل و ترافیک ، فنی و عمرانی و خدمات شهری و نیز شهردار ناحیه مرتبط بازدید شده است. دو تا سه ساعت جزء به جزء مسائل محله به صورت پیاده، مورد مشاهده، واکاوی و بحث وگفتگو در صحنه قرار گرفته و راه حل ارائه می شود. برخی از موارد هم به بررسی بیشتر احاله داده می شود. این پیاده روی های جمعی برای همه بافت های شهری اختصاص می یابد.
بررسی و مشاهده میدانی چند اثر معین را به همراه داشت:
اول: شناخت دقیق و عینی مسائل شهری
دوم: یادآوری و هشدار به معاونین و مدیران شهرداری که از یک سو می بایست در ارتباط با حوزه اجرایی خود دقت بیشتری مبذول داشته و از سوی دیگر، مسائل را قبل از شهردار شناسایی و رفع مشکل کنند.
سوم: ایجاد الگوی رفتاری برای همکاران که برای شناسایی دقیق مسائل، راهی جز مشاهده میدانی از پدیده ها میسور نیست.
علاوه بر شناسایی مسائل شهری؛ پیاده روی در شهر موجب می شود با مردم محله ها به صورت رو در رو مواجه شده و در جریان عملکرد همکاران و یا برخی از معضلات شهری قرار گیرم. این تجربه علاوه بر آنکه دریافت نظرات شهروندان، به نزدیک سازی سطوح تصمیم سازی و تصمیم-گیری در فرآیند برنامه ریزی شهری با تأکید بر مشارکت مردمی کمک کرده و همچنین در تقویت اعتماد شهروندان به مجموعه مدیریت شهری موثر بوده است. شناسایی برخی از اراضی، مستحدثات و فضاهای شهری که بدون رعایت قوانین و مقررات به افرادی - حقیقی یا حقوقی - واگذار شده بود نیز از دیگر نتایجی بود که این گونه بازدیدها به دنبال داشت. به عنوان نمونه، در این بازدیدهای پیاده، ساختمان بزرگی را دیدم که در اختیار یک تشکل سازمانی قرار داده شده بود و یا یک سوله ورزشی که بدون طی مراحل تعیین شده در حوزه مالی به فردی واگذار شده بود و از این گونه موارد در هر بازدید میدانی به کرات دیده می شد. در نهایت، پیگیری های بعدی منجر به برگشت اموال یاد شده به مدیریت شهری شده و برخی از سرمایه های شهری که در اختیار دیگران بود به شهرداری عودت داده شد.
ب – برگزاری جلسات هفتگی با هیات امنای محله ها
رو در رو شدن با نمایندگان مردم در محله ها و شنیدن مشکلات شهری از زبان آنها، بخشی از واقعیات شهری را مشخص می کرد. در این جلسه پس از بازگوکردن مسائل از زبان آنها، معاونین شهردار در پاسخ به آنها سخن می گفته و در نهایت جهت جمع بندی مسائل، صورتجلسه تدوین می-گردد. پس از دو هفته به اتفاق معاونین ذیربط و اعضای هیات امناء از محله مربوطه بازدید میدانی می شود، در این مدت بخشی از مشکلات رفع شده و مابقی برای آینده، تعیین اقدام می شود. در این جلسات، از یک سو هیات امنای محلات در جریان اقدامات و فعالیت های مدیریت شهری قرار گرفته و از سوی دیگر مدیریت شهری نیز با مسائل واقعی مردم ارتباط برقرار می کنند. علاوه بر این، عناصر مدیریت شهری در مجموعه شهرداری نیز به رفع مشکلات شهری موظف می شوند.
ج – دیدار رو در رو با مردم در مساجد
هر ماه یک بار با اطلاع رسانی قبلی به دیدار نمازگزاران یک مسجد می رویم. در این دیدار با حضور معاونین حوزه های مختلف اجرایی، سخنان مردم شنیده شده و سپس به آنها پاسخ داده می شود. در این جلسات که پس از اقامه نماز با مردم در شبانگاهان انجام می شود، ضمن شنیدن مشکلات و پاسخگویی به آنها با ارائه اقداماتی که انجام شده و یا در حال انجام است ؛ همراهی و همدلی آنان با مدیریت شهری تقویت می گردد. همچنین مدیریت شهری با برخی از مسائل جدید شهر آشنا شده که این موارد نیز صورتجلسه شده و معاونین مکلف به رفع آنها می شوند.
د – دوشنبه های مردمی
دوشنبه هر هفته به ملاقات با مردمی که تقاضای دیدار با شهردار دارند، رفته، سخنان آنها را شنیده، مشکلات آنها مورد بررسی حضوری قرار گرفته و برای رفع آنها چاره اندیشی می شود.
در ابتدای دوره مدیریتی، تعداد شهروندان متقاضی دیدار بیش از 30 نفر بوده و اکنون به حدود 10 نفر در هر جلسه رسیده است. این امر به معنای پاسخگویی بهتر سازمان شهرداری به مشکلات مرجوعی مردم است و دیگر نیاز به دیدار رودر رو با شهردار نیست.
این جلسات نه تنها بستر مناسبی برای آشنایی مردم با شهردار و مجموعه مدیریتی شهرداری بوده بلکه به شناخت بهتر مسائل مردم از سوی مدیریت شهری منجر می شود.
محورهای چهارگانه یاد شده روش های عینی و تجربی مسائل شهری است که تدقیق آنها نیازمند به پژوهش و مطالعات علمی است؛ به بیان دیگر، لازم است تجارب به دست آمده به شیوه ای هدفمند در فرآیندی مبتنی بر پایش، بازنگری و اصلاح بررسی شده و نسبت به ارتقای محورهای چهارگانه اقدامات مرتبط صورت پذیرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین