خاطرات
علی نوذرپور:
به یاد نگهبان
همین نزدیکی ها دعوت شده بودم به جلسه ای که میزبان آن نگهبان بود.
در ادامه بخوانید...
برخی پیوست‌های اجتماعی در توجیه طرح است
کد مطلب: 27621
تاریخ انتشار: يكشنبه 1 دي 1398
شهردار منطقه ۲۲:
در برخی موارد پول پژوهشگران در صورت عدم تائید طرح پرداخت نمی‌شود / گاهی پژوهشگران ناچار هستند پیوست‌های اجتماعی را به سلیقه کارفرما تنظیم کنند
علی نوذرپور ضمن انتقاد از برخی کارفرماها در پروژه‌های شهری گفت: در برخی موارد پول پژوهشگران در صورت عدم تائید طرح پرداخت نمی‌شود و پژوهشگران ناچار هستند پیوست‌های اجتماعی را به سلیقه کارفرما تنظیم کنند.
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ علی نوذرپور، شهردار منطقه 22، در رابطه با وضعیت انجام پیوست‌های اجتماعی، ترافیکی و زیست محیطی برای طرح های شهری گفت: انجام پیوست‌های مختلف به تناسب اهمیت موضوع و در مقاطع مختلف زمانی مطرح شد. در گذشته داشتن پیوست برای طرح‌ها اهمیت نداشت.

او افزود: به مرور با توجه به اهمیت خیلی از مسائل، پیوست‌های اجتماعی، زیست محیطی و... تعریف شد تا برای طرح تکالیفی ارائه کند و یا طرح با همه ابعاد مورد بررسی قرار بگیرد و در صورت نیاز اقدام انجام شود.
نوذرپور در رابطه با اجرای پیوست‌ها فرمایشی گفت: برخی پیوست‌ها می‌تواند فرمایشی، به سفارش کارفرماست یا واقعی باشد که بررسی این امر مسئله جدی است.
شهردار منطقه 22 تصریح کرد: اگر این پیوست‌ها در پاسخ به سوالات همه جانبه طرح باشد مفید خواهد بود اما اگر به سفارش کارفرما و برای تائید طرح باشد قطعا کارایی لازم ندارد.
به گفته نوذرپور ممکن است پژوهش آن چیزی باشد که مورد تائید کارفرما نباشد از این رو پول‌های پژوهشگران پرداخت نمی‌شود و آنها ناچار هستند که پژوهش را با سلیقه کارفرما نتیجه گیری کنند.
او افزود: گاهی پژوهشی انجام می‌شود و از تحقیق آن چیزی که کارفرما می‌خواهد احصا نمی‌شود و کارفرما آن طرح را نمی‌تواند انجام بدهد بنابراین اصرار دارد تا پیوست در تائید طرحش باشد. یعنی آن چیزی که کارفرما می‌گوید باید توجیه شود.
نوذرپور در رابطه با این که چه راهبردی برای مقابله با این اتفاقات در مناطق وجود دارد، گفت: مطالعات برای این است که کاری به درستی انجام شود. مقیاس مطالعات در شهرداری، کلان و شهری است بنابراین این پژوهش ها در سطح مرکز مطالعات انجام می شود.
او خاطرنشان ساخت: امروزه تعداد پروژه‌های خرد و در سطح مناطق کم است و پروژه‌هایی که بزرگ مقیاس است از حوزه مناطق خارج می‌شود.
شهردار منطقه 22 در پاسخ به این سوال که چنان چه پیوست‌های سوری برای طرح‌ها در نظر گرفته شود، آیا تاکنون در مناطق با آن مخالفت شده است؟ افزود: سعی کردیم پروژه‌هایی که اجرا می‌شود همه ابعاد مختلف موضوع را بررسی کند و در غیر این صورت به آن ورود پیدا نمی‌کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین