خاطرات
علی نوذرپور:
به یاد نگهبان
همین نزدیکی ها دعوت شده بودم به جلسه ای که میزبان آن نگهبان بود.
در ادامه بخوانید...
باید با مردم شفاف بود
کد مطلب: 27643
تاریخ انتشار: شنبه 12 بهمن 1398
جلسه دورنگاه شهرداری تهران به میزبانی منطقه22 برگزار شد؛
کاظمی: مردم را با شهر آشتی دهیم . نشست دورنگاه شهرداری تهران به میزبانی منطقه 22 برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی علی نوذرپور، جلسه دورنگاه شهرداری تهران به میزبانی قطب گردشگری پایتخت با حضور مصطفی کاظمی مشاور و مدیرکل دفتر شهردار تهران، نوذرپور شهردار منطقه22، غلامحسین محمدی مشاور شهردار و رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران و مدیران روابط عمومی های شهرداری تهران برگزار شد.

مصطفی کاظمی مشاور و مدیرکل دفتر شهردار تهران با حضور در این جلسه با بیان اینکه باید تصویر ذهنی شهروندان را نسبت به شهر تغییر داد، طی سخنانی گفت: تغییر نگاه مردم به شهر از وظایف روابط عمومی ها است و باید در این راه حداکثر تلاش خود را انجام دهیم.

مشاور و مدیرکل دفتر شهردار تهران با اشاره به اینکه هر محله ای در دل خود داستان‌های نهفته دارد، افزود: یکی از روش های که می‌تواند برای تغییر نگاه شهروندان به شهر کمک کند بازگو کردن داستان‌های محله هایشان در قالب اشخاص،بناها ، عناصر شهری و ... است.
مردم را با شعر و فرهنگ آشتی دهیم
وی با بیان اینکه مدیران روابط عمومی باید نگاه به بیرون از سازمان را داشته باشند، ادامه داد: نیاز نیست از خود در برابر ناملایمتی ها دفاع کنیم و بهتر است با اقداماتمان کاری کنیم که دیگران و شهروندان از ما دفاع کنند و اگر قصوری هم بوده از مردم عذرخواهی کنیم.
در ادامه این جلسه نوذرپور شهردار منطقه22 با بیان اینکه مدیریت جدید شهری بر اساس شعارها و برنامه های شورای پنجم بر سرکار آمده است، گفت: شورای پنجم شهر تهران با رای قابل توجه ی از مردم بر سرکار آمد و باید مردم را از اقدامات خود آگاه سازیم.
نوذرپور با بیان اینکه در آن زمان مردم از وضع موجود رضایت نداشتند و خواستار تغییرات بودند و اکنون انتظار دارند تغییرات و اقدامات مدیریت جدید شهری را ببینند، افزود: این وظیفه روابط عمومی ها است تا نشان دهند در دوره جدید مدیریت شهری چه تغییرات و اتفاقاتی افتاده است و صدای افکار عمومی را هر چه بهتر به مدیران شهری برسانند.
وی تاکید کرد: اصلاح طلبان به برنامه اعتقاد دارند و به آن عمل می کنند و در چهار چوب قانون قدم بر می دارند.
شهردار منطقه22 با بیان اینکه قانون برای همه است و نه فقط برای مردم،خاطرنشان کرد: یکی از بزرگترین دستاوردهای این دوره مدیریت شهری، پیروی از قانون است و به غیر از قانون کاری نمی کنند.
نوذرپور تاکید کرد قانون شامل حال همه می شود و تمام ارگان ها و نهادها را به یک چشم می بینیم و با مردم فرقی برای ما ندارند.
وی با اشاره به اینکه شهردار تهران یک شهرساز قانونمدار است، ادامه داد: در منطقه22 هم قانون حرف اول را میزند.
شهردار منطقه ۲۲ به طرح تفصیلی جدید منطقه اشاره کرد و افزود: تصویب و اجرای این طرح یکی از نمادهای قانونمداری در منطقه است و این طرح در شورای عالی شهرسازی و معماری تصویب شده و از این به بعد رویکرد زیست محیطی در منطقه اجرا خواهد شد.
نوذرپور با اشاره به ظرفیت‌های بالای طرح تفصیلی منطقه 22 گفت: این طرح از قابلیت‌های خوبی برخوردار است که در کنار جلوگیری از افزایش جمعیت پذیری سعی دارد تا راهکار‌هایی را نیز برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی این منطقه ارائه کند.
وی در ادامه افزود: اولین اقدام ما این بود که از بلند مرتبه سازی جلوگیری کنیم و بر این اساس هیچ پروانه‌ای برخلاف مفاد طرح تفصیلی و هیچ پروانه بلند مرتبه سازی صادر نکرده‌ایم.
نوذرپور تاکید کرد: روابط عمومی منطقه22 با شفافیت به مردم اطلاع رسانی می کند و اساس ما در منطقه مردم هستند، ما مردم را از خود میدانیم و نه نامحرم.
همچنین در این جلسه غلامحسین محمدی مشاور شهردار و رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران با ارائه گزارشی از اقدامات مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران خبر از افتتاح استودیوی شهر را داد.
علیرضا خامسیان مدیر روابط عمومی منطقه22 در این جلسه با ارائه گزارشی از اقدامات منطقه22 در دوسال گذشته طی سخنانی، گفت:آنچه امروز باید در روابط عمومی های شهرداری تهران اتفاق بیفتد ایجاد اعتماد در بین مردم است.
خامسیان بر هم اندیشی مدیران شهری تاکید کرد و افزود: ما به عنوان یک نهاد خدمات رسان باید ایجاد اعتماد کنیم هم بین مردم و هم بین ارگان ها.

  

عکس : امیر گلی پور / آژانس عکس تهران

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین