خاطرات
علی نوذرپور:
به یاد نگهبان
همین نزدیکی ها دعوت شده بودم به جلسه ای که میزبان آن نگهبان بود.
در ادامه بخوانید...
دانش: منطقه 22 بالاترین مقام در سامانه HSE را کسب کرده است
کد مطلب: 27645
تاریخ انتشار: چهارشنبه 16 بهمن 1398
درمراسم افتتاحیه نشان تعالی سيستم HSE شهرداري منطقه 22، مطرح کرد:
مدیر کل سامانه HSE شهرداری تهران گفت: : منطقه 22 در اجرای سيستم مديريت ايمني، بهداشت و محيط زيست بالای 90 درصد امتیاز را کسب کرده است و جایگاه اول را در شهرداری تهران دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی علی نوذرپور، مراسم افتتاحیه نشان تعالی سيستم مديريت ايمني ، بهداشت و محيط زيست شهرداري منطقه 22 با حضور مدیران شهری و ممیزان این حوزه برگزار شد.

دکتر غزاله دانش مدیر کل سامانه HSE شهرداری تهران در این جلسه با بیان اینکه منطقه22 بالاترین امتیاز را در شهرداری تهران در اجرای سيستم مديريت ايمني ، بهداشت و محيط زيست دارد، طی سخنانی گفت: منطقه 22 به دلیل اهمیت ویژه مدیریت ارشد منطقه در اجرای سيستم مديريت ايمني ، بهداشت و محيط زيست، بالای 90 درصد امتیاز را کسب کرده است و جایگاه اول را در شهرداری تهران دارد.
مدیر کل سامانه HSE شهرداری تهران با بیان اینکه امروزه سازمان ها از مدیریت استراتژیکی به سمت مدیریت محیطی در حال تغییر روش هستند، افزود: به روز رسانی بودن از مهمترین اهداف اداره کل HSE شهرداری است و هر منطقه باید با مدل مخصوص خودش ارزیابی شود.
وی با بیان اینکه تمام ارزیابی های سيستم مديريت ايمني ، بهداشت و محيط زيست شهرداری زیر نظر داوران وزارت علوم انجام می شود، ادامه داد: علی نوذرپور شهردار منطقه در این مراسم طی سخنانی گفت: در حال حاضر سيستم مديريت ايمني ، بهداشت و محيط زيست در شهرداری تهران در جایگاه اصلی خود قرار ندارد و مهمترین دلیلش به خاطر عدم تقسیم کار درست نهادهای خدمات رسان در سطح ملی و محلی است.
شهردار منطقه ۲۲ با انتقاد از روحیه تمرکزگرایی در دولت و عدم واگذاری بخشی از وظایف زیست محیطی و ایمنی خاطرنشان کرد: قانون اساسی ما اداره امور کشور را در دو سطح ملی که توسط قوای سه گانه انجام می‌شود و سطح محلی که اداره آن به شوراها سپرده شده، در نظر گرفته است.
نوذرپور تاکید کرد: عدم وجود دستورالعمل های استاندارد و به روز شده از سوی سازمان های زی‌ربط دلیل دیگر است که باعث شده تا سيستم مديريت ايمني ، بهداشت و محيط زيست به طور صحیح انجام نشود.
وی به طرح تفصیلی جدید منطقه‌ 22 اشاره کرد و افزود: مهمترین اقدام مدیریت شهری در این دوره برای ارتقاع سيستم ايمني ، بهداشت و محيط زيست در منطقه، بازنگری طرح تفصیلی منطقه 22 بود که این بازنگری با رویکرد انقباض‌پذیری و افزایش ارتقای کیفیت زندگی انجام گرفت که در نهایت این طرح تهیه و به تصویب شورای عالی شهرسازی رسید است.
شهردار منطقه22 در ادامه گفت: طرح تفصیلی منطقه قابلیت‌های خوبی را دارد که از آن جمله می‌توان به جلوگیری از بین رفتن اکولوژیک منطقه ، توسعه حمل و نقل عمومی و حفظ و نگهداشت محیط زیست اشاره کرد.
نوذرپور با بیان اینکه در طرح تفصیلی جدید توجه ویژه‌ای به حفظ منطقه شده است، خاطرنشان کرد: در طرح جدید بیش از 200 هزار نفر از سرانه جمعیتی منطقه را کاهش دادیم علی رغم اینکه منطقه از لحاظ درآمدی به آن نیاز دارد اما حفظ و صیانت از محیط زیست را بر منفعت مدیریت شهر ارجح تر دانستیم.
وی با بیان اینکه هدف از دریافت گواهی نامه های سيستم مديريت ايمني ، بهداشت و محيط زيست، بهبود وضع موجود است، افزود: باید در فرایند ارزیابی حقایق و آنچه به واقع است گفته بشود تا نقاط ضعف و قوت به درستی شناسایی شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین