خاطرات
به قلم علی نوذرپور
درباره من
سال ۱۳۳۹ در اهواز به دنیا آمدم.مادرم –خدا بیامرز- می گفت روز ۹ آبان به دنیا آمدم ولی در شناسنامه ام ۲۵ دی ماه ذکر شده است.دوران کودکی را در محله های لشکرآباد و بیست متری شهرداری ها زندگی کردم.دوره ابتدایی را در مدرسه ابتدایی بهار،فروغی و کسری گذراندم و دوره راهنمایی را در مدرسه راهنمایی ماندانا...
در ادامه بخوانید...
امام جمعه موقت تهران: اتفاقات خوبی در دوره جدید مدیریت شهری صورت گرفته است
کد مطلب: 27648
تاریخ انتشار: چهارشنبه 23 بهمن 1398
در نشست فصلی ائمه جماعات منطقه22 مطرح شد:
شهردار منطقه22 با اشاره به طرح تفصیلی جدید این منطقه، گفت: در طرح جدید بیش از 200 هزار نفر از سرانه جمعیتی منطقه را کاهش دادیم علی رغم اینکه منطقه از لحاظ درآمدی به آن نیاز دارد اما حفظ و صیانت از محیط زیست را بر منفعت مدیریت شهری ارجح تر دانستیم و محدودیت جدّی در ساخت و ساز در منطقه داریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی علی نوذرپور، نشست فصلی ائمه جماعات منطقه با حضور حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد، امام جمعه موقت تهران ، علی نوذرپور شهردار منطقه و ائمه جماعات سطح منطقه برگزار شد.
شهردار منطقه ۲۲ در این نشست با اشاره به طرح تفصیلی جدید منطقه طی سخنانی گفت: تثبیت طرح تفضیلی منطقه از اقدامات شاخص و اثرگذار حوزه شهرسازی بوده است که با پیگیری های مستمر مدیریت شهری منطقه انجام شده است. این طرح در شورای عالی شهرسازی و معماری تصویب شده و از این به بعد رویکرد زیست محیطی در منطقه حکمفرما خواهد شد.
وی با اشاره به تخلفات متعدد شهرسازی در دوره مدیریت قدیم شهری افزود: در دوره گذشته مدیریت شهری تخلفات عدیده شهرسازی اتفاق افتاده است که شاخص‌ترین آنها واگذاری قدرالسهم شهرداری(30 به 70) به صاحب ملک و یا دیگران بوده است که در حال حاضر باعث شده برای تامین سرانه های عمومی مشکلات زیادی داشته باشیم.
نوذرپور در ادامه تاکید کرد: اولین اقدام ما این بود که از بلند مرتبه سازی جلوگیری کنیم و بر این اساس هیچ پروانه‌ای برخلاف مفاد طرح تفصیلی و هیچ پروانه بلند مرتبه سازی صادر نکرده‌ایم.
نوذرپور با اشاره به ظرفیت‌های بالای طرح تفصیلی جدید منطقه 22 گفت: این طرح از قابلیت‌های خوبی برخوردار است که در کنار جلوگیری از افزایش جمعیت پذیری سعی دارد تا راهکار‌هایی را نیز برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی، جلوگیری از بین رفتن اکولوژیک منطقه و نگهداشت محیط زیست در این منطقه ارائه کند.
نوذرپور تاکید کرد: در طرح تفصیلی جدید بیش از 200 هزار نفر از سرانه جمعیتی منطقه را کاهش دادیم علی رغم اینکه منطقه از لحاظ درآمدی به آن نیاز دارد اما حفظ و صیانت از محیط زیست را بر منفعت مدیریت شهر ارجح تر دانستیم.
وی با اشاره به کمبود سرانه های آموزشی و مهاجرت روزانه 14 هزار دانش آموز از منطقه22 به سایر مناطق، گفت: در منطقه۲۲ کمبود مدرسه داریم، ولی قانون وظایف همه سازمان ها را صراحتا مشخص کرده است و شهرداری وظیفه‌ای برای ساختن مدرسه ندارد و وزارت آموزش و پرورش در این خصوص مسئولیت دارد.
در این نشست حجت الاسلام والمسلمین صادق زاده نیز طی سخنانی ضمن تاکید بر نقش مهم ائمه جماعات در تشویق مردم برای مشارکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی از منش و روش مدیریتی شهردار منطقه ۲۲ قدردانی کرد.
حجت السلام والمسلمین ابوترابی‌فرد نیز در این نشست با اشاره به حضور در مراسم های مدیریت جدید شهری تاکید کرد که در دوره جدید مدیریت شهری اتفاقات خوبی رقم خورده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین