خاطرات
علی نوذرپور:
به یاد نگهبان
همین نزدیکی ها دعوت شده بودم به جلسه ای که میزبان آن نگهبان بود.
در ادامه بخوانید...
روایت نوذرپور از علت کمبود سرانه های عمومی در منطقه22
کد مطلب: 27657
تاریخ انتشار: شنبه 3 اسفند 1398
در دیدار با شورایاری محله قائم، مطرح شد:
شهردار منطقه22، گفت: شورایاری ها نباید به دلیل اینکه از طریق شورای شهر و شهرداری ایجاد شده اند فقط در امور شهری مداخله داشته باشند بلکه باید با تمام دستگاه های خدمات رسان دولتی و خصوصی ارتباط برقرار کنند و سخن و مشکلات شهروندان را به آنان انتقال دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی علی نوذرپور، علی نوذرپور شهردار منطقه در دیدار با شورایاری محله قائم طی سخنانی، گفت: طرح تفصیلی جدید منطقه 22 برای حفظ محیط زیست منطقه اجرا شده است. 
نوذرپور عدم شکل گیری فضاهای عمومی در کنار فضاهای خصوصی را یکی از مشکلات این منطقه خواند و افزود: در سطح منطقه 22 شاهد ساخت برج‌های بلندمرتبه هستیم اما در کنار احداث این ساختمان‌ها فضاهای عمومی شکل نگرفته که به نوعی یکی از کمبودهای منطقه 22 محسوب می‌شود. 
شهردار منطقه ۲۲ با بیان اینکه تثبیت طرح تفضیلی منطقه از اقدامات شاخص و اثرگذار حوزه شهرسازی بوده است که با پیگیری های مستمر مدیریت شهری منطقه انجام شده است، افزود: این طرح در شورای عالی شهرسازی و معماری تصویب شده و از این به بعد رویکرد زیست محیطی در منطقه اجرا خواهد شد.

تخلفات عدیده شهرسازی مدیریت شهری گذشته
وی با اشاره به تخلفات متعدد شهرسازی در دوره مدیریت شهری گذشته افزود: در دوره گذشته مدیریت شهری تخلفات عدیده شهرسازی اتفاق افتاده است که شاخص‌ترین آنها واگذاری قدرالسهم شهرداری(30 به 70) به صاحب ملک و یا دیگران بوده است که در حال حاضر باعث شده برای تامین سرانه های عمومی مشکلات زیادی داشته باشیم.
نوذرپور در ادامه تاکید کرد: اولین اقدام ما این بود که از بلند مرتبه سازی جلوگیری کنیم و بر این اساس هیچ پروانه‌ای برخلاف مفاد طرح تفصیلی و هیچ پروانه بلند مرتبه سازی صادر نکرده‌ایم.
نوذرپور با اشاره به ظرفیت‌های بالای طرح تفصیلی جدید منطقه 22 گفت: این طرح از قابلیت‌های خوبی برخوردار است که در کنار جلوگیری از افزایش جمعیت پذیری سعی دارد تا راهکار‌هایی را نیز برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی، جلوگیری از بین رفتن اکولوژیک منطقه و نگهداشت محیط زیست در این منطقه ارائه کند.
نوذرپور تاکید کرد: در طرح تفصیلی جدید بیش از 200 هزار نفر از سرانه جمعیتی منطقه را کاهش دادیم علی رغم اینکه منطقه از لحاظ درآمدی به آن نیاز دارد اما حفظ و صیانت از محیط زیست را بر منفعت مدیریت شهر ارجح تر دانستیم.
وی با بیان اینکه منطقه 22 به نسبت جمعیتش مدرسه کم دارد، ادامه داد: روزانه 14 هزار دانش آموز از منطقه22 به سایر مناطق مهاجرت می کنند و آموزش و پرورش تا کنون برای حل این مشکل اقدام اثرگذاری انجام نداده است.

کیفیت بخشی فضاهای شهری در حال انجام است
وی با تاکید بر اینکه بررسی فضاهای عمومی منطقه 22 توسط شهرداری انجام شده است، افزود: راهکارهایی برای ساماندهی این فضاها در سطح منطقه اتخاذ شده و در تا حدودی موفق شدیم کمبودهای موجود را مرتفع کنیم.
نوذرپور تصریح کرد: در روزهای گذشته افتتاح55 پروژه شهری را در منطقه داشتیم که کمک شایانی به افزایش سرانه های عمومی در منطقه کرده است.
شهردار منطقه22 با بیان اینکه شورایاری ها باید بستر مشارکت شهروندان را ایجاد کنند، خاطرنشان کرد: شورایاران باید علاوه بر نظارت بر عملکرد مدیریت شهری زمینه مشارکت شهروندان را ایجاد کنند.
نوذرپور با اشاره به اینکه شورایاری ها از طریق شورای شهر و شهرداری ایجاد شده است و جایگاه قانونی ندارند، ادامه داد: شورایاری ها نباید به دلیل اینکه از طریق شورای شهر و شهرداری ایجاد شده اند فقط در امور شهری مداخله داشته باشند بلکه باید با تمام دستگاه های خدمات رسان دولتی و خصوصی ارتباط برقرار کنند و سخن و مشکلات شهروندان را به آنان انتقال دهند.
وی با بیان اینک شهرداری در حوزه فرهنگ و اجتماعی نمی‌تواند پررنگ عمل کند، ادامه داد: اقدامات در حوزه فرهنگ و اجتماعی مستقیم در اختیار شهرداری نیست بلکه در اختیار سازمان فرهنگ و ارشاد،سازمان بهزیستی و... است و شهرداری نمی تواند در این امور بودجه تزریق کند.
نوذرپور در پایان تاکید کرد: شما به عنوان نمایندگان مردم باید امور مختلف محله را از دستگاه ها و نهاد های زیربط پیگیری کنید و شهر و شهروندان از شما تشکر می کنند به دلیل اقدامات و پیگیری هایتان.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین