خاطرات
علی نوذرپور:
به یاد نگهبان
همین نزدیکی ها دعوت شده بودم به جلسه ای که میزبان آن نگهبان بود.
در ادامه بخوانید...
آغاز نهضت کاشت 10 هزار اصله نهال در بوستان لتمال کن
کد مطلب: 27660
تاریخ انتشار: شنبه 10 اسفند 1398
با حضور دانشجويان صورت گرفت:
نوذرپور گفت: در دوره مدیریت جدید شهری 250 هزار اصله درخت تاکنون در منطقه22 کاشته شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی علی نوذرپور، شهری منطقه22 و جمعی از دانشجویان در بوستان جنگلی لتمال کن برگزار شد.

شهردار منطقه22 با حضور در این مراسم، طی سخنانی گفت: منطقه22 از لحاظ مساحتی دومین منطقه بزرگ مقیاس در تهران است و سه برابر وسعت خودش حریم دارد.
نوذرپور با بیان اینکه منطقه22 بیش از سه دهه است که شکل گرفته است، افزود: کارکرد منطقه22 برای شهر تهران، تامین فضای سبز و گردشگری است.
وی با بیان اینکه  منطقه22 دارای 29 هزار هکتار فضای سبز است افزود: حفظ و توسعه جنگل‌ها و فضای سبز منطقه از وظایف اصلی مدیریت شهری منطقه است و به صورت مستمر انجام می‌شود.
نوذرپور با بیان اینکه در دوسالی که مدیریت شهری بر سر کار آمده است 30 متر مربع به ازای هر نفر به فضای سبز منطقه22 اضافه شده است، گفت: قبل از این به ازای هر نفر 138 متر فضای سبز وجود داشت که با اقدامات مدیریت شهری در حال حاضر به ازای هر نفر 170 متر فضای سبز وجود دارد.
نوذرپور تاکید کرد در دوره مدیریت جدید شهری 250 هزار اصله درخت تاکنون در منطقه22 کاشته شده است.
وی، خاطرنشان کرد: فضاهای سبز شهری نیز به عنوان عرصه‌های فعال و پویای برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی تبدیل شده است و باید توجه شهروندان و مدیران اجرایی را به اهمیت نگهداشت، حفظ و ارتقا فضای سبز جلب کرد.
نوذرپور فضای سبز شهری را جز فضاهای ضروری پیکره شهرها دانست و گفت: فضاهای سبز به علاوه کارکرد زیست محیطی باید کاردکر اجتماعی هم داشته باشند و حضور مردم و مشارکت شهروندان در فضاهای سبز جنگلی و شهری نشان دهنده عملکرد مدیریت شهری منطقه است.

  

عکس: امیر نظردنیوی

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین