خاطرات
علی نوذرپور:
به یاد نگهبان
همین نزدیکی ها دعوت شده بودم به جلسه ای که میزبان آن نگهبان بود.
در ادامه بخوانید...
به یاد نگهبان
کد مطلب: 27675
تاریخ انتشار: يكشنبه 17 فروردين 1399
علی نوذرپور:
همین نزدیکی ها دعوت شده بودم به جلسه ای که میزبان آن نگهبان بود.

همین نزدیکی ها دعوت شده بودم به جلسه ای که میزبان آن آقای نگهبان بود. مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران موضوع جلسه؛ بررسی مسائل املاکی فی مابین بنیاد شهید و شهرداری منطقه 22 بود. همکاران سازمان املاک و مستغلات نیز بودند. جلسه شلوغی بود فکر کنم هفته آخر اسفند 98 بود. ایشان میوه پوست می کند و به دیگران تعارف می کرد و بدون ماسک و دستکش. در فاصله ای نزدیک با همه گفتگو می کرد. پر شور و حرارت از توجه به خانواده شهدا می گفت و ضرورت رسیدگی به مسائل آنها. جلسه به انتها رسیده بود که دوست قدیمی و همکار وزارت کشور آقای مهندس کشاورزیان استاندار اسبق مازندران و همچنین معاون سابق وزارت راه و شهرسازی قصد ورود به جلسه را داشت که با دیدن ازدحام مدعوین جلسه؛ یکه خورده و برگشت. به من هم اشاره کرد که از جلسه خارج شوم. خوشبختانه جلسه به انتها رسید و در حال خروج از جلسه ایشان رو به مرحوم نگهبان کرد و گفت برگزاری این گونه جلسات، خطرناک است و به شوخی گفت همه شما کرونایی خواهید شد. از آن جلسه، فعلاً برادر مهربان، خوش اخلاق و مردمی مان به دیدار خدا رفته، امید که برای مابقی اعضای جلسه اتفاقی صورت نگیرد.

مهربانی و محبت آن مرحوم و پذیرایی گرم ایشان که ریشه در اخلاق خوزستانی اش داشت؛ ما را از وجود ایشان به واسطه این جلسه و احتمالاً جلسات این چنینی محروم کرد.

نگهبان و مدیران دیگری که به این سیاق از جمع ما رفتند؛ گواه یک مسئله است، مسئله آموزش و مراقبت از کادر مدیریتی کشور. به نظر می رسد؛ نظام توسعه منابع انسانی کشور به این مهم، کم توجهی می کند و سرمایه های اندیشمندی که حاصل عمر ملتی اند را به راحتی از دست می دهد. چرا در این خصوص پروتکلی نیست و ملاحظاتی در میان نیست.

مردم ما و طبقات مختلف اجتماعی آن و مدیران جامعه در معرض خطر ویروس کرونا هستند، آیا نباید بسان یک دوره تاریخی این مرز و بوم از جان آنها محافظت کرد. قطعاً مقصود، محافظان فیزیکی نیست، بلکه اعمال تمهیداتی است که محیط کار آنها را پاکیزه نگه داریم. از محل دفتر گرفته تا آبدارخانه و نیز رانندگان، کارکنان دفتری می باید تحت مراقبت های بهداشتی قرار گیرند و مهم تر اینکه مدیران نیز نیاز در معرض آموزش جدی قرار گیرند و مکلف به رعایت الزامات و ملاحظات بهداشتی شوند.

هر چند که تاکنون تعدادی از عزیزان رفتند و ما را با غم خود تنها گذاشتند ولی تا پایان این غافله که مشخص نیست کی به اتمام می رسد باید برنامه محافظت از مدیران در کنار سایر کارکنان تهیه و مورد اقدام قرار گیرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین