خاطرات
علی نوذرپور:
به یاد نگهبان
همین نزدیکی ها دعوت شده بودم به جلسه ای که میزبان آن نگهبان بود.
در ادامه بخوانید...
تلاش ثمربخش برای سفيد نگه داشتن منطقه سبز تهران
کد مطلب: 27685
تاریخ انتشار: چهارشنبه 27 فروردين 1399
همکاري دوسويه مديريت شهري و شهروندان در مبارزه با کرونا؛
بعد از انتشار نقشه های مناطق 22گانه از حيث ميزان ريسک ابتلا به ويروس کرونا و از آنجايی که منطقه 22 از جمله مناطق نسبتا سفيد از حيث شيوع ويروس کرونا اعلام شده است، مديران و کارکنان منطقه در قالب يک تيم همراه، تلاش دارند تا با کمک ساير نهادها، بخصوص شهروندان از ميزان ابتلا به کرونا در اين منطقه بکاهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی علی نوذرپور،  قطب گردشگری پايتخت با همکاری دوسويه  شهروندان و مديريت شهری جزء منطقه هاي نسبتا سفيد از بابت شيوع ويروس کرونا بوده است که در اين راستا مديريت شهری منطقه از روزهای ابتدايی شيوع اين ويروس، وارد عمل شد و در حوزه‌های سلامت، خدمات اجتماعی، امور داوطلبانه و آموزش‌های شهروندی فعاليت‌های خود را آغاز کرد.

لغو برنامه هاي حضوری و همگانی
در گام اول تمام برنامه هاي فرهنگي، اجتماعي و ورزشي، همايش ها و نشست هاي عمومي منطقه تا اطلاع ثانوي لغو شد و در گام هاي بعدي تمامي مجموعه هاي ورزشي، خانه هاي کودک و فعاليت هاي عمومي سراي محله ها تعطيل شدند. البته در سراهاي محله، خانه هاي سلامت به منظور ارائه خدمات مورد نياز به شهروندان در حوزه مراقبت و پيشگيري از ويروس کرونا فعال هستند.
 همچينن برنامه هاي نوروزي شهرداري با عنوان نوروزگاه تعطيل شد و به جاي آن برنامه هاي ديگري با محوريت شهروندان در خانه با نام نوروزخانه تدارک ديده شد.

خودمراقبتی بهترين راه پيشگيری از ويروس کرونا
خودمراقبتي بهترين راه پيشگيري از ويروس کرونا است. به همين منظور براي افرادي که بيشتر در معرض ابتلا به اين ويروس هستند از قبيل  راننده هاي اتوبوس، تاکسي، مددکاران اجتماعي، کارگران فضاي سبز و خدمات شهري، ميادين ميوه و تره بار و همه شهرونداني که از مجموعه هاي مذکور استفاده مي کنند محتواي آموزشي مرتبط با نيازهاي هر واحد توليد و منتشر شد.
همچنين با پيگيري و تشکيل جلسات کارشناسي مستمر اداره سلامت منطقه22 با مجموعه اداره بهداشت غرب تهران شيوه‌نامه تخصصي نحوه ضدعفوني و مقابله با ويروس کرونا مرتبط با نيازهاي مديريت شهري تدوين و ابلاغ شد. 

آموزش به شهروندان و کارکنان شهرداری تهران
پيش از شيوع اين ويروس در تهران دوره هاي آموزشي پيشگيري از ويروس کرونا براي شهروندان در سطح مدارس، مساجد و خانه‌هاي سلامت  برگزار شد.
پس از شيوع ويروس آموزش‌هاي حضوري در سطح منطقه متوقف و در قالب توليد محتواي آموزشي و توزيع در قالب پوستر و فضاي مجازي ادامه پيدا کرد. همچنين تمامي نيروهاي خدماتي و کارگران خدمات شهري، آتش نشاني وکلانتري به صورت حضوري توسط مربيان آموزشي خانه‌هاي سلامت و پرسنل شهرداري تهران بصورت غير حضوري آموزش ديدند.

ضد عفونی کردن معابر  و اهدا اقلام بهداشتی به مراکز درمانی
عمليات ضد عفوني کردن معابر در محلات منطقه22  توسط معاونت خدمات شهري منطقه، آتش نشاني، سپاه و بسيج  به صورت مستمر در حال انجام است.
همچنين اهدا اقلام بهداشتي و تجهيزات پزشکي مورد نياز به بيمارستان ها و مراکز درماني واقع در سطح منطقه  از سوى معاونت اجتماعي منطقه22 انجام شد.

انجام تست غربالگری کرونا
 با توجه به شرايط کنوني جامعه، ايمن سازي ساختمان هاي منطقه22 از حيث سلامت شهروندان و کارکنان، اهميت بسياري دارد. به همين منظور تست اوليه در منطقه 22 براي کارکنان انجام شد و در ورودي هاي  ساختمان هاي اداري تست درجه دماي بدن انجام مي شود.

توزيع بسته لوازم بهداشتی و توجه به کودکان کار
به منظور رعايت نکات بهداشتي بين پرسنل منطقه، بسته‌هاي بهداشتي(دستکش، ماسک، صابون و اسپري ضدعفوني کننده دست) توزيع شد.
از سوي ديگر کمک‌هاي حمايتي از کودکان کار و خيابان به خصوص کودکان زباله‌گرد در دستور کار منطقه22 قرار گرفت. بخشي از اين کمک‌ها با همکاري خيرين و افراد داوطلب ارائه شد که شامل خدمات درماني و توزيع بسته‌هاي بهداشتي(دستکش، ماسک، صابون و اسپري ضدعفوني کننده دست) بود. همچنين ضمن اهداي اين اقلام نسبت به آموزش اين افراد اقدام شد. 

آموزش به اصناف برای پيشگيری از ابتلا به ويروس کرونا
خانه هاي سلامت منطقه22 نسبت به آموزش نانوايي هاي سطح منطقه و نصب پوسترهاى آموزشى اقدام کردند. عدم پرداخت پول نقد، استفاده از کارت‌خوان، استفاده از انبر براي تحويل نان و رعايت نکات بهداشتى توسط نانواها  و رعايت فاصله اجتماعي از مجموعه اقدامتي است که موجب کاهش همه‌گيري کرونا مي‌شود.

برگزاري جشن ها و برنامه های ورزشی
در خصوص اقدامات انجام شده براي پر کردن اوقات فراغت خانواده ها به ويژه کودکان و نوجوانان سايت‌هاي تماشاي فيلم، سريال و بازي هاي مجازي رايگان به شهروندان پيشنهاد و اطلاع رساني شد تا بتوانند ساعات خوشي را در کنار هم در منزل داشته باشند.
از سوي ديگر، همزمان در شب ميلاد حضرت امام زمان(عج)  برنامه هاي شاد خياباني و نورافشاني براي شهروندان منطقه 22 که در قرنطينه خانگي بودند برگزار شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین