خاطرات
علی نوذرپور:
به یاد نگهبان
همین نزدیکی ها دعوت شده بودم به جلسه ای که میزبان آن نگهبان بود.
در ادامه بخوانید...
ضرورت حفظ حريم برای افزايش کيفيت زندگی مردم
کد مطلب: 27694
تاریخ انتشار: شنبه 13 ارديبهشت 1399
نوذرپور در آئين رونمايی از پوشش جديد حريم بانان شهر تهران مطرح کرد:
شهردار منطقه 22 در مراسم رونمايی از لباس جديد حريم بانان شهر تهران بر ضرورت حفظ حريم برای افزايش کيفيت زندگی مردم تاکيد کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی علی نوذرپور،   علی نوذرپور شهردار منطقه در مراسم رونمایی از لباس جدید حریم بانان شهر تهران که به صورت پایلوت در این منطقه به اجرا درآمد گفت: همه تلاش هایی که در جهت حفظ حریم صورت می گیرد برای افزایش کیفیت زندگی مردم هر منطقه است.
وی ادامه داد: برخی وظایف در حوزه مدیریت شهری وجود دارد که با عمده وظایف مدیریت شهری هم خوانی ندارد و نیاز به اختیارات بیشتری برای اجرای درست آن وجود دارد. نوذرپور افزود: یکی از این وظایف موضوع سازمان آتش نشانی است که در زمان حادثه باید به فوریت به محل رسیده و اقداماتش جنبه فوریتی دارد و بحران محور تلقی می شود.
شهردار منطقه 22 خاطرنشان کرد: این بخش از شهرداری هیچ وقت نمی تواند کارمند محوری پیش برود و با قواعد پشت میز نشینی تفاوت فاحشی دارد و باید متفاوت از سایر سازمان های شهرداری دیده شود.وی گفت: همین تفاوت مهم باعث شد تا در اواخر دهه هفتاد برای آتش نشانان لباس ویژه ای طراحی شد و نظم بهتری به این مجموعه خدماتی داده شد و امروز عملکرد این سازمان قابل مقایسه با گذشته نیست.
نوذرپور ادامه داد: علاوه بر سازمان آتش نشانی باز هم سازمان های دیگری در شهرداری تهران وجود دارد که شرح وظایفش پشت میزنشینی نیست مثل شرکت شهربان و حریم بان که با افراد متخلفی که نظم یک شهر را بر هم می‌زنند سر و کار دارند.  شهردار منطقه 22 افزود: این بخش از شهرداری هم برای آنکه بتواند کار خود را درست اجرا کند باید از یک سری اختیارات گسترده برخوردار باشند زیرا در پاره ای موارد اقدامات این بخش از شهرداری نیازمند قوه قهریه است.
وی تصریح کرد: در این بخش هماهنگی هر چه بیشتر با سیستم قضایی و سیستم پلیسی از اهمیت بیشتری برخوردار است و اینجاست که باید تمام تلاش مان را داشته باشیم تا این نیروهای خدوم مورد بی مهری قرار نگیرند.نوذرپور گفت: اگر حریم بانان با ساخت و سازهای متخلف گونه برخورد می کنند. باید بدانیم که به نص صریح قانون عمل می کنند و نباید یادمان برود که وظیفه اینها همین است و باید کار آنها ارزشمند قلمداد شود.
شهردار منطقه 22 ادامه داد: از این رو و برای آنکه مردم هم این نیروها را بهتر بشناسند در اولین گام طراحی لباس مخصوص را در دستور کار قرار دادیم تا حداقل این بخش از مأموران شهرداری برای مردم شناخته تر از گذشته شوند.
وی به ضرورت شکل گیری ارگانی با نام پلیس شهری اشاره کرد و گفت اقدامات ما در شهربان و حریم بان اقدامات پلیسی است و باید با تشکیل پلیس شهری این اختیارات مورد نیاز تأمین شود.
نوذرپور گفت: این موضوع در لایحه ارایه شده به دولت در دست بررسی قرار دارد و به تصویب نرسیده است اما باید تلاش کرد و دولت را مجاب کرد که این لایحه تصویب شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع حریم شهر تهران اشاره کرد و گفت: هنوز لوازم اجرای صحیح قانون مصوب حفظ حریم فراهم نشده است زیرا با برخی از قوانین موضوعه قبلی در تعارض است.نوذرپور گفت: در طرح جامع تفصیلی شهر تهران مصوب شده بود که باید فکری برای سایر قوانین معارض شود و از همین رو برای شهر تهران سند راهبردی جامع حریم طراحی شده است.
شهردار منطقه 22 گفت من نمی دانم چرا استاندار تهران این سند راهبردی را برای اجرا ابلاغ نمی کند در حالی که در کنار حفظ حریم باید به خود مردم ساکن در حریم هم خدمت رسانی کنیم.
وی ادامه داد: در منطقه 22 هشت روستا و یک آبادی وجود دارد که از مدیریت شهری توقع دریافت خدمات دارند در حالی که ارایه خدمت در محدوده حریم نیازمند ارایه سندهای حقوقی متقن است.
نوذرپور گفت: باید فکری برای ادارات حریم واقع در مناطق هم از نظر پست سازمان و هم از لحاظ اعتبار مورد نیاز و سایر ملزومات نیازمند تغییراتی هستند و نمی شود از یک مجموعه با اختیارات محدود و امکانات محدود توقع کارهای بزرگ را داشت.شهردار منطقه 22 افزود: در محدوده حریم می توان گردشگری روستایی را شکل داده و هم می توان به گسترش فعالیت های تولیدی نظیر گلخانه ها توجه کرد که باعث آبادانی هر چه بیشتر حریم بشود.

منطقه22 پیشتاز در حل مشکلات حریم است
در ادامه این مراسم مجتبی شکری مدیر کل حریم شهر تهران، ضمن قدردانی از اقدامات مدیریت شهری منطقه22 طی سخنانی، گفت: چالش جدی که در تمامی مناطق دارای حریم وجود دارد،املاک دارای رای ماده صد به دلیل فقدان کد نوسازی است که با توافقات انجام شده و اخذ مجوزهای لازم به زودی این مشکل حل می شود.
وی در ادامه، از ساخت مجموعه ورزشی و خدماتی در حریم منطقه22 خبر داد و افزود: این طرح در کمیته حریم مصوب شده است و پس از اخذ مجوزهای لازم اجرا می شود و برای شهروندان و ساکنین حریم فرصت و امکانات خوبی را محیا می کند.

آرامش خوبی در حوزه حریم منطقه22 برقرار شده است
در ادامه این مراسم فتاحیان مدیرعامل شرکت شهربان و حریم بان طی سخنانی، گفت: حریم بانان تلاش می کنند تا حریم شهر براساس طرح های بالادستی حفظ شود و از دست درازی عده اندکی از متخلفان جلوگیری شود.
مدیرعامل شرکت شهریان و حریم بان گفت: منطقه 22 از جهت حفظ حریم اهمیت بالاتری دارد زیرا این منطقه در مرز و مجاورت استان البرز هم قرار دارد.
فتاحیان گفت: لباس سازمانی پیام و دغدغه و تعهدی را از طرف آن سازمان به مردم انتقال می دهد و از سوی دیگر کسانی که این لباس را هم می پوشند افتخار بیشتری به آن می کند.
وی ادامه داد: امروز در خصوص منطقه 22 و حریم این منطقه مصوبه اجرا نشده ای نداریم و خوشحالیم که در این منطقه آرامش خوبی در حوزه حفظ حریم برقرار شده است.
مدیرعامل شرکت شهربان و حریم بان خاطرنشان کرد: کار حفظ حریم کار سختی است زیرا در بسیاری از موارد نیازمند دانش حقوقی بوده و از سوی دیگر حتی در پاره ای از موارد موجب تنش های فیزیکی می شود.
 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین