خاطرات
علی نوذرپور:
به یاد نگهبان
همین نزدیکی ها دعوت شده بودم به جلسه ای که میزبان آن نگهبان بود.
در ادامه بخوانید...
همدلی و همکاری فی مابین مدیریت شهری و شورایاری ها نباید به انحراف کشیده شود
کد مطلب: 27695
تاریخ انتشار: سه شنبه 16 ارديبهشت 1399
نوذرپور در دیدار با شورایاران محلات منطقه22 مطرح کرد:
شهردار منطقه22 بر لزوم همدلی و همکاری مدیریت شهری و شورایاری ها تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی علی نوذرپور، علی نوذرپور شهردار منطقه در دیدار با شورایاری محلات منطقه22 ضمن قدردانی از فعالیت های شورایاری ها، طی سخنانی گفت: با توجه به مشکلاتی که در جامعه وجود دارد، مشارکت شهروندان در انجام امور و بکارگیری ظرفیت سمن ها در زمینه های مختلف می‌تواند کمک حال مدیریت شهری و شهروندان باشد.  شهردار منطقه22 با بیان اینکه، مدیریت شهری موفق است که ارتباطش با مردم سازمان یافته باشد، خاطرنشان کرد: هر اقدامی که در شهرداری انجام می شود باید مورد رضایت مردم باشد.
وی با بیان اینکه مشارکت و همکاری شورای محلات با مدیریت شهری یک ضرورت است، افزود: در این ارتباط دوسویه باید هوشیارانه قدم برداریم تا در ادامه مسیر به انحراف کشیده نشود.شهردار منطقه22 با بیان اینکه بعضی ها در این مسیر به دنبال منافع شخصی خود هستند، ادامه داد: فرد وقتی از طریق مدیریت شهری به اهداف و نتیجه نمی رسد به دنبال انحراف کشیدن ارتباطات مدیریت شهری با شورایاری ها می افتد، تا نفعی ببرد و این به ضرر شهروندان است.
نوذرپور با بیان اینکه نباید بگذاریم این همدلی و همکاری فی مابین مدیریت شهری و شورایاری ها به انحراف کشیده شود، گفت: تنها با رعایت و اعمال قانون این ارتباط به انحراف کشیده نمی شود و طبق قانون کارها را انجام می دهیم و در مقابل انتظار کار غیر قانونی از کسی نداریم. شهردار منطقه22 از شورایاری ها خواست تا با کنترل صحیح کارها، موضوعات را به مدیریت شهری انتقال دهند.
وی در همین زمینه گفت: یکی از اولویت های کاری من در منطقه ۲۲، قانونمداری و حرکت در چارچوب قانون است و به هیچ وجه بی قانونی را تحمل نمی کنم و این به نفع شهروندان است.
وی با اشاره به اینکه شورایاری ها نباید فقط با معاون اجتماعی و فرهنگی در تماس باشند، خاطرنشان کرد: وظیفه شورایاری ها فقط اقدامات اجتماعی نیست بلکه باید در موضوعات شهر سازی، فنی و عمران، ترافیک، پسماند، محیط زیست و ... ورود پیدا کنند و شهروندان را در برنامه ریزی های این امور مشارکت دهند.
نوذرپور با تاکید بر اینکه شورایاری ها باید مشکلات محله و شهروندان را از دیگر سازمان ها هم پیگیری کنند، ادامه داد: بسیاری از مشکلات محلات در خصوص آب، برق، گاز ، کمبود مدرسه و ... است که باید شما به عنوان نمایندگان قانونی شهروندان از دیگر ارگان ها به طور جد پیگیری کنید. شهردار منطقه22 با بیان اینکه مدیران محلات نباید در قبال انجام کار شهروندان از کسی هراس داشته باشند، افزود: رسالت اجتماعی مدیریت جدید شهری، پشتیبانی از شورایاری ها است تا هر چه بهتر مشکلات محله و شهروندان حل شود.
همچنین در این دیدار دبیران شورایاری منطقه22 درخواست ها و نیازهای محلات خود را مطرح کردند که عمده آنها موضوع افزایش سرانه های عمومی بود.

 

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
آخرین عناوین