شورای شهر

افتتاح بوستان زندگی در منطقه ۲۲

با حضور نوذرپور شهردار منطقه ۲۲ و مدیران شهری منطقه، بوستان زندگی در مساحتی بالغ بر ۶ هزار مترمربع افتتاح و آماده بهره برداری شد. به گزارش ر وابط عمومي شهرداري منطقه ۲۲، نوذرپور شهردار منطقه، با بیان اینکه ۴۰ درصد منطقه را پوشش گیاهی و فضای سبز تشکیل می دهد، افزود : با وجود فضای سبز گسترده در منطقه، متاسفانه، در محلات با کمبود پارک ها و بوستان های محلی مواجه هستیم؛ لذا توجه به گسترش و توسعه فضاي سبز يکي از مهمترين اولويت ها در منطقه به شمار مي رود.

لبخند «بهشت» به «امید»

تمام 21 کرسی شورای شهر پایتخت به اصلاح طلبان رسید رأی نفر بیست‌ویکم فهرست امید 247 هزار بیشتراز چمران ( دارنده بالاترین رأی اصولگرایان ) است در مشهد نیز همه 15 نفر منتخبان از لیست امید هستند و 2 زن، منتخب دوم و سوم شورا  شدند طبق آخرین آمار، با رأی مردم، در اصفهان از 15 کرسی، 14 ؛ در تبریز از 13 کرسی، 8؛ در شیراز از13 کرسی 11 کرسی به اصلاح‌طلبان تعلق گرفت

شهرداری تهران بودجه درراه‌ماندگان را چگونه هزینه کرده‌است؟

پریچهر سلطانی و علی نوذرپور یکی از نقاط ابهام در عمل‌کرد شورای شهر تهران را غیرشفاف‌بودن نحوه هزینه‌کرد ماده ۱۶ و ۱۷ مرتبط با بودجه شهرداری تهران مبنی بر کمک به درراه‌ماندگان می‌دانند و می‌پرسند: شورای شهر باید توضیح دهد شهرداری تهران این بودجه را چگونه هزینه کرده‌است ؟

نشست دانشجویی "پرونده پایتخت" - دانشگاه امیرکبیر

شهرداری و توسعه شهری فقط در ساخت پل و بزرگراه خلاصه نمی شود باید پروژه هایی راه اندازی شود که مشکل مردم را حل کند . یک پروژه عمرانی باید پس از افتتاح مسیر زندگی مردم را هموارتر کند نه این که یک مشکل به مشکلاتش اضافه شود. شوراهای شهر آمده اند که شهر را در اختیار مردم قرار دهند نظام مدیریت شورا همین است شهر را باید برای مردم بسازند اما ساخت پل ها و حفر تونل ها نیاز امروز مردم است؟

لیست "امید اصلاحات" منتشر شد

سخنگوی ائتلاف بزرگ اصلاح‌طلبان با اشاره انتشار لیستی با عنوان امید اصلاحات ائتلاف برای انتخابات شورای شهر پنجم گفت که تصمیم بزرگ و شایسته‌ای برای هم‌افزایی و کمک به جریان اصلاح‌طلب داشته‌ایم.

چرا زندگی در تهران هر روز دشوارتر می شود؟

همان طور که آقای روحانی هم دو نوبت در سال گذشته قول دادند لایحه مدیریت شــهری تقدیم مجلس شود، دولت باید یک بار این موضوع را حل کند. نمی شــود ما دولتی حجیم و پروظیفه با منابع مالی اندک داشته باشیم و انتظار داشــته باشــیم همه این وظایف به درســتی انجام شود. بنابراین هیچ راهی جز تمرکززدایی نداریم. باید این وظایف را از دولت منتزع و به شهرداری ها واگذار کنیم. می توانیم تمرکززدایی ا قتصادی،ا جتماعی و فرهنگی داشته باشیم و تا مرز تمرکززدایی سیاسی هم جلو برویم. مهم این است که قوانین ما بر این اساس تغییر کنند. تا زمانی که این اتفاق نیفتــد این چندگانگی ها و پراکندگــی وظایــف مدیریت محلی بین دولت و شهرداری ها مساله ساز خواهد بود.

عدم شفافیت مالی در شورا و شهرداری

علی نوذزپور رئیس جامعه مهندسان شهرساز درباره لزوم برقراری شفافیت مالی چه در شورا و چه در شهرداری عنوان کرد: شفافیت مهم است و قانون نیز به آن تاکید کرده که گزارش مالی و عملکردی شورا و شهرداری در مقاطع مختلف زمانی به مردم ارائه شود و این موضوع یک تکلیف قانونی است.

شورای پنجم؛ بایدها و نبایدها

بعد از سپری شدن چهار دوره از تأسیس شوراهای اسلامی کشوری، بررسی و جمع بندی از چهار دوره ای که گذشت و تهیه فهرستی از باید و نبایدها در آغاز دوره پنجم؛ ضروری به نظر می رسد.

انصراف جامانده ها از لیست 21 نفره اصلاح طلبان

ظرفيت ليست انتخابات شورا ٢١نفر است اما ٧٥٠نفر از اصلاح‌طلبان خواهان ورود به آن هستند. گرچه حالا ١٠٠نفر ازميان كساني كه فرم‌هاي اصلاح‌طلبي را پركرده‌اند، انتخاب شده‌اند اما توافقي درميان آنان هست كه اگر وارد ليست نشوند، به نفع ساير اصلاح‌طلبان انصراف دهند؛ تصميمي كه بعد از انتشار ليست درچهاردهم يا پانزدهم ارديبهشت‌ماه عيار پايبندي به آن مشخص خواهد شد.

گزارش« شهروند» از لایحه مدیریت شهری که به محله محوری می پردازد

شورایاری اختیار قانونی ندارد محله‌ و گذر و میدانچه معنا داشت، مرزهای‌شان مشخص بود. محله‌ها قد کشیده بودند و شخصیتی داشتند. بعضی‌هاشان مانند آدمیان تودار و خودمتمرکز، شأنی مستقل از شهر داشتند، پاره‌ای از محلات با صراحت، با عوامل حول‌وحوش خود مرتبط بودند. آنچه کبرلینچ، استاد شهرسازی می‌گوید. کم‌کم برونگرا شدند و دیگر همه‌ نیازهای مردم در داخل محله تأمین نشد. خیابان‌ها به داخل محله آمدند، ترافیک شد، درون و بیرون محله قابل‌تفکیک نبود. مدیریت شهری بالای شهر نشست و به همه محلات حکم یکسان داد، کسی ندید احداث یک مال بزرگ در یک محله، چه بر سر خرده‌فروش‌ها آورد یا اتوبانی که در کنار محله خوابید، چطور خواب مردم را آشفته کرد.

جشنواره برترین عملکرد شهرداری‌ها

علی نوذرپور از برگزاری جشنواره برترین عملکرد شهرداری‌ها در محورهای “خدمات شهری” و “توسعه شهری” خبر داد .

علی نوذرپور

يكي ازمباحث جدي كه شوراي پنجم شهرهاي بزرگ وكلانشهرها به ان بايد توجه كنند برنامه ريزي براي گذران اوقات فراغت دراوقات شب است دراين برنامه موارد ذيل قابل بررسي است

به اعتنایی به آتش سوزی های تهران

آتش‌سوزی‌های بزرگ و گسترده در شهرها آن‌قدر به زندگی شهری ما نزدیک شده که دیگر نمی‌توان درباره آن بی‌اعتنا بود.

جشنواره برترین عملکرد شهرداری ها

علی نوذرپور از برگزاری جشنواره برترین عملکرد شهرداری‌ها در محورهای “خدمات شهری” و “توسعه شهری” خبر داد .