0 چهارشنبه 19 آذر
آموزش مهمترین راه پیشگیری از کرونا است

آموزش مهمترین راه پیشگیری از کرونا است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی علی نوذرپور، علی نوذرپور در سومین جلسه ستاد  مبارزه با کرونا که در دفتر شهردار منطقه برگزار شد با بیان اینکه اقدامات مستمر و روزانه از سوی این منطقه به منظور پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در حال انجام است، گفت: آموزش مهمترین اقدام در پیشگیری از ویروس است و باید این مهم در راس اقدامات منطقه باشد.
شهردار منطقه22 با بیان اینکه آموزش رعایت بهداشت برای تمامی کارکنان خدماتی و خدمات شهری در دستور کار اداره سلامت منطقه است، افزود: اداره سلامت منطقه با همکاری مرکز بهداشت غرب تهران دوره های آموزشی مقابله با ویروس کرونا را برای واحدهای یگان حفاظت، موتوری و اداری، نواحی چهارگانه، معاونت ها و ... برگزارکرده است.
وی با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده در راستای مقابله با ویروس کرونا در منطقه22، خاطرنشان کرد: آموزش های چهره به چهره و فردی در سراهای محلات، بارگذای آخرین اطلاعات و برنامه های آموزشی در سایت و پرتال های محلی و منطقه ای وابسته به منطقه22 و در گروه های مجازی و شبکه های اجتماعی، تشکیل گروه های مردمی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی با محوریت سلامت جهت انعکاس بسته ها و اطلاعیه های آموزشی از دیگر اقدامات انجام شده است.
نوذرپور ادامه داد: آموزش های پیشگیری از این ویروس را در بین شهروندان باید بیشتر اطلاع رسانی کنیم تا مرد این موضوع را جدی تر بگیرند.
شهردار منطقه ۲۲ بر لزوم صیانت از پرسنل تاکید کرد و افزود: رعایت بهداشت فردی کارکنان کمک شایانی به حل این مشکل می کند و با تهیه دستکش و ماسک و تحویل آن به پرسنل به ویژه نیروهای خدمات شهری که نوک مواجهه با شهروندان هستند این روزهای حساس را پشت سر بگذاریم.
نوذرپور دورکاری برای کارکنان دارای بیماری خاص، زنان باردار، مادرانی که دارای فرزند زیر 6 سال هستند را از دیگر اقدامات انجام شده برای مقابله با این ویروس مطرح کرد و گفت: واحد تکریم در مبادی ورودی ساختمان های اصلی منطقه با استفاده از دستگاه تب سنج به معاینه ارباب رجوع و همکاران اقدام و در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک از ورود آنها جلوگیری می کند.
گفتنی است در این جلسه معاونین و مدیران شهرداری منطقه ۲۲ هر کدام جداگانه گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص پیشگیری با ویروس کرونا را ارائه کردند.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 عکس: مصطفی علیزاده

مطالب مرتبط